Рішення
від 28.05.2024 по справі 922/476/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.05.2024м. ХарківСправа № 922/476/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Добрелі Н.С.

за участю секретаря судового засідання Хруслової А.К.

розглянувши в порядку загального позовного провадження справу

за позовом Комунального некомерційного підприємства Південної міської ради "ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ" до Південної міської ради Харківського району Харківської області про визнання протиправним та скасування рішення

за участю представників:

позивача Перець С.В.

відповідача Свіщов Р.В.

ВСТАНОВИВ:

КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ" звернулося до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Південної міської ради, в якій просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Південної міської ради від 10.07.2023 ХХІІ позачергової сесії VIII скликання "Про внесення змін до фінансового плану Комунального некомерційного підприємства "ЦПМД №1 Харківського району" Південної міської ради".

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 19.02.2024 відкрито загальне позовне провадження у справі №922/476/24.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 05.03.2024 у справі №922/476/24 продовжений строк підготовчого провадження на 30 днів.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 09.04.2024 закрито підготовче провадження у справі №922/476/24 та призначено справу до судового розгляду по суті.

В судових засіданнях у справі №922/476/24 від 30.04.2024 та від 21.05.2024 оголошувалась перерва до 21.05.2024 та 28.05.2024 відповідно.

Присутній у судовому засіданні по суті 28.05.2024 представник позивача позов підтримує повністю та просить суд його задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві та відповіді на відзив.

Представник відповідача в судовому засіданні по суті 28.05.2024 проти позову заперечує та просить відмовити в його задоволенні з підстав, наведених у відзиві.

Заслухавши вступне слово представників позивача та відповідача, перевіривши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти них, всебічно та повно дослідивши матеріали справи та надані учасниками справи докази, суд встановив наступне.

Відповідно до пункту 1.1. Статуту КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ" (далі - Статут) позивач є комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає первинну медичну допомогу та здійснює управління медичним обслуговуванням населення Харківського району, вживає заходи з профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров`я.

Згідно з пунктом 1.4. Статуту засновником, власником та органом управління майном Підприємства є Південна міська рада (засновник). Підприємство є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним засновнику, а за галузевою спрямованістю - підвідомче місцевим органам виконавчої влади районного та обласного рівнів.

Пунктом 4.3. Статуту підприємство здійснює некомерційну господарську діяльність, організовує свою діяльність відповідно до фінансового плану, який затверджується засновником або уповноваженим органом, самостійно організовує виробництво продукції (робіт, послуг) і реалізує її за цінами (тарифами), що визначаються в порядку, встановленому законодавством.

Рішенням Виконавчого комітету Південної міської ради Харківського району Харківської області від 16.12.2022 №155 затверджено фінансовий план на 2023 рік, наданий КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ".

Рішенням XXII позачергової сесії Південної міської ради Харківського району Харківської області VIII скликання "Про внесення змін до фінансового плану Комунального некомерційного підприємства "ЦПМД №1 Харківського району" Південної міської ради" від 10.07.2023 затверджені зміни до фінансового плану КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ" на 2023 рік (далі - Рішення), а саме:

- рядок 450 Модернізація, модифікація, дообладнання, реконструкція, інші види поліпшення необоротних активів - витрати 1.100 тис. грн на розробку проекту реконструкції будівель за адресою: 62456, Харківська область, Харківський район, смт Буди, вул. Фаянсовщик, 5 - виключити;

- рядок 460 Капітальний ремонт - 1.200 тис. грн - проведення капітального ремонту з облаштування парковки за адресою 62456, Харківська область, Харківський район, смт Буди, вул. Фаянсовщик, 5 - виключити.

За рахунок вивільнених коштів провести закупівлю обладнання: котла газового для підготовки опалювального сезону 2023-2024 року у КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ". Залишок коштів спрямувати на придбання ліків за Програмою пільгового забезпечення мешканців Південної міської громади та внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані на території Південної міської громади, лікарськими засобами та виробами медичного призначення на 2023-2024 роки.

Позивач вважає, що прийняте відповідачем Рішення є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки останній в силу вимог Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ" не мав права його приймати. Крім того, зобов`язання відповідача провести позивача закупівлю обладнання, а саме: котла газового для підготовки опалювального сезону 2023-2024 року, фактично є розпорядженням вчинити певні дії, а не внесенням змін до фінансового плану.

Заперечуючи проти позову відповідач зазначає, що Південна міська рада Харківського району Харківської області діяла в межах своїх повноважень, визначених законодавством України. Відповідач не вирішував питання про зменшення видатків на забезпечення діяльності КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ", як помилково вважає позивач. Придбання теплового обладнання (котла) з метою забезпечення нормального температурного режиму в приміщеннях, де розміщується КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ" під час опалювального періоду є заходом на утримання підприємства. Саме засновник визначає пріоритетні напрямки використання "залишкових" коштів підприємства шляхом прийняття рішення про фінансовий план підприємства.

Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам, з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог, суд виходить з наступного.

Судом встановлено, що КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ" зверталося з аналогічним позовом до Харківського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 04.12.2023 у справі №520/24491/23, залишеною без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 18.01.2024, закрито провадження на підставі пункту 1 частини першої статті 238 КАС України, оскільки справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства. У відповідній постанові суд зазначив, що відповідач у спірних правовідносинах діяв не як суб`єкт владних повноважень, а як засновник (власник) Комунального некомерційного підприємства Південної міської ради "Центр первинної медичної допомоги № 1 Харківського району", а тому оскаржуване рішення в цьому випадку не є рішенням суб`єкта владних повноважень в розумінні КАС України, а є рішенням власника корпоративних прав (засновника). Також роз`яснено КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ" що спір, який пов`язаний з діяльністю або припиненням діяльності юридичної особи повинен розглядатися за правилами господарського судочинства Господарським судом Харківської області з посиланням на постанову Великої Палати Верховного Суду від 27.05.2020 у справі №813/1232/18 та від 09.09.2020 у справі №260/91/19.

Відповідно до статей 15, 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

За змістом статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 23 ГК України органи місцевого самоврядування здійснюють свої повноваження щодо суб`єктів господарювання виключно в межах, визначених Конституцією України, законами про місцеве самоврядування та іншими законами, що передбачають особливості здійснення місцевого самоврядування в містах Києві та Севастополі, іншими законами. Органи місцевого самоврядування можуть здійснювати щодо суб`єктів господарювання також окремі повноваження органів виконавчої влади, надані їм законом.

За приписами частини десятої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

За змістом частини другої статті 16 ЦК України визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб є одним із способів захисту цивільних прав та інтересів.

Відповідно до частини першої статті 21 ЦК України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.

За приписами частини другої статті 20 ГК кожний суб`єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб`єктів захищаються шляхом, зокрема, визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, актів інших суб`єктів, що суперечать законодавству, ущемлюють права та законні інтереси суб`єкта господарювання або споживачів.

Враховуючи викладене, визнання незаконними (протиправними) рішень суб`єкта владних повноважень є способом захисту цивільних прав та інтересів особи в разі, якщо порушення своїх прав вона вбачає у наслідках, спричинених рішенням, дією чи бездіяльністю, які вона вважає неправомірними, і ці наслідки призвели до виникнення, зміни чи припинення цивільних правовідносин, мають майновий або пов`язаний з реалізацією майнових або особистих немайнових інтересів особи характер.

Залежно від форм власності, передбачених законом, в Україні можуть діяти, зокрема, комунальні підприємства, що діють на основі комунальної власності територіальної громади (частина перша статті 63 ГК України).

Статутом КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ" (в редакції 2021 року) встановлено, що:

- КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ" є комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає первинну медичну допомогу та здійснює управління медичним обслуговуванням населення Харківського району, вживає заходи з профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров`я (пункт 1.1.);

- засновником, власником та органом управління майном Підприємства є Південна міська рада (засновник). Підприємство є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним засновнику, а за галузевою спрямованістю - підвідомче місцевим органам виконавчої влади районного та обласного рівнів (пункт 1.4.).

Тобто, з таких положень Статуту вбачається, що позивач за організаційно-правовою формою є комунальним підприємством, його єдиним засновником та власником є Південна міська рада Харківського району Харківської області.

Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад здійснюють управління комунальними закладами охорони здоров`я, організацію їх матеріально-технічного, кадрового та фінансового забезпечення відповідно до закону. Органи місцевого самоврядування здійснюють планування розвитку мережі закладів охорони здоров`я комунальної форми власності, приймають рішення про створення, припинення, реорганізацію чи перепрофілювання закладів охорони здоров`я з урахуванням затвердженого у встановленому порядку плану розвитку госпітального округу (статті 14, 16 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров`я").

Судом встановлено, що рішенням Виконавчого комітету Південної міської ради Харківського району Харківської області від 16.12.2022 №155 був затверджений фінансовий план на 2023 рік, наданий КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ".

При цьому, твердження відповідача про те, що фінансовий план позивача на 2023 рік не був затверджений його засновником Південною міською радою є безпідставним, оскільки, згідно з пунктом 9 Порядком складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ" Південна міська рада, а саме її постійна профільна комісія, здійснює лише погодження фінансового плану, а його затвердження здійснюється головою міської ради.

Суд зазначає, що фінансове забезпечення охорони здоров`я відповідно до статті 18 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров`я" може здійснюватися за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів, коштів юридичних та фізичних осіб, а також з інших джерел, не заборонених законом.

Держава організовує матеріально-технічне забезпечення охорони здоров`я в обсязі, необхідному для надання населенню гарантованого рівня медичної та реабілітаційної допомоги. Всі заклади охорони здоров`я мають право самостійно вирішувати питання свого матеріально-технічного забезпечення (статті 19 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров`я").

Оспорюваним Рішенням відповідачем були внесені зміни до фінансового плану позивача на 2023 рік, а саме:

- рядок 450 Модернізація, модифікація, дообладнання, реконструкція, інші види поліпшення необоротних активів - витрати 1.100 тис. грн на розробку проекту реконструкції будівель за адресою: 62456, Харківська область, Харківський район, смт Буди, вул. Фаянсовщик, 5 - виключити;

- рядок 460 Капітальний ремонт - 1.200 тис. грн - проведення капітального ремонту з облаштування парковки за адресою 62456, Харківська область, Харківський район, смт Буди, вул. Фаянсовщик, 5 - виключити.

Також, зобов`язано позивача за рахунок вивільнених коштів провести закупівлю обладнання: котла газового для підготовки опалювального сезону 2023-2024 року у КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ". Залишок коштів спрямувати на придбання ліків за Програмою пільгового забезпечення мешканців Південної міської громади та внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані на території Південної міської громади, лікарськими засобами та виробами медичного призначення на 2023-2024 роки.

Частиною десятою статті 78 ГК України визначено, що особливості господарської діяльності комунальних унітарних підприємств визначаються відповідно до вимог, встановлених цим Кодексом щодо діяльності державних комерційних або казенних підприємств, а також інших вимог, передбачених законом.

Положеннями статті 75 ГК України (Особливості господарської діяльності державних комерційних підприємств) передбачено лише затвердження фінансового плану державного комерційного підприємства. Жодних положень щодо внесення змін до такого фінансового плану стаття 75 ГК України не містить. Не містить таких положень і стаття 77 ГК України, котра регулює особливості господарської діяльності казенних підприємств.

Разом із тим суд зазначає, що згідно з положеннями пункту 13 Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ" проект змін до фінансового плану разом з пояснювальною запискою про причини їх внесення та порівняльною таблицею готується комунальним підприємством і подається до фінансового відділу міської ради.

Зі змісту вказаного вище пункту Порядку вбачається, що зміни до фінансового плану КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ" можуть вноситися за проектом, котрий готується самим підприємством та подається до фінансового відділу Південної міської ради. Право вносити зміни до фінансового плану КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ" самостійно Південною міською радою положення цього пункту не містять. Не визначено таке права жодними іншими пунктами Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ". Навпаки, пунктом 9 вказаного порядку передбачено лише право відповідача повернути проект фінансового плану на доопрацювання позивачу на стадії його погодження.

Таким чином, внесення з власної ініціативи відповідачем змін до фінансового плану позивача на 2023 рік суперечить Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ", котрий був затверджений самою Південною міською радою рішенням II сесії (II засідання) VII скликання від 23.02.2021.

Крім того, як вбачається з матеріалів справи рішення від 16.12.2022 року про затвердження фінансового плану КНП Південної міської ради "ЦПМД №1 Харківського району на 2023 рік затверджено виконавчим комітетом південної міської ради Харківського району, проте зміни до фінансового плану КНП "ЦПМД №1 Харківського району Південної міської ради було внесено рішенням від 10.07.2023 року Південною міською радою Харківського району Харківської області .

Разом із тим, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19 Конституції України).

А отже, під час прийняття оспорюваного Рішення відповідачем був порушений Порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ", затверджений рішенням II сесії (II засідання) Південної міської ради Харківського району Харківської області VII скликання від 23.02.2021.

Посилання відповідача у відзиві на позову заяву на ту обставину, що ані Статутом, ані порядок складанням фінзвітності не передбачено право внесення змін до фінансового плану виключно позивачем судом відхиляється з огляду на те, що самим відповідачем був затверджений порядок складення фінансового плану КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ", котрим, зокрема врегульований порядок внесення змін до такого фінансового плану, про що зазначено вище судом.

Крім того, суд зазначає, що частиною другою статті 3 Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" передбачено, що за рахунок Державного бюджету України окремо здійснюється, зокрема, підтримка державних некомерційних підприємств охорони здоров`я, зокрема щодо оновлення матеріально-технічної бази, капітального ремонту, реконструкції.

Частина п`ята цієї статті встановлює, що органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції можуть фінансувати місцеві програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров`я, зокрема щодо оновлення матеріально-технічної бази, капітального ремонту, реконструкції.

Натомість, матеріали справи не містять доказів на підтвердження участі відповідача у фінансуванні позивача в частині оновлення матеріально-технічної бази, капітального ремонту, реконструкції.

Зі змісту оспорюваного Рішення вбачається, що відповідач виключив рядки №№450, 460 фінансового плану на 2023 рік на загальну суму 2.300 тис. грн. Проте, ці кошти були накопичені позивачем за рахунок НСЗУ, тобто за рахунок Державного бюджету України.

Згідно зі статтею 19 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров`я" держава організовує матеріально-технічне забезпечення охорони здоров`я в обсязі, необхідному для надання населенню гарантованого рівня медичної та реабілітаційної допомоги. Всі заклади охорони здоров`я мають право самостійно вирішувати питання свого матеріально-технічного забезпечення.

Отже, нормами статті 19 Конституції України, статті 3 Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", статті 19 "Основи законодавства України про охорону здоров`я" не передбачено надання повноважень органу місцевого самоврядування, у даному випадку Південній міській раді, щодо розподілу грошових коштів, які надходять закладу охорони здоров`я з Державного бюджету України.

Таким чином, оспорюване Рішення відповідача суперечить вимогам вищезазначених норм чинного законодавства, оскільки цим Рішенням відповідач самостійно вирішив перерозподілити кошти, які надійшли з Державного бюджету України та накопичені позивачем.

Відповідно до статей 73, 74, 77 ГПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Згідно з частинами першою, третьою статті 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

За наслідками розгляду спору суд дійшов висновку про обґрунтованість та доведеність позовних вимог, які відповідачем не спростовані. За встановлених в ході розгляду спору обставин вбачається намагання відповідача з порушенням затвердженого ним самим порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану КНП "ЦПМД №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ", самостійно та безпідставно внести зміни до фінансового плану позивача на 2023 рік та розподілити кошти останнього, котрі отримані ним з Державного бюджету України, що суперечить вимогам чинного законодавства України. А отже наявні достатні підстави для задоволення позову в повному обсязі.

Решта доводів (щодо можливої втрати позивачем статусу неприбуткової організації; утримання комунального майна, закріпленого за позивачем; участі позивача в Програмі "Пільгового забезпечення мешканців Південної міської громади та внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані на території Південної міської громади, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, тощо), котрі наведені сторонами в заявах по суті справи, судом не беруться до уваги, оскільки не стосується предмету доказування в даній справі.

Частиною четвертою статті 11 ГПК України унормовано, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Європейський суд з прав людини у рішенні у справі "Серявін та інші проти України" від 10.02.2010 вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 09.12.1994).

З огляду на вищевикладене, суд дав вичерпну відповідь на всі питання, що входять до предмету доказування у даній справі та виникають при кваліфікації спірних відносин як матеріально-правовому, так і у процесуальному сенсах.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд керується положеннями статті 129 ГПК України, згідно з якими судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підставі, покладається на сторони пропорційно розміру задоволених вимог. Відповідно, витрати зі сплати судового збору в розмірі 3.028,00грн покладаються на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 13, 73, 74, 76-79, 86, 123, 129, 231, 236-238 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення XXII позачергової сесії Південної міської ради Харківського району Харківської області VIII скликання "Про внесення змін до фінансового плану Комунального некомерційного підприємства "ЦПМД №1 Харківського району" Південної міської ради" від 10.07.2023.

3. Стягнути з Південної міської ради Харківського району Харківської області (Україна, 62461, Харківська обл., Харківський р-н, м. Південне, вул. Гагаріна, буд. 82, код ЄДРПОУ 04058700) на користь Комунального некомерційного підприємства Південної міської ради "ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ №1 ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ" (Україна, 62456, Харківська обл., Харківський р-н, смт Буди, вул. Фаянсовщик, буд. 5, код ЄДРПОУ 38743499) витрати зі сплати судового збору в розмірі 3.028,00 грн.

4. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів з дня складання повного рішення безпосередньо до суду апеляційної інстанції Східного апеляційного господарського суду.

Повне рішення складено "05" червня 2024 р.

СуддяН.С. Добреля

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення28.05.2024
Оприлюднено07.06.2024
Номер документу119520985
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб'єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення господарської діяльності