Справа №1-677\10
П О С Т А Н О В А
30 серпня 2010 року Печерський районний суд м. Києва в складі:
Головуючого - судді Білоцерківця О.А.,
при секретарі - Шейчук О.Ю.,
за участю прокурора - Станкова О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальну по обвинуваченню
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Алушта АР Крим, росіянина, громадянина України, з вищою освітою, не одруженого, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, обвинувачується в тому, що він в червні 2006 року, перебуваючи в м. Києві, виступив засновником при реєстрації субєкта підприємницької діяльності (юридичної особи) у м. Києві з метою прикриття незаконної діяльності при наступних обставинах.
Так, в квітні 2006 року ОСОБА_1 вступив в злочинну змову з невстановленою слідством особою, направлену на реєстрацію субєкта підприємницької діяльності з метою фіктивного підприємництва, згідно якої ОСОБА_1, повинен на своє імя зареєструвати підприємство, та призначити себе на посаду директора, при цьому не маючи на меті займатися будь-якою підприємницькою діяльністю, після чого передати статутні документи та печатку зареєстрованого підприємства невстановленій слідством особі.
Реалізуючи свій злочинний намір, ОСОБА_1, не маючи наміру здійснювати господарську діяльність, добровільно, з метою фіктивного підприємництва, 21 квітня 2006 року, в денний час прибув до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Гораль О.М., за адресою: м. Київ, вул. Чигоріна, 20, де діючи за вказівкою невстановленої слідством особи, підписав підготовлені та складені на його імя : Статут ТОВ «А.В. Альянсправоінвест-ХХІ», протокол №1 від 21.04.2006 року відповідно до якого вніс до статутного фонду матеріальні засоби та призначив себе на посаду директора товариства, та довіреність. Вищезазначені документи державний нотаріус Гораль О.М. 21.04.2006 року засвідчив та зареєстрував в реєстрі за № 671.
Після чого, 24 травня 2006 року, в денний час, в Печерській районній у м. Києві Державній адміністрації, ОСОБА_1, без мети здійснення підприємницької діяльності, від свого імені зареєстрував ТОВ «А.В. Альянсправоінвест-ХХІ» (код ЄДРПОУ 34413004), за № 796551, та 25 травня 2006 року зареєстрував зазначене підприємство в ДПІ у Печерській районі м. Києва за №41282, та як директор підприємства отримав свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ №37725735.
Використовуючи протокол про призначення на посаду директора ТОВ «А.В. Альянсправоінвест-ХХІ», та реєстраційні документи, з метою прикриття незаконної діяльності, 16 червня 2006 року ОСОБА_1, відкрив розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 в АБ «Діамант» в м. Києві (МФО 320854).
Внаслідок скоєння зазначених дій у повному обсязі, ОСОБА_1, створив всі умови для фіктивного підприємництва шляхом використання реквізитів підприємства ТОВ «А.В. Альянсправоінвест-ХХІ».
Продовжуючи свої злочинні дії, спрямовані на прикриття незаконної діяльності інших підприємств, ОСОБА_1, передав статутні документи та печатку підприємства невстановленим слідством особам, та протягом 2006-2007 років, як службова особа ТОВ «А.В. Альянсправоінвест-ХХІ», підприємницьку діяльність самостійно не здійснював, договорів фінансового характеру не укладав, податкову звітність до ДПІ не подавав, що дало можливість невстановленим слідством особам ставити підписи на фінансово-господарських документах, завірених печаткою товариства, від його імені, крім того як власник підприємства не здійснював загальне керівництво діяльністю товариства, яка передбачена Статутом, що надало можливість невстановленим слідством особам, використовуючи печатку підприємства, та кодом доступу до мережі «клієнт-банк», користуватися розрахунковим рахунком в банківській установі, який протягом 2006-2007 років використовувався з метою конвертації грошових коштів готівкою.
Таким чином, виконання ОСОБА_1 зазначених дій надало можливість невстановленим слідством особам використовувати печатку ТОВ «А.В. Альянсправоінвест-ХХІ» при складанні документів, які не відповідають дійсності, розпоряджатись рахунком підприємства в банківських установах за допомогою системи «клієнт-банк» та в повному обсязі реалізувати свою мету, спрямовану на прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду державі та призвело до порушення законів України та Господарського кодексу України:
“Господарський кодекс України” № 436-ІV від 11.01.2003р., де вказано : „Стаття 56. Утворення субєкта господарювання: „1. Субєкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу, а у випадках передбачених законодавством, також з рішенням інших органів, організацій і громадян шляхом заснування нового, реорганізації (злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення) діючого (діючих) субєкта господарювання з додержанням вимог законодавства”.
“Стаття 65. Управління підприємством 1. Управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу. Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів. Для керівництва господарською діяльністю підприємства власник (власники) або уповноважений ним орган призначає (обирає) керівника підприємства.Керівник підприємства без доручення діє від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, формує адміністрацію підприємства і вирішує питання діяльності підприємства в межах та порядку, визначених установчими документами”.
“Стаття 58. „Державна реєстрація субєкта господарювання” 1. Субєкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом”.
“Стаття 19. „Державний контроль та нагляд за господарською діяльністю. 8. Усі субєкти господарювання зобовязані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом .”
- Про систему оподаткування” № 1251-ХІІ від 25 червня 1991 року, де вказано “ Стаття 5. Облік платників податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами відповідно до законодавства. Банки та інші фінансово кредитні установи відкривають рахунки платникам податків і зборів (обовязкових платежів) лише за умови предявлення ними документа, що підтверджує взяття їх на облік у державному податковому органі, і в триденний термін повідомляють про це державний податковий орган” .
- “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” № 996-ХІІ від 16 липня 1999 року, де вказано: “Стаття 3. Мета бухгалтерського обліку та фінансової звітності. 1. Метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства.
- 2. Бухгалтерський облік є обовязковим видом обліку, який ведеться підприємством . Фінансова, податкова статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку” .
Зазначені порушення основ реєстрації та діяльності підприємства призвело до незаконного використання документів та печаток ТОВ «А.В. Альянсправоінвест-ХХІ», для прикриття незаконної діяльності інших підприємств, які використовували реквізити даних підприємств для зменшення податкового навантаження та для проведення операцій з незаконного переведення безготівкових коштів в готівкові.
В судовому засіданні до початку судового слідства підсудним ОСОБА_1 заявлено клопотання про закриття кримінальної справи у звязку із закінченням строків притягнення його до кримінальної відповідальності.
Судом ОСОБА_1 розяснено наслідки закриття кримінальної справи за нереабілітуючих підстав.
Прокурор проти закриття кримінальної справи у звязку з закінченням строків давності не заперечував.
Суд, заслухавши думку вказаних осіб, приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання за наступних підстав.
Згідно ст. 49 КК України особу не може бути притягнуто до кримінальної відповідальності за злочин невеликої тяжкості, за який передбачено покарання у виді обмеження або позбавлення волі, якщо з дня вчинення злочину пройшло більше 3 років.
З урахуванням часу події злочину, у вчиненні якого обвинувачується підсудний, суд вважає необхідним провадження по справі закрити у звязку з закінченням строків давності у відповідності до вимог ч. 2 ст. 11-1 КПК України.
На підставі викладеного ст. 49 КК України, керуючись ч. 2 ст. 11-1 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності за обвинуваченням у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України, у звязку із закінченням строків давності.
Кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 205 КК України - провадженням закрити.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 скасувати.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва протягом пятнадцяти діб з моменту її проголошення.
СУДДЯ О.Білоцерківець
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2010 |
Оприлюднено | 21.12.2022 |
Номер документу | 11960240 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Борисова Н. А.
Кримінальне
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Бахаєв І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні