Ухвала
від 11.06.2024 по справі 393/511/22
ДОЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Долинський районний суд Кіровоградської області

110 м. м. Долинська Кропивницький район Кіровоградська область Україна 28500

Справа № 393/511/22

УХВАЛА

Іменем України

11.06.2024 рокум. Долинська

Колегія суддівДолинського районногосуду Кіровоградськоїобласті ускладі:головуючого судді ОСОБА_1 ,суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,за участюсекретаря ОСОБА_4 ,прокурора ОСОБА_5 ,обвинуваченого ОСОБА_6 ,захисника ОСОБА_7 ,розглянув узакритому судовомузасіданні кримінальнепровадження внесенедо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань за№ 12022121040000500від 29серпня 2022року заобвинуваченням: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Новоандріївки Новгородківського району Кіровоградської області, українця, громадянина України, з повною загальною середньою освітою, неодружений, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , згідно зі ст. 55 КК УРСР (1960 року), ст. 89 КК України не судимий,

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 152 КК України,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні суду знаходиться обвинувальний акт за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 152 КК України.

Прокурор заявив клопотання про продовження обвинуваченому застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою на строк шістдесят днів. Зазначає, що ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від десяти до п`ятнадцяти років, ризики, що стали підставою для застосування запобіжного заходу не перестали існувати, обвинувачений може переховуватися від суду з метою уникнення кримінального покарання, окрім цього ним раніше вчинялися дії спрямовані на переховування, незаконно впливати на свідків, потерпілу з метою надання ними показань на свою користь, вчинити інше кримінальне правопорушення. На переконання прокурора неможливо застосувати до обвинуваченого менш суворий запобіжний захід. Злочин в якому ОСОБА_6 обвинувачується вчинений стосовно малолітньої дитини, посягає на статеву недоторканість та статеву свободу, що свідчить про відсутність поваги до встановлених правил.

Обвинувачений на переконання прокурора немає стійких соціальних зв`язків.

Прокурор ОСОБА_5 в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Обвинувачений ОСОБА_6 в судовому засіданні заперечував проти клопотання. Зазначає, що не бачить справедливості та суду не довіряє.

Захисник ОСОБА_7 у судовому засіданні заперечувала проти клопотання прокурора. Стверджує, що обвинувачений тривалий час без оголошення вироку тримається під вартою. Просить застосувати до обвинуваченого запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту за місцем проживання.

Суд, заслухавши пояснення учасників кримінального провадження, дослідивши необхідні матеріали кримінального провадження, дійшов до такого висновку.

За чч. 1-3 ст. 331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого. Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченомуглавою 18цього Кодексу. Незалежно від наявності клопотань суд зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За наслідками розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців. Копія ухвали вручається обвинуваченому, прокурору та направляється уповноваженій службовій особі місця ув`язнення. До спливу продовженого строку суд зобов`язаний повторно розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою, якщо судове провадження не було завершене до його спливу.

Вирішуючи питання, що стосується продовження застосування до обвинуваченого ОСОБА_6 запобіжного заходу у виді тримання під вартою на строк шістдесят днів, суд виходить із такого.

Ухвалою слідчого судді Кіровського районного суду м. Кіровограда від 31 серпня 2022 року щодо ОСОБА_6 застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою на строк до 28 жовтня 2022 року без визначення розміру застави.

Останньою ухвалою Долинського районного суду Кіровоградської області від 13 травня 2024 року стосовно обвинуваченого ОСОБА_6 продовжено застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою на строк шістдесят днів до 11 липня 2024 року без визначення розміру застави.

Тобто стосовно обвинуваченого закінчується строк застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

При застосуванні до ОСОБА_6 запобіжного заходу у виді тримання під вартою, було встановлено наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, зокрема можливість переховуватись від органів досудового розслідування та суду з метою ухилення від кримінального покарання, незаконно впливати на свідків, потерпілу, вчинити нові кримінальні правопорушення.

ОСОБА_6 обвинувачується увчиненні злочину,передбаченого ч.4ст.152КК України, цей злочин є умисним, особливо тяжким, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від десяти до п`ятнадцяти років. Цей злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості, вчинений стосовно малолітньої особи. Обвинувачення в такому злочині може характеризувати особу обвинуваченого, як схильну до застосування насильницьких дій, здійснення фізичного та психологічного примусу, з метою отримання доказів на свою користь.

Зважаючи на суворість покарання, що загрожує обвинуваченому за діяння в якому обвинувачується, існує обґрунтоване переконання у можливості його переховування від суду. Окрім цього обвинувачений не має міцних соціальних зв`язків.

Раніше обвинувачений неодноразово вчиняв кримінальні правопорушення, зокрема умисні та тяжкі злочини, а також корисливі злочини, відбував покарання у виді позбавлення волі. Судимості за ці злочини тепер погашені, однак зазначене дає переконання про його можливість вчинити нові кримінальні правопорушення.

Вищезазначене дає суду підстави вважати про існування ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, а саме можливість переховуватись від органів досудового розслідування та суду з метою ухилення від кримінального покарання, вчинити нові кримінальні правопорушення.

Ці самі обставини, що встановлені судом під час вирішення клопотання прокурора про продовження строку застосування стосовно обвинуваченого запобіжного заходу, свідчать про неможливість запобігти ризикам шляхом застосування будь-якого іншого запобіжного заходу.

У цьому кримінальному провадженні наявні реальні ознаки справжнього суспільного інтересу, який, не зважаючи на презумпцію невинуватості, переважає принцип поваги до особистої свободи обвинуваченого. При цьому, суд оцінює суворість можливого покарання для обвинуваченого та визнає за реальну небезпеку можливість його ухилення від правосуддя у разі незастосування найсуворішого запобіжного заходу.

Вищезазначені обставини є виправданими та необхідними елементами (ризиками), що визначають та виправдовують потребу в триманні обвинуваченого під вартою.

Людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Відповідно до ч. 3 ст. 115 КПК України при обчисленні строку днями строк закінчується о двадцять четвертій годині останнього дня строку.

Згідно з вищезазначеним, клопотання прокурора про продовження строку застосування до обвинуваченого ОСОБА_6 запобіжного заходу у виді тримання під вартою на строк шістдесят днів, підлягає задоволенню, а строк запобіжного заходу має бути продовжений до 9 серпня 2024 року включно.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 331, 369, 370-372, 394, 395 КПК України, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,обвинуваченому увчиненні злочину,передбаченого ч.4ст.152КК Українипродовжити строкзастосування запобіжногозаходу увиді триманняпід вартоюдо 9 серпня 2024 року включно без визначення розміру застави.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Копію ухвали після її оголошення негайно вручити обвинуваченому.

Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудДолинський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення11.06.2024
Оприлюднено14.06.2024
Номер документу119679548
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строків тримання під вартою

Судовий реєстр по справі —393/511/22

Ухвала від 19.12.2024

Кримінальне

Кропивницький апеляційний суд

Олексієнко І. С.

Ухвала від 09.12.2024

Кримінальне

Кропивницький апеляційний суд

Олексієнко І. С.

Ухвала від 14.11.2024

Кримінальне

Кропивницький апеляційний суд

Олексієнко І. С.

Вирок від 16.09.2024

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Ухвала від 22.07.2024

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Ухвала від 12.08.2024

Кримінальне

Кропивницький апеляційний суд

Ткаченко Л. Я.

Ухвала від 11.06.2024

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Ухвала від 28.05.2024

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Ухвала від 20.05.2024

Кримінальне

Кропивницький апеляційний суд

Кабанова В. В.

Ухвала від 13.05.2024

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні