Справа № 357/12199/23
1-кс/357/1564/24
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до документів
13 червня 2024 року слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши в м. Біла Церква, у відкритому судовому засіданні, клопотання слідчого слідчого відділу Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні № 42022112030000281, яке внесене до ЄРДР 12 жовтня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 240 КК України,
У С Т А Н О В И В:
згідно з клопотанням, слідчий ОСОБА_3 просив:
(1) надати групі слідчих дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять інформацію оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 , місце знаходження: АДРЕСА_1 ), про зв`язок абонентів, які користуються сім-картами базової станції оператора рухомого (мобільного) зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з абонентськими номерами: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , а саме: щодо дати, часу, тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій і їх адресу, а також адресу місця перебування абонентів зазначених телефонних номерів в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання та зміст вхідних, вихідних SMS-повідомлень і інформацію про GPRS-трафік, у період часу з 00 год. 00 хв. 12 жовтня 2022 року до 23 год. 59 хв. 21 жовтня 2023 року;
(2) зобов`язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виготовити на електронному носії документ із зазначенням інформації про зв`язок абонентів, які користуються сім-картами базових станцій оператора рухомого (мобільного) зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з абонентськими номерами: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , а саме: щодо дати, часу, тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій і їх адресу, а також адресу місця перебування абонента зазначеного телефонного номеру в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання та зміст вхідних, вихідних SMS-повідомлень і інформацію про GPRS-трафік, у період часу з 00 год. 00 хв. 12 жовтня 2022 року до 23 год. 59 хв. 21 жовтня 2023 року.
Мотивуючи клопотання слідчий зазначав, що слідчим відділом Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування, яким установлено, що на земельній ділянці з кадастровим номером 3223786000:06:043:0002, що розташована в с. Синява, Рокитнянської територіальної громади, Білоцерківського району, Київської області група осіб здійснює незаконний видобуток корисної копалини (піску річкового).
Видобута корисна копалина реалізується поруч з місцем намиву приватним особам, або відвантажується водіям «Богуславського заводу залізобетонних конструкцій», для чого виписуються фіктивні накладні.
Згідно з відомостей Державного науково-виробничого підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 », спеціальних дозволів на користування надрами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не надавалось.
З`ясовано, що ОСОБА_4 надає вказівки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 щодо незаконного видобутку піску річкового. Незаконно видобутий пісок розташовується поряд з водоймою. Після цього, ОСОБА_6 за вказівкою ОСОБА_4 , здійснює навантаження та реалізацію піску. Особисто ОСОБА_4 приїздить і отримує від ОСОБА_6 грошові кошти.
У ході огляду змеленої ділянки з кадастровим номером 3223786000:06:043:0002, що розташована в с. Синява, Рокитнянської територіальної громади, Білоцерківського району, Київської області, з квадрокоптера був виявлений землесосний снаряд, який, як з`ясувалось належить ОСОБА_5 .
Також, установлено, що користувачем вище вказаної земельної ділянки є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », директором якого є ОСОБА_7 .
Останній, як вважає слідство, сприяв ОСОБА_4 у добуванню піску.
Отже, можна дійти висновку, що ОСОБА_4 , за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_7 здійснюють незаконне видобування корисних копалин місцевого значення.
У ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні фізичного місцезнаходження мобільних терміналів належних вказаним особам: НОМЕР_2 (користувач - ОСОБА_4 ), НОМЕР_3 (користувач - ОСОБА_6 ), НОМЕР_4 (користувач - ОСОБА_5 ).
Це необхідно, щоб підтвердити факт знаходження фігурантів провадження в азимуті та дії базових станцій стільникового зв`язку, які розташовуються поряд з місцем незаконного видобутку корисної копалини (піску річкового), встановити системність спілкування між собою, а також інших осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення.
Вважав, що в інший спосіб довести вказані обставин неможливо.
Слідчий суддя, розглянув клопотання слідчого ОСОБА_3 за відсутності учасників справи, адже він звернувся із заявою про розгляд справи без його участі, ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », про дату, час та місце розгляду повідомлялося належним чином, причини неявки слідчому судді невідомі, тоді як згідно з ч. 4 ст. 163 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Отож, слідчий для отримання тимчасового доступу до документів, які містять інформацію, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, має довести усі обставини, передбачені ч. 5 та 6 ст. 163 КПК України.
Слідчим суддею установлено, що Білоцерківським районним управлінням поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022112030000281, яке внесене до ЄРДР 12 жовтня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 240 КК України.
Згідно з витягом, предметом вказаного досудового розслідування є такі обставини: (1) «група осіб, за попередньою змовою, на чолі з ОСОБА_4 здійснює видобуток корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення, а саме піску на території Рокитнянської територіальної громади Білоцерківського району»; (2) на водному об`єкті (ставу), який розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 3223786000:06:043:0002 поряд з смт. Рокитне Білоцерківського району знаходиться земснаряд для намивання піску, поряд на березі знаходиться розчищене від бур`янів місце із залишками піску, до якого ведуть сліди, зовні схожі на колії від великогабаритних вантажівок, враховуючи об`єм робіт необхідний для намивання піску із використанням земснаряду, таке діяння вчиняється групою осіб.
Вказані відомості внесені за рапортом оперуповноваженого ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_8 від 03 жовтня 2022 року № 51/26-1005, який підтверджений відповідними фото вище вказаної земельної ділянки, де знаходиться земснаряд.
З листа ІНФОРМАЦІЯ_5 від 31 серпня 2022 року № 10-10-0.222-3887/2-22, слідчим суддею з`ясовано, що земельна ділянка з кадастровим номером 3223786000:06:043:0002, що розташована в с. Синява, Рокитнянської територіальної громади, Білоцерківського району, Київської області, перебуває у користуванні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
З листа ІНФОРМАЦІЯ_6 від 10 жовтня 2023 року, слідчим суддею з`ясовано, що спеціальних дозволів на користування надрами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не надавалося.
З показань свідка ОСОБА_9 від 18 жовтня 2022 року, слідчим суддею з`ясовано, що 21 липня 2022 року йому стало відомо, що на земельній ділянці з кадастровим номером 3223786000:06:043:0002, якою користується ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » здійснюється видобуток та реалізація піску річкового. Виїхавши на цю земельну ділянку, він побачив земснаряд, який здійснював видобування піску з водойми та водночас здійснювалось його відвантаження на вантажний автомобіль «Вольво», н.з. НОМЕР_5 . На кузові цього автомобіля був напис « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».
З показань свідка ОСОБА_10 від 20 травня 2024 року, слідчим суддею з`ясовано, що він замовляв пісок у ОСОБА_4 , який здійснював його продаж на території Рокитнянської ОТГ, де саме брав він пісок йому невідомо.
З показань свідка ОСОБА_11 від 22 травня 2024 року, слідчим суддею з`ясовано, що він замовляв у ОСОБА_4 за номером телефону НОМЕР_2 пісок. Йому відоме місце знаходження піску, оскільки він особисто їздив туди. Це місце знаходиться в лісі біля озера, яке належить ОСОБА_12 . Ціну за тону піску він не пам`ятає.
Слідчому судді, також надана копія протоколу про результати спостереження за місцем від 01 вересня 2023 року, де зафіксоване добування піску на земельній ділянці з кадастровим номером 3223786000:06:043:0002; копія протоколу огляду вказаної земельної ділянки від 26 жовтня 2023 року, у ході якого відібрані зразки піску та копія висновку експерта за результатами проведення судової експертизи матеріалів, речовин та виробів від 17 квітня 2024 року № 26682/23-24, яким підтверджено, що відібраний пісок є корисною копалиною загальнодержавного та місцевого значення.
Своєю чергою, копія протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 05 грудня 2023 року, свідчить, що ОСОБА_4 надавав вказівки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 щодо незаконного видобутку піску річкового. Після цього, ОСОБА_6 за вказівкою ОСОБА_4 , здійснює навантаження та реалізацію піску. Особисто ОСОБА_4 приїздить і отримує від ОСОБА_6 грошові кошти.
Отож, вказані документи, а також інші надані матеріали, свідчать про наявність обставин, які вказують на те, що могло бути вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 240 КК України, а саме незаконне видобування корисних копалин місцевого значення у великому розмірі або незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення за попередньою змовою групою осіб.
Слідчому судді доведено, що мобільні термінали з абонентськими номерами: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 обслуговуються ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а тому, слідчий суддя робить висновок, що документи, до яких слідчий має намір отримати тимчасовий доступ знаходяться володінні цього товариства.
Слідчий суддя погоджується, що інформація про вказані номери має значення для кримінального провадження, оскільки належать фігурантам кримінального правопорушення, яке розслідується, що підтверджується копією протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 05 грудня 2023 року.
Слідчий суддя погоджується з доводами слідчого, що документи до яких він має намір отримати тимчасовий доступ можуть підтвердити факт знаходження фігурантів провадження в зоніі дії базових станцій стільникового зв`язку, які розташовуються поряд з місцем незаконного видобутку корисної копалини (піску річкового), встановити системність спілкування між собою, а також інших осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий суддя вважає, що дійсно довести вказані обставини іншими способами неможливо.
Отже, за таких обставин, слідчий суддя, дійшов висновку про наявність підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів.
Своєю чергою, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 КПК України, в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено: прізвище, ім`я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів.
Отже, в ухвалі слідчого судді може бути зазначений лише один слідчий, якому надається тимчасовий доступ.
За таких обставин, слідчий суддя надає тимчасовий доступ тільки слідчому, який звернувся до суду з клопотанням - ОСОБА_3 .
Керуючись, ст. 159-165, 309-310 КПК України, слідча суддя
П О С Т А Н О В И В :
клопотання слідчого слідчого відділу Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів, - задовольнити частково.
Надати слідчому відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого відділу Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять інформацію оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 , місце знаходження: АДРЕСА_1 ), про зв`язок абонентів, які користуються сім-картами базової станції оператора рухомого (мобільного) зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з абонентськими номерами: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , а саме: щодо дати, часу, тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій і їх адресу, а також адресу місця перебування абонентів зазначених телефонних номерів в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання та зміст вхідних, вихідних SMS-повідомлень і інформацію про GPRS-трафік, у період часу з 00 год. 00 хв. 12 жовтня 2022 року до 23 год. 59 хв. 21 жовтня 2023 року;
Зобов`язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виготовити на електронному носії документ із зазначенням інформації про зв`язок абонентів, які користуються сім-картами базових станцій оператора рухомого (мобільного) зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з абонентськими номерами: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , а саме: щодо дати, часу, тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій і їх адресу, а також адресу місця перебування абонента зазначеного телефонного номеру в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання та зміст вхідних, вихідних SMS-повідомлень і інформацію про GPRS-трафік, у період часу з 00 год. 00 хв. 12 жовтня 2022 року до 23 год. 59 хв. 21 жовтня 2023 року.
Строк дії ухвали тривалістю 2 (два) місяці, який обчислювати з дня її постановлення.
В іншій частині вимог - відмовити.
Роз`яснити, що особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Згідно з ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді не підлягає оскарженню в апеляційному порядку, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала набирає законної сили в порядку визначеному ст. 532 КПК України.
Слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_13
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2024 |
Оприлюднено | 17.06.2024 |
Номер документу | 119712225 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Порушення правил охорони або використання надр |
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дубановська І. Д.
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дубановська І. Д.
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дубановська І. Д.
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дубановська І. Д.
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дубановська І. Д.
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дубановська І. Д.
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дубановська І. Д.
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дубановська І. Д.
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дубановська І. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні