Ухвала
від 13.06.2024 по справі 761/14603/22
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/14603/22

Провадження № 2-во/761/119/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 червня 2024 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді: Пономаренко Н.В

за участю секретаря: Яцишина А.О.

представника відповідача: Саліженко М.В.

представника третьої особи: ОСОБА_2

розглянувши в судовому засіданні в залі суду в місті Києві заяву представника позивача ОСОБА_3 - адвоката Каплі Аліни Степанівни про виправлення описки в ухвалі суду від 19 вересня 2022 року в справі за позовом ОСОБА_3 до Приватного акціонерного товариства Страхова компанія «ПЗУ Україна», Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортна компанія «Смарт Логістік», ОСОБА_4 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, -

в с т а н о в и в :

Ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 19 вересня 2022 року у справі №761/14603/23 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Приватного акціонерного товариства страхова компанія «ПЗУ Україна», Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортна компанія «Смарт Логістік»», ОСОБА_4 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Розгляд цивільної справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання призначити на 31 жовтня 2022 року о 08 год. 45 хв., яке проводити за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 31-а, зал 701.

22.05.2023 року до суду надійшла заява представника позивача ОСОБА_3 - адвоката Каплі Аліни Степанівни про виправлення описки в ухвалі Шевченківського районного суду міста Києва від 19 вересня 2022, в мотивувальній частині, а саме з: «Розгляд цивільної справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (Викликом) сторін.» на вірно «загального позовного провадження».

В обґрунтування вказаної заяви зазначено, що ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 19.09.2023 прийнято вказану позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у зазначеній цивільній справі, розгляд цивільної справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Натомість в ухвалі Шевченківського районного суду м. Києва від 18 квітня 2024 року в мотивувальній частині зазначено, що: «Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 19.09.2022 року прийнято до розгляду і відкрито провадження за вказаною позовною заявою. Розгляд справи вирішено проводити порядку загального позовного провадження та призначено у справі підготовче судове засідання».

В судовому засіданні 13.06.2024 на обговорення учасників процесу поставлено вказану заяву.

Сторона позивача в судове засідання не з`явились, про місце, дату та час судового засідання повідомлялись належним чином.

В судовому засідання представник відповідача Приватного акціонерного товариства Страхова компанія «ПЗУ Україна» - Саліженко М.В. заперечувала щодо задоволення вказаної заяви.

В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_4 - ОСОБА_2 заперечував щодо задоволення вказаної заяви

Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Транспортна компанія «Смарт Логістік» явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про місце, дату та час судового засідання повідомлявся належним чином.

Відповідно до положень ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.

Згідно п. 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 18 грудня 2009р. «Про судове рішення у цивільній справі» вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред`явлено до примусового виконання.

Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено.

Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу.

Арифметична помилка - це помилка у визначенні результату підрахунку: пропуск цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату обчислення у зв`язку із використанням несправної техніки.

Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.

Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.

У відповідності до правового висновку Верховного суду у постанові від 21 липня 2020 року у справі № 521/1074/17, описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо. Суд зауважив, що не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо. Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Так, ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 19 вересня 2022 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Приватного акціонерного товариства страхова компанія «ПЗУ Україна», Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортна компанія «Смарт Логістік»», ОСОБА_4 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Розгляд цивільної справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання призначити на 31 жовтня 2022 року о 08 год. 45 хв., яке проводити за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 31-а, зал 701.

Суд зазначає, що описово-мотивувальна частина ухвали Шевченківського районного суду міста Києва від 19 вересня 2022 року не містить такого речення «Розгляд справи вирішено проводити порядку загального позовного провадження та призначено у справі підготовче судове засідання.

Враховуючи викладене суд дослідивши зміст ухвали суду від 19.09.2022 приходить до висновку, що вона не містить описки, оскільки вся мотивувальна частина ухвали обґрунтована щодо необхідності розгляду даної справи в спрощеному позовному провадженні з повідомленням (викликом) сторін з посланням на вимоги ч. 5 ст. 279 ЦПК України. Окрім того, в резолютивній частині ухвали вказано, що розгляд цивільної справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено судове засідання.

Суд вважає за необхідне зазначити, що розгляд справи з 2022 здійснювався в порядку спрощеного позовного провадження, про що було відомо стороні позивача, крім того протокольною ухвалою від 18.04.2024 було відмовлено представнику позивача в задоволенні його клопотання про перехід до розгляду справи в загальному позовному провадженні.

Враховуючи вище викладене, оскільки ухвала Шевченківського районного суду міста Києва від 19 вересня 2022 року не містить описок, тому суд приходить до висновку, що правові підстави для задоволення вказаної заяви в даному випадку відсутні.

Керуючись ст. ст. 259, 260, 269, 352, 353, 354, ЦПК України, суд, -

у х в а л и в :

в задоволенні заяви представника позивача ОСОБА_3 - адвоката Каплі Аліни Степанівни про виправлення описки в ухвалі суду від 19 вересня 2022 року в справі за позовом ОСОБА_3 до Приватного акціонерного товариства Страхова компанія «ПЗУ Україна», Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортна компанія «Смарт Логістік», ОСОБА_4 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди - відмовити.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст.261 ЦПК України.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.06.2024
Оприлюднено18.06.2024
Номер документу119762849
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про виправлення помилки у судовому рішенні

Судовий реєстр по справі —761/14603/22

Ухвала від 06.12.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Пономаренко Н. В.

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Пономаренко Н. В.

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Пономаренко Н. В.

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Пономаренко Н. В.

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Пономаренко Н. В.

Постанова від 26.08.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Слюсар Тетяна Андріївна

Ухвала від 22.07.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Слюсар Тетяна Андріївна

Ухвала від 22.07.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Слюсар Тетяна Андріївна

Ухвала від 13.06.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Пономаренко Н. В.

Ухвала від 13.06.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Пономаренко Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні