Ухвала
від 17.06.2024 по справі 607/12507/24
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

17.06.2024 Справа №607/12507/24 Провадження №2/607/2777/2024

м. Тернопіль

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області, суддя Вийванко О.М., ознайомившись із поданою позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Авак» до ОСОБА_1 про визнання недійсними договорів та відновлення становища, яке існувало до порушення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Авак» звернулося в суд із позовною заявою до відповідача ОСОБА_1 про визнання недійсними договорів та відновлення становища, яке існувало до порушення.

Згідно з відповіддю з Єдиного державного демографічного реєстру № 634727 від 10.06.2024, останнє відоме зареєстроване місце проживання відповідача ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 .

Згідно з ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до Постанови ВерховноїРади Українивід 17липня 2020року №807-IX«Про утвореннята ліквідаціюрайонів» у Тернопільській області утворено Кременецький, Тернопільський та Чортківський райони. При цьому до Тернопільського району (з адміністративним центром у місті Тернопіль) включено території Байковецької сільської, Бережанської міської, Білецької сільської, Великоберезовицької селищної, Великобірківської селищної, Великогаївської сільської, Залозецької селищної, Збаразької міської, Зборівської міської, Золотниківської сільської, Іванівської сільської, Козівської селищної, Козлівської селищної, Купчинецької сільської, Микулинецької селищної, Нараївської сільської, Озернянської сільської, Підволочиської селищної, Підгаєцької міської, Підгороднянської сільської, Саранчуківської сільської, Скалатської міської, Скориківської сільської, Теребовлянської міської, Тернопільської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з Постановою Верховної Ради Українивід 17липня 2020року №807-IX«Проутвореннята ліквідаціюрайонів» у Тернопільській області ліквідовано Бережанський, Борщівський, Бучацький, Гусятинський, Заліщицький, Збаразький, Зборівський, Козівський, Кременецький, Лановецький, Монастириський, Підволочиський, Підгаєцький, Теребовлянський, Тернопільський, Чортківський, Шумський райони.

Однак відповідно до п. 3-1 Прикінцевих таперехідних положеньЗакону України«Про судоустрійі статуссуддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.

Відтак, зважаючи на те, що до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» № 807-IX від 17.07.2020 с. Полупанівка належало до Підволочиського району Тернопільської області, тобто входило до територіальної юрисдикції Підволочиського районного суду Тернопільської області, який на даний час продовжує здійснювати свої повноваження, вважаю, що даний позов з урахуванням ч. 1 ст.27ЦПК України підсудний Підволочиського районного суду Тернопільської області.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

За таких обставин суд вважає, що цивільна справа № 607/12507/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Авак» до ОСОБА_1 про визнання недійсними договорів та відновлення становища, яке існувало до порушення за підсудністю до Підволочиського районного суду Тернопільської області, не підсудна Тернопільському міськрайонному суду Тернопільської області, а тому, її необхідно передати за підсудністю до Підволочиського районного суду Тернопільської області.

На підставі наведеного та керуючись статтями 27, 31, 32, 187, 258, 260, 353, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Передати цивільну справу № 607/12507/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Авак» до ОСОБА_1 про визнання недійсними договорів та відновлення становища, яке існувало до порушення за підсудністю до Підволочиського районного суду Тернопільської області.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному вебпорталі судової влади України за вебадресою http://court.gov.ua/fair/sud.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Тернопільського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів, з дня її проголошення, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину ухвали суду або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту ухвали суду.

Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 Цивільного процесуального кодексу України.

Ухвала суду складена та підписана 17 червня 2024 року.

Суддя О. М. Вийванко

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення17.06.2024
Оприлюднено20.06.2024
Номер документу119815172
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —607/12507/24

Постанова від 13.09.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 05.09.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 14.08.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 17.06.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Вийванко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні