Ухвала
від 02.08.2024 по справі 607/12507/24
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 607/12507/24Головуючий у 1-й інстанції Сташків Н.Б. Провадження №22-ц/817/832/24 Доповідач - Храпак Н.М.Категорія -

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

02 серпня 2024 р. м.Тернопіль

Суддя Тернопільського апеляційного суду Храпак Н.М., при вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Авак", інтереси якого представляє адвокат Арустамян Анаїт Едвардівна на ухвалу Підволочиського районного суду Тернопільської області від 16 липня 2024 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Авак" до ОСОБА_1 про визнання договорів купівлі-продажу недійсними,-

ВСТАНОВИВ:

ТзОВ "Авак", інтереси якого представляє адвокат Арустамян А.Е. подало апеляційну скаргу на ухвалу Підволочиського районного суду Тернопільської області від 16 липня 2024 року

Вивчивши матеріали апеляційної скарги, вважаю, що апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Апеляційну скаргу подано в електронній формі через «Електронний суд», учасниками в цій справі є позивач ТзОВ "Авак" та ОСОБА_1 .

Згідно з п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи.

Частиною першою статті 44 ЦПК України передбачено, що учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Відповідно до частини шостої статті 43 ЦПК України процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі ЄСІТС) в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Згідно з пунктом 29 Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) у разі подання до суду документів в електронній формі учасник зобов`язаний у випадках, визначених процесуальним законодавством, надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Частиною сьомою статті 43 ЦПК України визначено, що у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Так, апеляційна скарга ТзОВ "Авак" сформована в системі «Електронний суд», до апеляційної скарги додано доказ надсилання апеляційної скарги Товариству з обмеженою відповідальністю "Авак", проте, доказів надсилання апеляційної скарги листом з описом вкладення відповідачу ОСОБА_1 , щодо якого відсутні відомості про реєстрацію у системі «Електронний суд», копій цієї апеляційної скарги заявником не надано.

Слід звернути увагу апелянта на те, що у відповідності до частини восьмої статті 14 ЦПК України реєстрація в ЄСІТС не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.

Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в ЄСІТС, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою ЄСІТС з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Таким чином, національним законодавцем було надано сторонам та учасникам справи альтернативне право звернення до суду з позовними заявами, скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами: в електронній формі через сервіс «Електронний кабінет» (з обов`язковим скріпленням указаних документів власним електронним підписом) або в паперовій формі (з обов`язковим скріпленням указаних документів власноручним підписом учасника справи чи його представника). Іншого порядку та способу подання позовної заяви або скарги та засвідчення її підписом не встановлено.

Згідно з частиною 2 статті 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

З урахуванням наведеного апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши строк 10 днів для подання суду доказів надсилання апеляційної скарги листом з описом вкладення відповідачу ОСОБА_1 або копії цієї апеляційної скарги.

Керуючись ч. 2 ст. 185, ч. 2, 3 ст. 357 ЦПК України суддя,-

У Х В А Л И ЛА:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Авак", інтереси якого представляє адвокат Арустамян Анаїт Едвардівна на ухвалу Підволочиського районного суду Тернопільської області від 16 липня 2024 року- залишити без руху.

Надати десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання суду доказів надсилання апеляційної скарги листом з описом вкладення відповідачу ОСОБА_1 або копії цієї апеляційної скарги.

Роз`яснити, що в разі не подання доказів надсилання апеляційної скарги листом з описом вкладення іншим учасникам справи або копій цієї апеляційної скарги, апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Тернопільського апеляційного суду Н.М. Храпак

СудТернопільський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення02.08.2024
Оприлюднено05.08.2024
Номер документу120761949
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —607/12507/24

Постанова від 13.09.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 05.09.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 14.08.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 17.06.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Вийванко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні