Справа № 646/5128/23
№ провадження 2/646/27/2024
У Х В А Л А
19.06.24 м.Харків
Суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Янцовська Т.М.,
розглянувши зауваження ОСОБА_1 в порядку ст. 249 ЦПК України у справі за позовом до АТ «Оператор газорозподільної системи «Харківміськгаз» про припинення мобінгу (цькування), захист честі, гідності та ділової репутації, стягнення моральної шкоди,
в с т а н о в и в:
Рішенням суду від 11.06.2024 р. у задоволенні позову ОСОБА_1 до АТ «Оператор газорозподільної системи «Харківміськгаз» про припинення мобінгу (цькування), захист честі, гідності та ділової репутації, стягнення моральної шкоди відмовлено.
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявами від 24.10.2023 р. та 17.06.2024 р. із зауваженням в порядку ст. 249 ЦПК України до протоколу судового засідання щодо неповноти та неправильності, зазначивши, що в протоколі судового засідання відсутні репліки учасників справи, неповно відображені його заперечення на дії головуючого, не зазначені підстави, на які він посилався для прийняття окремої ухвали судом.
Перевіривши обґрунтованість зауважень щодо неповноти та неправильності запису протоколу судового засідання від 19.10.2023 р., 10.06.2024 р., 11.06.2024 р., суд приходить до наступного.
Розгляд зауважень щодо технічного запису судового засідання та на протокол судового засідання, визначений ст. 249 ЦПК України, якою передбачено, що учасники справи мають право ознайомитися із технічним записом судового засідання, протоколом судового засідання та протягом п`яти днів з дня проголошення рішення у справі подати до суду письмові зауваження щодо неповноти або неправильності запису.
Статтею 248ЦПК України передбачено, що у судовому засіданні секретар судового засідання забезпечує ведення протоколу судового засідання, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
У протоколі судового засідання зазначаються такі відомості: рік, місяць, число і місце судового засідання; найменування суду, який розглядає справу, прізвища та ініціали судді, секретаря судового засідання; справа, що розглядається, імена (найменування)сторін та інших учасників справи; порядковий номер вчинення процесуальної дії; назва процесуальної дії; час вчинення процесуальної дії; ухвали суду, постановлені в судовому засіданні, не виходячи до нарадчої кімнати; інші відомості, визначені цим Кодексом.
Протокол судового засідання ведеться секретарем судового засідання та підписується ним невідкладно, але не пізніше наступного дня після судового засідання і приєднується до справи.
Разом з тим, як убачається з тексту поданих ОСОБА_1 зауважень на протокол судового засідання, останній посилається на те, що в протоколі судового засідання не відображені в повній мірі репліки учасників справи, неповно відображені його заперечення на дії головуючого, не зазначені підстави, на які він посилався для прийняття окремої ухвали судом.
Однак, слід зазначити, що в протоколі судового засідання, відповідно до вимог ст.248ЦПК України має бути зазначена, зокрема, назва процесуальної дії, а не виклад суті пояснень сторонами по справі, в той час як, пояснення учасників справи мають бути відображені на носії звукозапису.
Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів здійснюється секретарем судового засідання відповідно до Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 06.06.2022 № 156.
Відповідно до п. 8.2 І розділу вищезазначеної Інструкції протокол судового засідання складається відповідно до правил цивільного, господарського та адміністративного судочинства; журнал судового засідання - відповідно до правил кримінального судочинства.
Зі змісту протоколу вбачається, що він відповідає вимогам процесуального закону, встановленим ст. 248 ЦПК України.
Оскільки згідноз Інструкцієюрезультатом фіксуваннясудового засіданняє створення: технічного запису судового засідання - електронного файлу в форматі відео- та (або) звукозапису, протоколу судового засідання або журналу судового засідання відповідно до вимог процесуального законодавства, протокол судового засідання ведеться одночасно із здійсненням технічного запису, немає необхідності детально відображати в ньому зміст процесуальних дій, що вчиняються судом та учасниками цивільного процесу.
Враховуючи викладене, доводи ОСОБА_1 про неповноту протоколу судового засідання є безпідставними, у зв`язку з чим зауваження на протокол судового засідання підлягають залишенню без задоволення.
Керуючись ст.ст.247-249 ЦПК України, суд-
у х в а л и в:
Зауваження ОСОБА_1 в порядку ст. 249 ЦПК України у справі за позовом до АТ «Оператор газорозподільної системи «Харківміськгаз» про припинення мобінгу (цькування), захист честі, гідності та ділової репутації, стягнення моральної шкоди залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.М. Янцовська
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2024 |
Оприлюднено | 20.06.2024 |
Номер документу | 119821162 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Янцовська Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні