Шаргородський районний суд
Вінницької області
У Х В А Л А
18 червня 2024 року
м. Шаргород
Справа № 152/67/21
провадження № 4-с/152/1/24
Суддя Шаргородського районного суду Вінницької області Соколовська Т.О., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на дії старшого державного виконавця Жмеринського ВДВС у Жмеринському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Козачка Юрія Анатолійовича,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Шаргородського районного суду Вінницької області зі скаргою на дії старшого державного виконавця Жмеринського ВДВС у Жмеринському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Козачка Ю.А., в якій просить визнати неправомірними дії останнього по зверненню стягнення на пенсійні виплати при виконанні рішення Шаргородського районного суду за виконавчим листом №132/67/21 та зобов`язати старшого державного виконавця Жмеринського ВДВС у Жмеринському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Козачка Ю.А повернути неправомірно стягнуті кошти.
Ознайомившись зі скаргою на дії державного виконавця, суддя приходить до наступного висновку.
Пунктом 13 Постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 6 від 07 лютого 2014 року «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах», скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положенням ЦПК України, та містити відомості, зазначенів ч. 4 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження».
Відповідно до ч.1 ст.447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Вказані норми процесуального закону відносяться до Розділу VII ЦПК України «Судовий контроль за виконанням судових рішень».
08 лютого 2020 року набули чинності зміни до Цивільного процесуального кодексу України, згідно яких, зокрема, ч. 2 ст.183 ЦПК України доповнено абзацом другим, згідно із Законом № 460-IX від 15.01.2020.
Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 183 ЦПК України, до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Статтею 450 ЦПК України визначено суб`єктний склад учасників провадження по розгляду скарг на дії державного виконавця: стягувач, боржник і державний виконавець або інша посадова особа органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця.
З матеріалів скарги встановлено, що заявником не надано доказів надіслання (надання) скарги на дії державного виконавця усім учасникам справи (провадження). Зокрема, відсутні відомості про надсилання скарги на дії державного виконавця разом з додатками стягувачу ФГ «СЛОБІДСЬКЕ» , а також Жмеринському ВДВС у Жмеринському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ)
Крім того до матеріалів скарги не долучено доказів про відкриття виконавчого провадження, звернення стягнення на пенсійні виплати, посилання на те, коли були вчиненні оскаржувані дії, що позбавляє суд можливості визначитись з дотриманням заявником термінів звернення до суду.
За змістом ч.4 ст.183 ЦПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Керуючись ст. ст. 183, 353 ЦПК України, суддя,-
постановив:
Скаргу ОСОБА_1 на дії старшого державного виконавця Жмеринського ВДВС у Жмеринському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Козачка Юрія Анатолійовича (стягувач ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО «СЛОБІДСЬКЕ», боржник ОСОБА_1 ) - повернути заявнику без розгляду.
Повернення скарги не перешкоджає повторному зверненню, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання скаржником її копії.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду
Ухвала постановлена та підписана суддею 18.06.2024.
Суддя: Т.О. Соколовська
Суд | Шаргородський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2024 |
Оприлюднено | 21.06.2024 |
Номер документу | 119852034 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Шаргородський районний суд Вінницької області
Соколовська Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні