Ухвала
від 24.07.2024 по справі 708/450/22
ЧИГИРИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 708/450/22

Номер провадження № 2-во/708/12/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 липня 2024 року

Чигиринський районний суд Черкаської області в складі:

головуючої - судді Івахненко О.Г.,

при секретарі Тендітній Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чигирині заяву ОСОБА_1 про виправлення помилок у виконавчих листах у справі позовом Публічного акціонерного товариства «Черкасиобленерго» в особі Чигиринської філії відокремленого структурного підрозділу «Черкаські районні енергетичні мережі» ПАТ «Черкасиобленерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за використану електричну енергію,

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернувсядо судуіз заявоюпро виправленняпомилок увиконавчих листахЧигиринського районногосуду Черкаськоїобласті від08.09.2022року усправі позовомПублічного акціонерноготовариства «Черкасиобленерго»в особіЧигиринської філіївідокремленого структурногопідрозділу «Черкаськірайонні енергетичнімережі» ПАТ«Черкасиобленерго» до ОСОБА_1 простягнення заборгованостіза використануелектричну енергію,у якій просить зазначити у виконавчих листах назву стягувача, код ЄДРПОУ та юридичну адресу, як вони зазначені у процесуальних документах у матеріалах справи, зокрема у відзиві на апеляційну скаргу, клопотанні про видачу виконавчого документу, у заяві про заміну стягувача і видачу нового виконавчого листа.

У судове засідання сторони не зявилися, однак їх неявка відповідно до положень ч. 3 ст. 432 ЦПК України не перешкоджає розгляду справи.

Розглянувши заяву ОСОБА_1 , суд приходить до таких висновків.

Як передбачено ч. 1 ст. 432 ЦПК України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Описка (помилка) - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.

Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (постанові або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення.

Аналогічний правовий висновок викладений у постанові Верховного Суду від 20 травня 2020 року у справі № 520/15285/17, відповідно до якого описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо. Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (постанові або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення.

З матеріалів цивільної справи№ 708/450/22вбачається,що підчас ухваленнясудом 08вересня 2022року рішення позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «Черкасиобленерго» в особі Чигиринської філії відокремленого структурного підрозділу «Черкаські районні енергетичні мережі» ПАТ «Черкасиобленерго» було задоволено повністю, стягнуто з ОСОБА_1 на користь ПАТ «Черкасиобленерго» в особі Чигиринської філії відокремленого структурного підрозділу «Черкаські районні енергетичні мережі» Публічного акціонерного товариства «Черкасиобленерго» за використану електричну енергію згідно з Актом про порушення № 000094 від 17.07.2020 року та згідно з Актом про порушення № 001057 від 06.09.2021 року на загальну суму 11587 грн. 04 коп., вирішено питання про судові витрати шляхом стягнення з відповідача на користь позивача 2481 грн. судового збору.

Зазначене рішення суду залишене без змін апеляційною інстанцією відповідно до постанови Черкаського апеляційного суду від 06.03.2023 року та набрало законної сили.

На виконання зазначеного рішення видано виконавчі листи, де зазначено сторони - стягувача і боржника.

В той же час, виконавчий лист це письмовий документ встановленої форми і змісту, на основі якого компетентними органами здійснюється примусове виконання рішення суду або іншої інстанції та який зобовязує боржника, інших юридичних і фізичних осіб точно і своєчасно виконати рішення суду чи іншого органу, а також сприяти державному (приватному) виконавцю у примусовому виконанні рішення. Виконавчий лист видається стягувачу після набрання рішенням законної сили.

З матеріалів справи № 708/450/22 вбачається, що сторону стягувача у виконавчому листі відповідальною особою канцелярії суду вказано на підставі рішення суду, яке, як зазначалося вище, набрало законної сили.

В той же час, заявник у поданій заяві фактично ставить питання про зміну сторони стягувача на свій розсуд, що є недопустимим і суперечитиме даним про особу стягувача, вказаним у рішенні суду.

Суд зауважує, що виконавчий лист видається лише на підставі рішення суду, а не інших процесуальних документів справи, тому вимога про зазначення у виконавчих листах назви стягувача, коду ЄДРПОУ та юридичної адреси так, як вони зазначені у процесуальних документах у матеріалах справи, зокрема у відзиві на апеляційну скаргу, клопотанні про видачу виконавчого документу, у заяві про заміну стягувача і видачу нового виконавчого листа, є лише бажанням заявника змінити реквізити стягувача для задоволення особистих запитів, відтак такі вимоги не грунтуються на положеннях закону.

З урахуванням викладеного, суд не вбачає підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 , не вважаючи зазначені ним підстави помилкою у виконавчих листах.

На підставі викладеного та, керуючись ст. 269, 354 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення помилок у виконавчих листах у справі позовом Публічного акціонерного товариства «Черкасиобленерго» в особі Чигиринської філії відокремленого структурного підрозділу «Черкаські районні енергетичні мережі» ПАТ «Черкасиобленерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за використану електричну енергію відмовити повністю.

Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя О.Г.Івахненко

СудЧигиринський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення24.07.2024
Оприлюднено25.07.2024
Номер документу120561594
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про виправлення помилки у судовому рішенні

Судовий реєстр по справі —708/450/22

Ухвала від 24.07.2024

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Івахненко О. Г.

Постанова від 17.10.2023

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Фетісова Т. Л.

Ухвала від 17.10.2023

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Фетісова Т. Л.

Постанова від 17.10.2023

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Фетісова Т. Л.

Ухвала від 19.09.2023

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Фетісова Т. Л.

Ухвала від 19.09.2023

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Фетісова Т. Л.

Ухвала від 11.09.2023

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Івахненко О. Г.

Ухвала від 11.09.2023

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Івахненко О. Г.

Ухвала від 11.09.2023

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Івахненко О. Г.

Ухвала від 11.09.2023

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Івахненко О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні