Ухвала
від 31.07.2024 по справі 127/20592/24
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/20592/24

Провадження 2/127/2887/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 липня 2024 року Вінницький міський суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Короля О.П.,

секретаря Мельник А.С.,

розглянувши матеріали цивільної справи за позовом Першого заступника керівника Вінницької обласної прокуратури в інтересах держави в особі Вінницької міської ради до ОСОБА_1 , за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача : ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про повернення земельної ділянки,

ВСТАНОВИВ :

В наведеній вище справі представник відповідача звернувся до суду із заявою про витребування доказів, а саме : в головному управлінні Держгеокадастру Вінницької області (м. Вінниця вул. Келецька, 63) належним чином засвідчнені копії документації із землеустрою та поземельних книг на земельну ділянку з кадастровим номером 0510100000:02:103:0093;

в головному управілінні Держгеокадастру Вінницької області (м. Вінниця вул. Келецька, 63) інформацію на технічних носіях в системі координат (в форматі dmf або xml) земельних ділянок, згідно з базою даних державного земельного кадастру на земельну ділянку з кадастровим номером 0510100000:02:103:0093;

у Вінницької міської ради належним чином засвідчену копію містобудівної документації часткової зміни цільового використання земельної ділянки в заплаві р. Вишня, що межує з Барським шосе (колишній Качатник) для розміщення індивідуальної садибної забудови та зміни прибережної захисної смуги р. Вишня та «Вишенського ставка», містобудівного обгрунтування категорій прибережних територій взовж р. Південний Буг та його приток в межах м. Вінниця для розміщення індивідуальної житлової забудови садибного типру в районі р. Вишня зі зміною ПЗС та висновків уповноважених органів щодо їх погодження та рішень щодо їх затвердження та інформацію на технічних носіях в системі координат (в форматі dmf або xml) проекту винесення та встановлення меж прибережно-захисних смуг земель водного фонду річки Вишня та ставу «Поділля» (Вишенського ставка) в районі Барського шосе в межах м. Вінниці, затвердженого рішенням Вінницької міської ради від 28.11.2013 N1507.

Заява мотивована тим, що позивач, посилаючись на висновок судової земельно-технічної експертизи від 27.11.2023р. №СЕ-19/102-22/8524, проведеної в межах кримінального провадження №42016020110000124 зазначає, що земельна ділянка з кадастровим номером 0510100000:02:103:0093 належить до земель водного фонду і не могла передаватись у власність для дачного будівництва, тому просить суд усунути перешкоди Вінницькій міській раді у здійсненні права користування шляхом скасування у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державну реєстрацію права приватної власності ОСОБА_1 на вказану земельну ділянку та зобов`язати ОСОБА_1 повернути її Вінницькій міській раді.

Вважаючи заявлений позов безпідставним та необгрунтованим внаслідок того, що в межах проведеної судової експертизи в кримінальному провадженні не була врахована затверджена містобудівна документація та документація із землеустрою представник відповідача просив відмовити у задоволенні позову, зазначаючи про те, що має намір просити суд призначити судову експертизу в межах цієї цивільної справи.

З метою отримання вихідних даних необхідних для проведення судової експертизи представником відповідача було подано адвокатський запит до позивача Вінницької міської ради, оскільки станом на день надання клопотання про витребування доказів відповідачем була надана неповна інформація, виникає необхідність у витребуванні доказів.

Прокурор заперечувала щодо витребування доказів. Згідно з її поясненнями висновок експертизи, проведеної Вінницьким НДЕКЦ, є законним і обґрунтованим, а тому не вбачає підстав для витребування документів і подальшого призначення судової експертизи за клопотанням представника відповідача. Представник відповідача звертався із адвокатським запитом до Вінницької міської ради, а до головного управління Держгеокадастру Вінницької області запиту не було, тому не вбачає правових підстав, передбачених ст.84 ЦПК України, для витребування доказів судом. Просить заяву залишити без задоволення.

Заслухавши прокурора та представника відповідача, оглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення заяви про витребування доказів за таких підстав.

Позивач, посилаючись на висновок судової земельно-технічної експертизи від 27.11.2023р. №СЕ-19/102-22/8524, проведеної в межах кримінального провадження №42016020110000124 зазначає, що земельна ділянка з кадастровим номером 0510100000:02:103:0093 належить до земель водного фонду і не могла передаватись у власність для дачного будівництва тому просить суд усунути перешкоди Вінницькій міській раді у здійсненні права користування шляхом скасування у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державної реєстрації права приватної власності ОСОБА_1 на вказану земельну ділянку та зобов`язати ОСОБА_1 повернути її Вінницькій міській раді.

Вважаючи заявлений позов безпідставним та необгрунтованим внаслідок того, що в межах проведеної судової експертизи в кримінальному провадженні не була врахована затверджена містобудівна документація та документація із землеустрою представник відповідача просив відмовити у задоволенні позову, зазначаючи про те, що має намір просити суд призначити судову експертизу в рамках цієї цивільної справи.

Для вирішення питань земельно-технічної експертизи експерту необхідно надати оригінали або завірені якісні копії відповідної правовстановлювальної та технічної документації із землеустрою на земельну ділянку. У разі неможливості експертом самостійно виконати топографо геодезичні роботи результати таких робіт повинні бути надані на дослідження органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта).

Відповідно до п. 17 «Положення про державний фонд документації із землеустрою», затверджений постановою КМУ від 17.11.2004р. №1553 державний фонд документації із землеустрою (далі Державний фонд) формується на основі збирання, обробки, обліку матеріалів, отриманих у результаті проведення землеустрою незалежно від місця розташування земельних ділянок та форми власності на них, для використання їх органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також підприємствами, установами, організаціями і громадянами. Документація із землеустрою, включена до Державного фонду, є державною власністю і не може передаватись у приватну власність. Місцевий фонд створюється, формується і ведеться районним (міським) відділом (управлінням) земельних ресурсів Держкомзему. Матеріали Державного фонду надаються у користування за письмовим запитом. При цьому забороняється: копіювання топографічних, картографічних, аерознімальних та інших матеріалів без відповідного на те дозволу; передача вихідних матеріалів (їх копій) іншим особам без спеціального дозволу, якщо це не передбачено умовами їх використання; передача матеріалів із землеустрою, які є носієм відомостей, що становлять державну таємницю, підприємствам, установам та організаціям, якими не створено належних умов для забезпечення її зберігання. Отже, надання вказаної інформації є ускладененим оскільки інформація про земельну ділянку на технічних носіях (координати) є носієм відомостей, що становлять державну таємницю. Вказані докази зберігаються у вказаного державного органів в силу вимог діючого законодавства.

Згідно із ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з ч. 2 ст.77 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до ч.1 ст. 84 ЦПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Судом встановлено, що докази, які просить витребувати представник позивача, мають значення для повного і всебічного з`ясування обставин справи, стосуються предмета доказування в цій справі, належність і достовірність цих доказів окремо, а також достатність і взаємний зв`язок цих доказів у сукупності мають бути досліджені судом.

Керуючись ст. 84 ЦПК України,

УХВАЛИВ :

Заяву представника відповідача ОСОБА_1 про витребування доказів задовольнити.

Витребувати в головному управлінні Держгеокадастру Вінницької області (м. Вінниця вул. Келецька, 63) належним чином засвідчнені копії документації із землеустрою та поземельних книг на земельну ділянку з кадастровим номером 0510100000:02:103:0093.

Витребувати в головному управілінні Держгеокадастру Вінницької області (м. Вінниця вул. Келецька, 63) інформацію на технічних носіях в системі координат (в форматі dmf або xml) земельних ділянок, згідно з базою даних державного земельного кадастру на земельну ділянку з кадастровим номером 0510100000:02:103:0093.

Витребувати у Вінницької міської ради належним чином засвідчену копію містобудівної документації часткової зміни цільового використання земельної ділянки в заплаві р. Вишня, що межує з Барським шосе (колишній Качатник) для розміщення індивідуальної садибної забудови та зміни прибережної захисної смуги р. Вишня та «Вишенського ставка», містобудівного обгрунтування категорій прибережних територій взовж р. Південний Буг та його приток в межах м. Вінниця для розміщення індивідуальної житлової забудови садибного типру в районі р. Вишня зі зміною ПЗС та висновків уповноважених органів щодо їх погодження та рішень щодо їх затвердження та інформацію на технічних носіях в системі координат (в форматі dmf або xml) проекту винесення та встановлення меж прибережно-захисних смуг земель водного фонду річки Вишня та ставу «Поділля» (Вишенського ставка) в районі Барського шосе в межах м. Вінниці, затвердженого рішенням Вінницької міської ради від 28.11.2013 N1507.

Вказані документи надати до Вінницького міського суду Вінницької області (21050, м. Вінниця, вул. Грушевського, 17) до 15.08.2024 р.

Особи, які не мають можливості подати докази, які витребовує суд, або не мають можливості подати такі докази у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали суду складено 02.08.2024 р.

Суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення31.07.2024
Оприлюднено06.08.2024
Номер документу120796128
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —127/20592/24

Ухвала від 06.12.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Шемета Т. М.

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Шемета Т. М.

Ухвала від 05.11.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Король О. П.

Ухвала від 05.11.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Король О. П.

Ухвала від 31.07.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Король О. П.

Ухвала від 31.07.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Король О. П.

Ухвала від 03.07.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Король О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні