ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
12 серпня 2024 року м. Чернівці Справа №2-318/12
Чернівецький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
Лисака І.Н., Кулянди М.І., Одинака О.О.,
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Садгірського районного суду м. Чернівці від 11 липня 2024 року у цивільній справі за заявою ТОВ «ФК «Еліт Фінанс» про видачу дубліката виконавчого листа по справі №2-318/12,-
В С Т А Н О В И В:
Суддею-доповідачем Лисаком І.Н. у порядку підготовки справи до апеляційного розгляду проведено підготовчі дії, передбачені ст.365 ЦПК України. Необхідності у проведенні додаткових підготовчих дій немає, а тому справу слід призначити до розгляду в суді апеляційної інстанції.
Крім того, при поданні апеляційної скарги представноком апелянта ОСОБА_1 - адвокатом Федаком М.Л. заявлено клопотання про призначення судового засідання в режимі відео-конференції.
Вирішуючи вказане клопотання, колегія суддів вказує наступне.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.43 ЦПК України учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Згідно з ч.1 ст.212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи (ч.2 ст.212 ЦПК України).
Приписами ч.3 вказаної статті визначено, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Провадження №22-ц/822/795/24
Відповідно до п.4 ст.212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Наказом ДСА України від 23 квітня 2020 року №196 затверджений Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, яким, зокрема, передбачено, що головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час); для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою (пункти 1, 7 розділу ІІІ).
Крім того, з урахуванням того, що процесуальне законодавство не містить приписів, які унеможливлювали б звернення до суду з єдиним (одним) клопотанням (заявою) щодо участі у всіх судових засіданнях по справі в режимі відеоконференції або передбачали звернення виключно з окремим клопотанням (заявою) щодо кожного судового засідання.
Аналогічний правовий висновок міститься в постанові ВС від 23.03.2023 року у справі №905/2371/21.
Чернівецький апеляційний суд має технічну можливість провести судове засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EASYCON» (https://vkz.court.gov.ua).
З огляду на відповідність клопотання апелянта вимогам ст.212 ЦПК України та з метою забезпечення права на участь у судовому засіданні учасників процесу суд вважає за необхідне задовольнити клопотання про розгляд апеляційної скарги у режимі відеоконференції у цій справі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Під час підготовки справи до розгляду виникла необхідність у витребуванні матеріалів цивільної справи 2-318/12 для дослідження змісту судового рішення, яким було стягнуто заборгованість із ОСОБА_1 в судовому засіданні.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.212, 366 ЦПК України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання Федака Максима Леонідовича , який діє в інтересах ОСОБА_1 , про розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити, проводити судові засідання у цій справі в режимі відеоконференції.
Попередити Федака Максима Леонідовича , що відповідно до ч.4 ст.212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Витребувати із Садгірського районного суду м. Чернівці цивільну справу №2-318/12, шляхом надіслання такої на адресу Чернівецького апеляційного суду у найкоротший строк.
Справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Садгірського районного суду м. Чернівці від 11 липня 2024 року, призначити до апеляційного розгляду на 10:30 год. 09 вересня 2024 року, про що повідомити учасників справи та їх представників.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: І.Н. Лисак
М.І. Кулянда
О.О. Одинак
Суд | Чернівецький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2024 |
Оприлюднено | 13.08.2024 |
Номер документу | 120936193 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Чернівецький апеляційний суд
Лисак І. Н.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні