Ухвала
від 15.08.2024 по справі 275/946/24
БРУСИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 275/946/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(про залишення позовної заяви без руху)

15 серпня 2024 року смт. Брусилів

Суддя Брусилівського районного суду Житомирської області Данилюк О. С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «Добро вільне», ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, -

В С Т А Н О В И В:

До Брусилівського районного суду Житомирської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «Добро вільне», ОСОБА_2 про відшкодування шкоди.

Вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Так, згідно ч. 5 ст.177ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

При цьому, згідно з вимогами ч. ч. 2, 4, 5 ст.95ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначитипро наявністьу ньогоабо іншоїособи оригіналуписьмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписоміз зазначеннямдати такого засвідчення.

Однак,в порушеннязазначених вимогзакону доданіпозивачем до позовної заяви копії документів не засвідчені належним чином, як це передбачено ст. 95 ЦПК України.

Також позивачем не додано по позовної заяви копій судових рішень, на які він посилається в позовній заяві.

Крім того, згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

При цьому позивачем сплачено судовий збір не в повному обсязі.

Так, позивачем зазначено у позовній заяві ціну позову 352544, 53 грн., з яких розмір матеріальної шкоди, яку він просить стягнути з відповідачів, становить 312544, 53 грн., та розмір моральної шкоди 20000 грн., втім, ним сплачено судового збору 2871, 13 гривень.

В свою чергу, ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру відповідно до п. п. 1 п. 1 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, ставка судового зборуза поданнядо судупозовної заявинемайнового характерувідповідно доп.п.2п.1ч.1ст.4ЗУ «Просудовий збір»складає 0,4розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб. Тобто позивачем сплачено судовий збір в розмірі, меншому, ніж 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 3 028, 00 гривень, та не сплачено за вимоги немайнового характеру.

Крім того, позивачем до позовної заяви додано копію квитанції про сплату ним судового збору за подання до суду вказаного позову. Однак на даний час в суду відсутні відомості щодо зарахування вказаної суми до спеціального фонду державного бюджету, що є окремою підставою для залишення позовної заяви без руху у відповідності до ч. 9 ст. 185 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Крім того, згідно ч. 9 ст. 185 ЦПК України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.

На підставі викладеного та керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «Добро вільне», ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви, а саме виконати вимоги ст.ст. 175, 177 ЦПК України, в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали.

Роз`яснити, що інакше заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

СУДДЯ Данилюк О. С.

СудБрусилівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення15.08.2024
Оприлюднено19.08.2024
Номер документу121051332
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП

Судовий реєстр по справі —275/946/24

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Данилюк О. С.

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Миколайчук П. В.

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Данилюк О. С.

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Данилюк О. С.

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Данилюк О. С.

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Данилюк О. С.

Ухвала від 07.10.2024

Цивільне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Данилюк О. С.

Ухвала від 07.10.2024

Цивільне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Данилюк О. С.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Данилюк О. С.

Ухвала від 28.08.2024

Цивільне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Данилюк О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні