УХВАЛА
21 серпня 2024 року
м. Київ
Справа № 9901/425/21
Провадження № 11-174заі24
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Кривенди О. В.,
суддів: Булейко О. Л., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Єленіної Ж. М., Кишакевича Л. Ю., Короля В. В., Кравченка С. І., Мазура М. В., Мартєва С. Ю., Пількова К. М., Погрібного С. О., Ступак О. В., Ткача І. В., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Усенко Є. А.,
перевірила апеляційну скаргу Президента України на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 26 червня 2024 року, додаткове рішення цього ж суду від 17 липня 2024 року, та апеляційну скаргу Служби безпеки України (далі - СБУ) на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 26 червня 2024 року у справі № 9901/425/21 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) «Пробайк Плюс» до Президента України, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: СБУ, Ради національної безпеки і оборони України, про визнання протиправним та скасування Указу Президента України від 21 квітня 2021 року № 169/2021 в частині, і
ВСТАНОВИЛА:
У жовтні 2021 року ТОВ «Пробайк Плюс» звернулося до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду як суду першої інстанції з позовом до Президента України, у якому просило визнати протиправним та скасувати Указ Президента України від 21 квітня 2021 року №169/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», а саме пункт 92 додатку 2, відповідно до якого застосовано санкції до ТОВ «Пробайк Плюс».
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду рішенням від 26 червня 2024 року позов задовольнив. Визнав протиправним та скасував Указ Президента України від 21 квітня 2021 року №169/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», в частині пункту 92 додатку 2, відповідно до якого застосовано санкції до ТОВ «Пробайк Плюс».
Додатковим рішенням від 17 липня 2024 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду задовольнив заяву представника ТОВ «Пробайк Плюс» адвоката Кикіш Софії-Марії Русланівни та постановив стягнути з Президента України за рахунок бюджетних асигнувань на користь ТОВ «Пробайк Плюс» судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 245 675 грн.
Президент України не погодився із прийнятими судом першої інстанції рішеннями та звернувся до Великої Палати Верховного Суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 26 червня 2024 року та додаткове рішення від 17 липня 2024 року та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог та в ухвалені додаткового рішення.
СБУ також звернулась до Великої Палати Верховного Суду з апеляційною скаргою в якій просить скасувати рішення суду першої інстанцій від 26 червня 2024 року та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.
За правилами частини першої статті 300 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) за відсутності підстав для залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги чи відмови у відкритті апеляційного провадження суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження у справі.
Відповідно до частини першої статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Частиною другою зазначеної норми регламентовано, що учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга Президента України подана у строк, установлений частиною першою статті 295 КАС України.
СБУ в апеляційній скарзі просить поновити строк на апеляційне оскарження, мотивуючи зазначене клопотання тим, що копію повного оскаржуваного судового рішення нею отримано 01 липня 2024 року, на підтвердження чого до матеріалів апеляційної скарги долучено відповідні докази.
Отже, з огляду на те, що апеляційна скарга подана (здана на пошту 31 липня 2024 року) протягом тридцяти днів із дня вручення скаржнику копії оскаржуваного рішення, строк на подання апеляційної скарги підлягає поновленню.
Апеляційні скарги подані в порядку, установленому статтею 297 КАС України, за формою та змістом відповідають вимогам статті 296 цього Кодексу.
Підстав для залишення апеляційних скарг без руху, їх повернення чи відмови у відкритті апеляційного провадження немає.
Керуючись статтями 266, 292, 295-297, 300, 304 КАС України, Велика Палата Верховного Суду
УХВАЛИЛА:
Клопотання Служби безпеки України про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 26 червня 2024 року у справі № 9901/425/21 задовольнити та поновити строк на апеляційне оскарження зазначеного судового рішення.
Відкрити провадження за апеляційною скаргою Президента України на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 26 червня 2024 року та додаткове рішення цього ж суду від 17 липня 2024 року, а також за апеляційною скаргою Служби безпеки України на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 26 червня 2024 року у справі № 9901/425/21 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Пробайк Плюс» до Президента України, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Служби безпеки України, Ради національної безпеки і оборони України, про визнання протиправним та скасування Указу Президента України від 21 квітня 2021 року № 169/2021 в частині.
Установити п`ятнадцятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на апеляційні скарги й роз`яснити, що до відзиву на апеляційні скарги додаються докази надсилання (надання) його копій разом з доданими до нього документами іншим учасникам справи.
Витребувати справу № 9901/425/21 (провадження № П/9901/425/21) з Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.
Направити копію цієї ухвали разом з копіями апеляційних скарг та доданих до них матеріалів учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О. В. Кривенда
Судді: О. Л. Булейко С. Ю. Мартєв
Ю. Л. Власов К. М. Пільков
М. І. Гриців С. О. Погрібний
Ж. М. Єленіна О. В. Ступак
Л. Ю. Кишакевич І. В. Ткач
В. В. Король О. С. Ткачук
С. І. Кравченко В. Ю. Уркевич
М. В. Мазур Є. А. Усенко
Суд | Велика палата Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2024 |
Оприлюднено | 23.08.2024 |
Номер документу | 121159046 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,органів,які обирають(призначають),звільняють,оцінюють членів Вищої ради правосуддя оскарження актів, дій чи бездіяльності Президента України, з них: |
Адміністративне
Велика палата Верховного Суду
Кривенда Олег Вікторович
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Стародуб О.П.
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Берназюк Я.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні