Справа № 351/1647/24
Номер провадження №2/351/706/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22 серпня 2024 року м. Снятин
Суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області Сегін І.Р.,вивчивши позовнузаяву ОСОБА_1 доКонсультативно-візового центру TIMGRUP , ОСОБА_2 про повернення 14 тис.грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Позовна заява ОСОБА_1 до Консультативно-візового центру TIMGRUP, ОСОБА_2 про повернення 14000 грн. підлягає залишенню без руху, з наданням позивачу строку для усунення недоліків з огляду на наступне.
Частиною 3 ст. 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч.5 ст.177ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Відповідно до ч.2 ст.83ЦПК України позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідно до ч.2 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Однак, позивачкою в позовній заяві:
- не вірно зазначено назву сторони відповідача Консультативно-візового центру TIMGRUP, зокрема, не вказано її організаційно-правову форму та власну назву, яка зазначається українською мовою, не вказано її ЄДРПОУ та місцезнаходження. Крім того, за даними параметрами запиту в Державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутня інформація про сторону відповідача Консультативно-візовий центр TIMGRUP;
- не вказано дату народження відповідача ОСОБА_2 та її адреса місця проживання/реєстрації (вулиця, номер будинку/квартири, район, область, поштовий індекс), реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспортні дані, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
- не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспортні дані позивачки;
- не зазначено ціну позову та виклад обставин, якими вона обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Так, позивачкою не зазначено та не додано до позовної заяви підтверджуючі документи, такі, зокрема, як договір про цивільно-правові відносини між позивачкою та відповідачем Консультативно-візовим центром та платіжний документ про отримання відповідачем від позивача коштів;
- відсутнє підтвердження позивачки про те, що нею не подано іншого позову до цих же відповідачів з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з Законом України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру фізичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.4 ст. 175 ЦПК України, якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
В позовній заяві позивача просить звільнити її від сплати судового збору, у зв`язку з тим, що вона постійно хворіє та є малозабезпеченою. До позовної заяви позивачкою було долучено довідку Снятинського відділу адміністративного забезпечення Управління соціального захисту населення Коломийської районної державної адміністрації про те, що вона на обліку у відділі не перебуває; довідку про доходи Коломийського об`єднаного управління ПФУ в Івано-Франківській області про те, що вона отримує в даному управлінні пенсію за вислугу років, загальний сукупний дохід становить з січня 2023р. по липень 2024р. - 72944,95 грн., а також, додано відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про джерела/суми нарахованого доходу, згідно якої у неї відсутні будь-які інші джерела доходу.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Частиною третьою статті 136 ЦПК України визначено, що з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Згідно з ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною першою статті 8 Закону України «Про судовий збір» визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Як вбачається, даною статтею передбачено право суду, а не обов`язок щодо відстрочки, розстрочки або звільнення від сплати судового збору.
Однак, суд вважає, що наданих суду доказів малозабезпеченості позивачки недостатньо для того, щоб визначити її майновий стан таким, щоб звільнити від сплати судового збору, зважаючи на зміст викладених в позові обставин, згідно яких нею оплачено кошти в розмірі 14000 грн. за бронювання готелю та поїздку в Ізраїль. А тому, з наданих позивачем документів не можливо встановити, що у позивача скрутне матеріальне становище.
З огляду на вищезазначене та враховуючи те, що належних письмових доказів на підтвердження викладених у заяві про звільнення від сплати судового збору обставин до заяви про звільнення від сплати судового збору позивачем не долучено, доходжу висновку про відсутність підстав для задоволення заяви позивача про звільнення від сплати судового збору.
Вищевикладене не дає підставу суду зробити висновок про належне оформлення позовної заяви у відповідності до ст.175,177 ЦПК України.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищенаведене приходжу до висновку, що позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачці строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 доКонсультативно-візового центру TIMGRUP , ОСОБА_2 про повернення 14 тис.грн. залишити без руху з наданням позивачу строку для виправлення вищевказаних недоліків - десять днів з дня отримання нею копії ухвали.
У разі неможливості виконання даної ухвали у вказаний вище строк позивачу слід повідомити про це суд з належним обґрунтуванням.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вказані вимоги, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
В разі невиконання вимог ухвали у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Ігор СЕГІН
Суд | Снятинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2024 |
Оприлюднено | 29.08.2024 |
Номер документу | 121230260 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Снятинський районний суд Івано-Франківської області
СЕГІН І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні