Ухвала
від 26.08.2024 по справі 465/6858/20
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/6858/20

2/465/78/24

У Х В А Л А

підготовчого судового засідання

26.08.2024 року м. Львів

Франківський районний суд м. Львова у складі:

головуючого судді Мартьянової С.М.,

при секретарі судових засідань Козьмук Д.Б.

за участю:

представника позивача ОСОБА_1

третьої особи ОСОБА_2

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у м.Львові цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , П`ятої Львівської державної нотаріальної контори, Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», за участю третьої особи: ОСОБА_2 про визнання недійсним договору дарування та реєстраційного посвідчення та об`єднаним позовом третьої особи із самостійними вимогами ОСОБА_2 до ОСОБА_4 , П`ятої Львівської державної нотаріальної контори, Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки про визнання недійсним договору дарування та реєстраційного посвідчення, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Франківського районного суду м. Львова перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , П`ятої Львівської державної нотаріальної контори, Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», за участю третьої особи: ОСОБА_2 про визнання недійсним договору дарування та реєстраційного посвідчення та об`єднаним позовом третьої особи із самостійними вимогами ОСОБА_2 до ОСОБА_4 , П`ятої Львівської державної нотаріальної контори, Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки про визнання недійсним договору дарування та реєстраційного посвідчення.

Ухвалою суду від 30.11.2020 року відкрито загальне позовне провадження у цивільній справі.

З метою виконання вимог ч.1 ст.189ЦПК України розпочато підготовче провадження у справі. Призначено підготовче судове засідання.

23.08.2024 року до суду від позивача ОСОБА_3 та третьої особи ОСОБА_2 надійшло клопотання про визнання дій представника відповідача ОСОБА_4 адвоката Савки Тараса Володимировича як зловживання процесуальними правами та застосування до нього відповідних заходів.

В обґрунтування клопотання зазначено, що представник відповідача зловживає своїми процесуальними правами та подає до суду клопотання щодо відкладення розгляду справи з метою затягування розгляду даної справи. Отже, адвокат Савка Т.В. проявив явну неповагу до суду, ввівши його в оману, та явну неповагу до інших учасників даного судового провадження, які сумлінно та даремно приходили в судові засідання 12.02.2024 та 18.04.2024. Такі дії та поведінку представника відповідача розцінює як зловживання процесуальними правами, які були спрямовані на свідоме затягування розгляду даної справи.

В підготовчому судовому засідання ОСОБА_2 та представник позивача адвокат Квак В.В. дане клопотання підтримали. та просили його задовольнити.

Від представника відповідача в матеріалах справи міститься клопотання про проведення підготовчого судового засідання, яке призначено на 26.08.2024 о 12.00 год без участі відповідача та її представника.

Інші учасники в підготовче судове засідання не з`явилися, повідомлялись належним чином про причини не явки суд не повідомили.

Суд, вислухавши думку представника позивача та третьої особи, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 3ст. 13 ЦПК Україниособа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Разом з тим, відповідно до частини 1статті 44 ЦПК Україниучасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Феномен зловживання процесуальними правами як особливий різновид цивільного процесуального правопорушення полягає у тому, що при зловживанні процесуальними правами відбувається порушення умов реалізації суб`єктивних цивільних процесуальних прав. Це положення відповідає загальнотеоретичним розробкам конструкції зловживання правом, в яких воно нерідко визначається як поведінка, що перевищує (або порушує) межі здійснення суб`єктивних прав. Суб`єкт цивільного судочинства свої цивільні процесуальні права має здійснювати відповідно до їх призначення, яке або прямо визначено змістом того чи іншого суб`єктивного права, або вочевидь випливає з логіки існування того чи іншого суб`єктивного процесуального права.

У п. 3 ч. 2ст. 44 ЦПКпередбачено, що залежно від конкретних обставин суд може визнати зловживанням процесуальними правами дії, що суперечать завданню цивільного судочинства, зокрема, подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер.

Якщо подання скарги, заяви, клопотання визнається зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання (ч. 3ст. 44 ЦПК).

Суд зобов`язаний вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами. У випадку зловживання процесуальними правами учасником судового процесу суд застосовує до нього заходи, визначені цим Кодексом (ч. 4ст. 44 ЦПК).

Зловживання процесуальними правами - це цивільне процесуальне правопорушення, яке характеризується умисними недобросовісними діями учасників цивільного процесу (їх представників), що спричиняють порушення процесуальних прав інших учасників цивільного процесу (їх представників), з метою перешкоджання гарантованому у пунктом 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободправосуддю, що є підставою для застосування судом процесуальних санкцій (позбавлення права на процесуальну дію або застосування судом інших негативних юридичних наслідків, передбачених законом).

Зловживання правами характеризуються умислом, спрямованим на порушення порядку цивільного судочинства.

Характерними ознаками зловживання процесуальними правами є: формальне, непропорційне використання процесуального права всупереч легітимній меті, з якою це право встановлено нормами цивільного процесуального права, недобросовісність дій, умисний характер, завідома несумлінність

Основна ознака зловживання процесуальними правами полягає в тому, що дії, які її складають, вчиняються з видимістю реалізації законних прав особи.

З аналізу наведених норм вбачається, що зловживанням правами можуть бути визнані дії учасника процесу, які формально хоча й передбачені серед його повноважень та прав, однак здійснюються ним не з метою досягнення передбаченого законом процесуального результату, а з метою взагалі перешкоджання розгляду справи.

Ознаками зловживання процесуальними правами є: недобросовісність; нечесність; відсутність відкритості поведінки; відсутність поваги до інтересів іншої сторони договору або відповідних правовідносин. Такі висновки наведені у постанові Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 11.11.2019 у справі №337/474/14.

Основною ознакою зловживання процесуальними правами є відсутність наміру вирішити реально існуючий цивільний спір, або забезпечити захист свого реально порушеного права, або намір перешкодити законним діям інших осіб шляхом звернення до суду та створення штучного судового спору, або використання судового спору як способу не виконувати вимоги законодавства щодо здійснення визначених ним дій.

Відповідно до ч. 1ст. 143 ЦПК Українизаходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.

Згідно ч. 1ст. 144 ЦПК Українизаходами процесуального примусу є: попередження; видалення із залу судового засідання; тимчасове вилучення доказів для дослідження судом; привід; штраф;

Враховуючи вищевказані положення, вбачається, що застосування заходів процесуального примусу належить до виключної компетенції суду та можливе виключно за його ініціативи, а не за клопотанням учасника справи.

Водночас, суд не вбачає достатніх підстав на даний час для застосування до представника відповідача будь-якого примусового заходу.

Керуючись ст.ст.44, 143, 144, 148,257,259,260 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ :

У задоволенні клопотання позивача ОСОБА_3 та третьої особи ОСОБА_2 про визнання дій представника відповідача ОСОБА_4 адвоката Савки Тараса Володимировича як зловживання процесуальними правами та застосування до нього відповідних заходів відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Повний текст ухвали складено 30.08.2024.

Суддя Мартьянова С.М.

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення26.08.2024
Оприлюднено03.09.2024
Номер документу121304448
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них дарування

Судовий реєстр по справі —465/6858/20

Ухвала від 27.01.2025

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Баран О. І.

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 08.01.2025

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 27.12.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 15.10.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 26.08.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 26.08.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні