ЄУН: 323/18/16
Провадження №: 6/336/576/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 липня 2024 року м. Запоріжжя
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Савеленко О.А., за участю секретаря Подліянової Т.Ф., розглянувши заяву Акціонерного товариства «Сенс Банк», заінтересовані особи: Акціонерне товариство «Укрсоцбанк», ОСОБА_1 , Оріхівський відділ державної виконавчої служби у Пологівському районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про заміну сторони виконавчого провадження,-
ВСТАНОВИВ:
Представник АТ «Сенс Банк» Богдан МУХА звернувся до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, у якій просить замінити стягувача у виконавчому провадженні № 56271661 з примусового виконання виконавчого листа № 323/18/16-ц, виданого Оріхівським районним судом Запорізької області з ПАТ «Укрсоцбанк» на АТ «Сенс Банк».
Заява обґрунтована тим, що Оріхівський районний суд Запорізької області видав виконавчий лист № 323/18/16-ц від 22.09.2016 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ПАТ "Укрсоцбанк" заборгованості за кредитним договором № 08-311А065-К у розмірі 28 141 доларів США 95 центів, пеню у розмірі 39 298 грн. 68 коп. та судовий збір у розмірі 10 257 грн 26 коп., який перебуває на виконанні в Оріхівському відділі державної виконавчої служби у Пологівському районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), виконавче провадження №56271661. На підставі Передавального акту від 11.10.2019, затвердженого рішенням єдиного акціонера АТ «Укрсоцбанк» від 15.10.2019 за № 5/2019 та рішенням загальних зборів акціонерів АТ «Альфа-Банк», протоколу № 4/2019 від 15.10.2019, внаслідок реорганізації, шляхом приєднання АТ «Укрсоцбанк» правонаступником усього його майна, майнових прав та обов`язків за цим актом є АТ «Альфа-Банк». Правонаступництво щодо майна, прав та обов`язків АТ «Укрсоцбанк» виникає у АТ «Альфа-Банк» з дати затвердження Передавального акту загальними зборам акціонерів АТ «Альфа-Банк» та рішенням єдиного акціонера АТ «Укрсоцбанк», а сам з 15.10.2019. Відповідні зміни внесені в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. 10.09.2019 Загальними зборами акціонерів АТ «Альфа-Банк» та єдиним акціонером АТ «Укрсоцбанк» затверджено рішення про реорганізацію «Укрсоцбанк» шляхом приєднання до АТ «Альфа-Банк». Згідно Рішення № 5/2019 єдиного акціонера АТ «Укрсоцбанк» від 15.10.2019 було затверджено Передавальний акт та визначено, що правонаступництво щодо всього майна, прав та обов`язків АТ «Укрсоцбанк», які зазначені у передавальному акті, виникає у АТ «АЛЬФА-БАНК» з дати, визначеної у Передавальному акті, а саме з 15.10.2019. Протоколом № 4/2019 позачергових загальних зборів акціонерів АТ «Альфа-Банк» 15.10.2019 було вирішено затвердити Передавальний акт (п. 2.1. протоколу). В подальшому відомості про реорганізацію АТ «Укрсоцбанк» шляхом приєднання АТ «Альфа-Банк» та відповідно припинення АТ «Укрсоцбанк» були внесені Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців громадських формувань. 30.11.2022 АТ «Альфа-Банк» було змінено найменування на АТ «Сенс Банк», про що були внесені відповідні відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських форсувань. В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців громадських формувань містяться відомості, про те, що АТ «Сенс Банк» є правонаступником всіх прав та обов`язків АТ «Укрсоцбанк». Відомості щодо правонаступництва АТ «Сенс Банк» за АТ «Укрсоцбанк» містяться в статуті АТ «Сенс Банк», погодженому НБУ. Таким чином до АТ «Сенс Банк» перейшли всі права обов`язки Первісного стягувача у цивільному зобов`язанні, яке винило на підставі кредитного договору, що розглядався в процесі у цивільній справі № 323/18/16-ц.
Учасники справи в судове засідання не з`явились.
29.07.2024 електронною поштою через канцелярію Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від представника заінтересованої особи ОСОБА_1 адвоката Швайковського А.А. надійшли заперечення, у яких він просив в задоволенні заяви АТ «Сенс Банк» про заміну сторони виконавчого провадження відмовити, посилаючись на відсутність належних та допустимих доказів щодо передання майна та активів від ПАТ «Укрсоцбанк» до АТ «Альфа Банк», а також від АТ «Альфа-Банк» до АТ «Сенс Банк», а саме передавальних актів, тощо.
Заінтересована особа ОСОБА_1 та його представник адвокат Швайковський А.А. в судове засідання не з`явились. Від представника адвоката Швайковського А.А. до суду надійшла заява, у якій він просить в задоволенні заяви про заміну стягувача відмовити, справу розглянути без його участі та без участі ОСОБА_1 ..
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, перевіривши матеріали справи та зібрані в ній докази, приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що із заяви АТ «Сенс Банк» про заміну стягувача у виконавчому провадженні № 56271661 вбачається, що Оріхівським районним судом Запорізької області виданий виконавчий лист № 323/18/16-ц від 22.09.2016 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ПАТ "Укрсоцбанк" заборгованості за кредитним договором №08-311А065-К у розмірі 28 141 доларів США 95 центів, пені у розмірі 39 298 грн. 68 коп. та судового збору у розмірі 10 257 грн 26 коп.. Зазначений виконавчий лист перебуває на виконанні в Оріхівському відділі ДВС у Пологівському районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), виконавче провадження № 56271661.
Заперечень від заінтересованих осіб щодо викладених обставин не надійшло.
Як вбачається з Статуту АТ «Сенс Банк», погодженого Національним банком України 12.09.2022 року, АТ «Сенс Банк» є юридичною особою, яка на підставі банківської ліцензії має виключне право надавати банківські послуги. Банк створений у формі акціонерного товариства та є правонаступником усіх прав і зобов`язань АТ «Альфа-Банк», а також всього майна, прав і зобов`язань АТ «Укрсоцбанк» на підставі передавального акту (затвердженого рішенням № 5/2019 від 15.10.2019 єдиного акціонера АТ «Укрсоцбанк» та рішенням Загальних зборів акціонерів АТ «Альфа-Банк» (протокол № 4/2019 від 15.10.2019), у відповідності до якого до АТ «Альфа Банк» були передані все майно, права і зобов`язання АТ «Укрсоцбанк».
Стаття 431 ЦПК України визначає, що виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Виконання судового рішення, відповідно до змісту рішення Конституційного Суду України №5-рп/2013 від 26.06.2013 року по справі №1-7/2013, є невід`ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави; невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд справи судом.
Частиною 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04 листопада 1950 року, яка набрала чинності для України з 11 вересня 1997 року, та відповідно до ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України, передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку належним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 20 липня 2004 року по справі «Шмалько проти України» вказав, що право на виконання судового рішення є складовою права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, для цілей якої виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина судового розгляду ( пункт 43).
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.
Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.
У виконавчому провадженні можуть брати участь кілька стягувачів. Кожен з них щодо іншої сторони має право брати участь у виконавчому провадженні самостійно або доручити участь у виконавчому провадженні одному із співучасників.
У разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов`язкові тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Під процесуальним правонаступництвом у виконавчому провадженні слід розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов`язків від правопопередників до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні.
Підставами правонаступництва є смерть громадянина, що був стороною виконавчого провадження, оголошення його померлим, реорганізація юридичної особи, відступлення права вимоги, переведення боргу (глава 47 ЦК України).
Між тим, матеріали заяви не містять доказів на підтвердження того, що до АТ «Сенс Банк» перейшло право вимоги за кредитним договором № 08-311А065-К, укладеним між ОСОБА_1 та ПАТ «Укрсоцбанк».
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні заяви про заміну стягувача його правонаступником.
Керуючись Законом України «Про виконавче провадження», ст. 512, 514, 516ЦК України, ст. 55, 442, 258-261, 353-355 ЦПК України, суд,,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Акціонерного товариства «Сенс Банк», заінтересовані особи: Акціонерне товариство «Укрсоцбанк», ОСОБА_1 , Оріхівський відділ державної виконавчої служби у Пологівському районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про заміну сторони виконавчого провадження - відмовити
Ухвалу може бути оскаржено до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали.
Суддя О.А. Савеленко
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2024 |
Оприлюднено | 06.09.2024 |
Номер документу | 121392509 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Савеленко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні