Справа № 539/626/24
Провадження № 1-кп/539/147/2024
УХВАЛА
05.09.2024
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Лубни Полтавської області клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на особисте зобов`язання у кримінальному провадженні за обвинуваченням
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Лубни Полтавської області, громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.185, ст.395 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Лубенського міськрайонного суду Полтавської області перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.185, ст.395 КК України. У судовому засіданні прокурор звернувся до суду з клопотанням про зміну обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу з тримання під вартою на особисте зобов`язання. Просив покласти на обвинуваченого обов`язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України, саме: прибувати до суду за кожним викликом; не відлучатися за межі Лубенського району Полтавської області без дозволу суду; повідомляти суд про зміну місця проживання. В обгрунтування клопотання прокурор зазначив, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні двох епізодів крадіжки, вчиненої в умовах воєнного стану (ч.4 ст.185 КК України), та самовільному залишенні місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляді (ст.395 КК України). Наявність обгрунтованого обвинувачення у вчиненні ОСОБА_4 інкримінованих йому кримінальних правопорушень повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами. Підставою для зміни запобіжного заходу обвинуваченому з тримання під вартою на особисте зобов`язання є зменшення обсягу обвинувачення у зв`язку із винесенням судом ухвали від 05.09.2024 про закриття кримінального провадження в частині обвинувачення ОСОБА_4 за 7 епізодами кримінальнихправопорушень на підставі п.4-1 ч.1 ст.284 КПК України, у зв`язку з втратою чинності закону, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння, та значне зменшення суспільної небезпеки особи, повне визнання вини та відшкодування завданої кримінальними правопорушеннями матеріальної шкоди. Метою застосування до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання є виконання обвинуваченим покладених на нього обов`язків, а також запобігання ризикам переховуватись від суду, незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні, вчинення інших кримінальних правопорушень. Обвинувачений та його захисник підтримали клопотання прокурора. Потерпілі, представники потерпілих у судове засідання не з`явились, у наданих суду заявах просили провести судове засідання у кримінальному провадженні у їх відсутність. Заслухавши клопотання прокурора, думку обвинуваченого, захисника, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків. У підготовчому судовому засіданні ухвалою суду від 21.05.2024 обвинуваченому ОСОБА_4 було продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на шістдесят днів, по 19.07.2024 включно, з визначенням розміру застави. Ухвалою суду від 16.07.2024 обвинуваченому ОСОБА_4 було продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на шістдесят днів, по 13.09.2024 включно, залишено раніше визначений розмір застави. Згідност.183 КПК Українитримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченимст.177 КПК України.
У відповідності до ст. 179 КПК України особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу. Підозрюваному, обвинуваченому письмово під розпис повідомляються покладені на нього обов`язки та роз`яснюється, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Контроль за виконанням особистого зобов`язання здійснює слідчий, а якщо справа перебуває у провадженні суду, - прокурор.
Відповідно до ч.1ст. 331 КПК Українипід час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати, обрати або продовжити запобіжний захід щодо обвинуваченого.
Вирішуючи питання можливості зміни обвинуваченому запобіжного заходу з тримання під вартою на особисте зобов`язання, суд враховує наступне. Судом при продовженні ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою було встановлено наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 5 ч. 1ст. 177 КПК України.
На час розгляду цього клопотання встановлені раніше судом ризики, а саме: переховуватися від суду (з огляду на тяжкість покарання, що загрожує обвинуваченому у разі визнання його винуватим у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень, відсутність міцних соціальних зв`язків (неодружений, неповнолітніх дітей, інших осіб, які перебувають на його утриманні, не має, офіційно не працевлаштований)); незаконно впливати на потерпілих, свідків у кримінальному провадженні (наразі ще не допитані судом); вчинити інше кримінальне правопорушення ( ОСОБА_4 раніше неодноразово судимий за вчинення, зокрема і корисливих злочинів, та знову обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень проти власності) наразі продовжують існувати.
При цьому ухвалою суду від 05.09.2024 кримінальне провадження закрито в частині обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінальнихправопорушень, передбачених ч. 2ст.190КК України(заепізодами від21.01.2024та22.02.2024),ч.2ст.15,ч.4ст.185КК України(заепізодом від22.01.2024),ч.4ст.185 (за епізодами від 27.02.2024, 08.03.2024, 13.03.2024, 22.03.2024), на підставі п.4-1 ч.1 ст.284 КПК України, у зв`язку з втратою чинності закону, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння. Продовжено судовий розгляд кримінального провадження в межах решти обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінальнихправопорушень, передбачених ч. 4ст.185КК України(заепізодами від25.02.2024та 25.03.2024),ст.395КК України в загальному порядку.
Після закриття кримінального провадження в частині вищезазначених епізодів кримінальних правопорушень саме сторона обвинувачення звернулась до суду з питання зміни обвинуваченому запобіжного заходу з тримання під вартою на особисте зобов`язання.
Суд враховує, що обсяг обвинувачення ОСОБА_4 дійсно значно зменшився у зв`язку із закриттям судом кримінального провадження по 7 епізодам кримінальних правопорушень. На даний час ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні двох епізодів злочинів, передбачених ч.4 ст.185 КК України, та кримінального проступку, передбаченого ст.395 КК України. Суд також приймає до уваги доводи прокурора в обгрунтування клопотання щодо відшкодування завданої кримінальними правопорушеннями матеріальної шкоди.
На думку суду, за таких обставин на даний час достатнім запобіжним заходом, який забезпечить виконання обвинуваченим ОСОБА_4 покладених на нього процесуальних обов`язків, буде особисте зобов`язання.
Тому суд вважає за можливе клопотання прокурора задовольнити та запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, застосований відносно ОСОБА_4 , змінити на запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання з покладенням на обвинуваченого певних обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.177,178,197, 331, 369 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на особисте зобов`язання задовольнити. Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, застосований відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , змінити на запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання. Покласти на обвинуваченого ОСОБА_4 обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:
- прибувати до суду за кожним викликом; - не відлучатися за межі Лубенського району Полтавської області без дозволу суду; - повідомляти суд про зміну свого місця проживання. Встановити строк дії цих обов`язків до 04.11.2024 року включно. Звільнити ОСОБА_4 з-під варти в залі суду негайно. Роз`яснити обвинуваченому, що в разі не виконання покладених на нього обов`язків, до нього може бути застосовано більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладене грошове стягнення в розмірі 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Копію ухвали вручити обвинуваченому, прокурору для здійснення контролю за її виконанням.
Копію ухвали направити до Державної установи «Полтавська установа виконання покарань №23». Ухвала підлягає негайному виконанню після її проголошення та оскарженню не підлягає. Повний текст ухвали виготовлено і проголошено о 08 годині 40 хвилин 10.09.2024.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2024 |
Оприлюднено | 12.09.2024 |
Номер документу | 121502901 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Овчаренко О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні