РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
10 вересня 2024 року м. Рівне№460/7741/24
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Юрчук А.М., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
позивач: ОСОБА_1 ,
представник позивача: Печончик О.В.,
представник відповідача: не прибула,
розглянувши у підготовчому засіданні процесуальне питання, пов`язане з розглядом адміністративної справи за позовом
ОСОБА_1 доначальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 про визнання дій протиправними, скасування наказу,В С Т А Н О В И В:
У провадженні суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 (далі - відповідач) про визнання дій протиправними, скасування наказу.
Позивач просить суд визнати протиправним постановку (взяття) на військовий облік у ІНФОРМАЦІЯ_2 та скасувати наказ начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 від 11.07.2024 №212, в частині призову на військову службу по мобілізації ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 .
Розгляд справи здійснюється за правилами загального позовного провадження.
Від позивача надійшла заява про уточнення (збільшення) позовних вимог та залучення співвідповідачів.
До зазначеної заяви додано позовну заяву із збільшеними позовними вимогами з відповідними додатками.
Згідно з п.3 ч.3 ст.44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Відповідно до ч.1 ст.47 КАС України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч.8 ст.47 КАС України, у разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.
Суд констатує, що заява ОСОБА_1 оформлена відповідно до вимог ст.ст.47, 160, 167 КАС України, оплачена судовим збором та подана у встановлений строк та з доказами її направлення іншим учасникам, а тому приймається судом для спільного розгляду з первісним позовом.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.4 КАС України, відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Пунктом 7 ч.1 ст.4 КАС України передбачено, що суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Відповідно до ч.3 ст.48 КАС України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
За наведених обставин, враховуючи предмет та підстави позову, з метою всебічного, повного та об`єктивного розгляду справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для залучення як співвідповідачів у справі тво начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 та начальника НОМЕР_2 прикордонного загону Державної прикордонної служби України ОСОБА_4 .
На підставі викладеного, керуючись статтями 47, 48, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
Прийняти заяву ОСОБА_1 про збільшення позовних вимог у справі №460/7741/24 для спільного розгляду з первісним позовом.
Залучити до участі у справі як співвідповідачів тво начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 та начальника НОМЕР_2 прикордонного загону Державної прикордонної служби України ОСОБА_4 .
Запропонувати співвідповідачам у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали подати до суду відзив на позовну заяву з усіма доказами, що обґрунтовують доводи, які в ньому наведені або заяву про визнання позову, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Роз`яснити, що у разі ненадання співвідповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз`яснити співвідповідачам, що подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позовну заяву без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.М. Дудар
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2024 |
Оприлюднено | 12.09.2024 |
Номер документу | 121511800 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
О.М. Дудар
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні