КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 752/16303/24 Головуючий І-ої інстанції ОСОБА_1
Провадження № 11-кп/824/5415/2024 Доповідач: ОСОБА_2 .
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
20 вересня 2024 року суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду ОСОБА_2 , перевіривши апеляційну скаргу, подану від імені ОСОБА_3 на ухвалу Голосіївського районного суду м. Києва від 06 серпня 2024 року, якою продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_3 , -
В С Т А Н О В И Л А:
Вказаною ухвалою Голосіївського районного суду м. Києва від 06 вересня 2024 року ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 04 жовтня 2024 року включно.
Від імені ОСОБА_3 до Київського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга, в якій апелянт не згоден з ухвалою суду та просить поновити строк на апеляційне оскарження. Відповідно до ч. 5 ст. 396 КПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає. Якщо апеляційну скаргу подає захисник, представник потерпілого, то до неї додаються оформлені належним чином документи, що підтверджують його повноваження відповідно до вимог цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана шляхом направлення цієї скарги в паперовому виді з власноручним підписом особи через поштове відділення чи поштову скриньку; направлення її на електронну адресу суду з накладенням електронного чи кваліфікованого електронного підпису, який за правовим статусом прирівняний до власноручного підпису; з використанням підсистеми «Електронний суд».
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», електронний документ - це документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Згідно з положеннями ч. ч. 1, 2 ст. 6 цього Закону, для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Згідно з ст. 7 цього Закону оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Статтею 10 вказаного Закону визначено, що відправлення та передавання електронних документів здійснюються автором або посередником в електронній формі за допомогою засобів інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем або шляхом відправлення електронних носіїв, на яких записано цей документ. Кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу,
як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису, відповідно до ч. 4 ст. 18 Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Ці вимоги спрямовані на встановлення того факту, що з апеляційною скаргою звернулася саме конкретна особа як відповідний учасник провадження у межах закріпленого ст. 393 КПК права на апеляційне оскарження. Апеляційна скарга, що надійшла на електронну адресу суду, подана без електронного та кваліфікованого електронного підпису, у зв`язку з чим неможливо перевірити, що вказана апеляційна скарга подана належною особою.
При цьому, наявність від сканованого підпису в апеляційній скарзі, яка направлена електронною поштою, не свідчить про належне виконання вимог ст.396 КПК України. У відповідності з п.2 ч.3 ст.399 КПК України апеляційна скарга повертається, якщо скаргу подала особа, яка не має права її подавати. Враховуючи те, що апеляційна скарга, яка надійшла на електронну адресу, не містить електронного цифрового підпису, який є обов`язковим реквізитом електронного документа, її належить повернути особі, яка подала скаргу, оскільки неможливо ідентифікувати її автора та, відповідно, особу, яка має право подавати апеляційну скаргу.
На підставі викладеного, керуючись ст.399 КПК України,
У Х В АЛ И Л А :
Апеляційну скаргу подану від імені ОСОБА_3 на ухвалу Голосіївського районного суду м. Києва від 06 серпня 2024 року, якою продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_3 , повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали про повернення апеляційної скарги невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом з апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами. Ухвала про повернення апеляційної скарги може бути оскаржена в касаційному порядку.
Суддя
Київського апеляційного суду ОСОБА_2
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2024 |
Оприлюднено | 26.09.2024 |
Номер документу | 121837355 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадської безпеки |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні