Справа № 128/1243/22
УХВАЛА
27 вересня 2024 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Карпінська Ю.Ф., отримавши заяву ОСОБА_1 , подану та підписану представником згідно з ордером ОСОБА_2 , про перегляд за нововиявленими обставинами рішення у цивільній справі № 128/1243/22 за позовною заявою заступника керівника Вінницької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Якушинецької сільської ради до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Вінницька обласна державна адміністрація, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , про визнання незаконним та скасування рішення державного реєстратора про реєстрацію права власності, визнання правочинів недійсними,
УСТАНОВИВ:
25.09.2024 до Вінницького районного суду Вінницької області надійшла вищевказана заява.
Частиною першою статті 423 визначено, що рішення, постанова або ухвала суду, якими закінчено розгляд справи, що набрали законної сили, можуть бути переглянуті за нововиявленими або виключними обставинами.
Згідно з ч. 2 ст. 427 ЦПК України, протягом п`яти днів після надходження заяви до суду суддя (суддя-доповідач) перевіряє її відповідність вимогам статті 426 цього Кодексу і вирішує питання про відкриття провадження за нововиявленими або виключними обставинами.
Вирішуючи питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами, доходжу такого висновку.
Частиною першою статті 426 ЦПК України визначено, що заяви про перегляд судових рішень суду за нововиявленими або виключними обставинами за формою і змістом повинні відповідати вимогам цього Кодексу щодо оформлення заяв до суду першої інстанції.
Відповідно доч.2ст.426ЦПК України,у заявізазначаються: 1)найменування суду,якому адресуєтьсязаява; 2)ім`я (найменування)особи,яка подаєзаяву,місце їїпроживання чимісцезнаходження,відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; 3)інші учасникисправи; 4)дата ухваленняі змістсудового рішення,про переглядякого поданозаяву; 5)нововиявлені абовиключні обставини,якими обґрунтовуєтьсявимога проперегляд судовогорішення,дата їхвідкриття абовстановлення; 6) посилання на докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин.
Згідно з ч. 3 ст. 426 ЦПК України до заяви додаються: 1) копії заяви відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така заява подається в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання заяви в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії іншим учасникам справи з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу; 2)документ просплату судовогозбору; 3)докази,що підтверджуютьнаявність нововиявленихабо виключнихобставин; 4)документ,що підтверджуєповноваження представникаособи,яка подаєзаяву, якщозаява підписанатаким представником; 5) клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, у разі подання заяви про перегляд судового рішення з підстави, передбаченоїпунктом 2частини третьоїстатті 423цього Кодексу; 6) у разі пропуску строку на подання заяви клопотання про його поновлення.
Так, в порушення вимог статті 426 ЦПК України у заяві не конкретизовано якими саме нововиявленими обставинами обґрунтовується вимога про перегляд судового рішення, дата їх відкриття або встановлення, тобто коли заявник дізнався або міг дізнатися про існування таких обставин; відсутнє посилання на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин.
Згідно зп.1ч.2ст.423ЦПК України,підставами дляперегляду судовогорішення занововиявленими обставинамиє: істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Доводи сторони заявника, викладені у заяві про перегляд рішення за нововиявленими обставинами, зводяться до незгоди із прийнятим рішенням суду, однак які конкретно обставини є істотними та такими, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи, у заяві не зазначено.
Заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами може бути подано з підстави, визначеної пунктом 1 частини другої статті 423 цього Кодексу, учасниками справи протягом тридцяти днів з дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про існування обставин, що стали підставою для перегляду судового рішення (пункт 1 частини першої статті 424 ЦПК України).
Однак заявник не зазначає дати, коли він дізнався про нововиявлені обставини, не наводить жодних доказів, які можуть підтвердити цей факт, не зазначає причин, чому він не міг дізнатися про їхнє існування під час судового розгляду справи.
Сторона заявника, крім іншого, зазначає, що ОСОБА_1 звернувся до Касаційного цивільного суду із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 05.06.2024 у справі № 128/1243/22, однак ухвалою Касаційного цивільного суду від 19.09.2024 представнику ОСОБА_1 адвокату Тиховському М.О. було відмовлено у відкритті провадження за нововиявленими обставинами.
Разом з тим, належним чином завірена копія ухвали Касаційного цивільного суду від 19.09.2024 до заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами не долучена.
У прохальній частині заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами міститься вимога про поновлення строку на звернення до суду та визнання причин пропуску строку поважними, однак будь-яке обґрунтування такої вимоги з посиланням на докази у заяві відсутнє.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 426 ЦПК України, до заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами додається документ про сплату судового збору.
Порядок сплати судового збору визначено статтею 6 Закону України «Про судовий збір».
Статтею 9 Закону України «Про судовий збір» визначено, що суд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
У зв`язку із цим суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.
Установлено, що заявником до заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами не додано квитанцію про сплату судового збору.
Таким чином, заявником не сплачено судовий збір за подання до Вінницького районного суду Вінницької області заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами.
Положеннями частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до суду заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами, яка подана фізичною особою, ставка судового збору встановлена у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
При поданні позовної заяви заступника керівникаВінницької окружноїпрокуратури вінтересах державив особіЯкушинецької сільськоїради до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 ,третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета спору,на стороніпозивача Вінницька обласнадержавна адміністрація,треті особи,які незаявляють самостійнихвимог щодопредмета спору,на сторонівідповідача: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,про визнаннянезаконним таскасування рішеннядержавного реєстраторапро реєстраціюправа власності,визнання правочинівнедійсними(справа № 128/1243/22) підлягав до сплати судовий збір у розмірі 19848,00 грн, а тому за подання до суду заяви про перегляд занововиявленими обставинамирішення уцивільній справі№ 128/1243/22підлягає до сплати судовий збір у розмірі 29772,00 грн.
Згідно з ч. 3 ст. 427 ЦПК України, до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 426 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, заявнику необхідно привести заяву у відповідність з урахуванням даної ухвали, а саме: заявнику необхідно надати нову редакцію заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, оформлену відповідно до вимог статті 426 ЦПК України (зазначивши нововиявлені обставини, дату їх відкриття або встановлення, підтвердивши їх наявність належними доказами, а також обґрунтувавши вимогу про поновлення строку на звернення до суду), та її копії разом із доданими до неї матеріалами відповідно до кількості учасників справи.
Крім того, заявнику необхідно сплатити судовий збір в сумі 29772 (двадцять дев`ять тисяч сімсот сімдесят дві) грн 00 коп. на рахунок Вінницького районного суду Вінницької області (реквізити для сплати судового збору: Отримувач: ГУК у Він.обл./Вінницьк.р-н/22030101, Код ЄДРПОУ: 37979858, Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.) Рахунок: UA688999980313131206000002071, Код класифікації доходів бюджету: 22030101), надати суду докази на підтвердження сплати судового збору, або надати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Керуючись ст.ст. 185, 260, 426, 427 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 , подану та підписану представником згідно з ордером ОСОБА_2 , про перегляд за нововиявленими обставинами рішення у цивільній справі № 128/1243/22 за позовною заявою заступника керівника Вінницької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Якушинецької сільської ради до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Вінницька обласна державна адміністрація, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , про визнання незаконним та скасування рішення державного реєстратора про реєстрацію права власності, визнання правочинів недійсними залишити без руху.
Надати стороні заявника строк для усунення недоліків, який не може перевищувати трьох днів з дня отримання даної ухвали, роз`яснивши, що в іншому випадку заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ Юлія КАРПІНСЬКА
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121923831 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Карпінська Ю. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні