Справа №285/7898/23 Головуючий у 1-й інст. Сусловець М. Г.
Категорія 82 Доповідач Борисюк Р. М.
У Х В А Л А
30 вересня 2024 року
Житомирський апеляційний суд у складі:
головуючого судді Борисюка Р.М.,
суддів Павицької Т.М., Трояновської Г.С.,
розглянувши цивільну справу № 285/7898/23 за позовом ОСОБА_1 доАкціонерного товариства"Житомиргаз"про захистправ споживача,
за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 09 травня 2024 року,
встановив:
Рішенням Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 09 травня 2024 року у задоволені позову відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду, 13 червня 2024 року ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу.
Ухвалами Житомирського апеляційного суду від 26 червня 2024 року поновлено строк на апеляційне оскарження рішення місцевого суду, відкрито провадження у справі та справу призначено до розгляду.
16 вересня 2024 року від ОСОБА_2 надійшло клопотання про розгляд вказаної справи у режимі відеоконференції.
Розглянувши вказане клопотання, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до частин 1, 2, 3 статті 212 ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом (частина 6 статті 212 ЦПК України).
Згідно частини 8 статті 212 ЦПК України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
У поданому клопотанні ОСОБА_1 не вказала в якому саме режимі повинна відбутись відеоконференція, поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів чи в приміщенні суду.
Враховуючи те, що у клопотанні ОСОБА_1 не зазначає спосіб її проведення, тобто клопотання не відповідає вимогам статті 212 ЦПК України, тому у його задоволенні слід відмовити.
Колегія суддів звертає увагу на те, що ОСОБА_1 не позбавлена можливості заявити таке клопотання повторно у відповідності до вимог чинного законодавства.
Разом з тим, відповідно до вимогЦивільного процесуального кодексу Україниявка сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, не є обов`язковою та не перешкоджає розглядові справи.
Керуючись ст. ст. 212, 260, 261, 365, 366, 374 ЦПК України, суд,
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі №285/7898/23 - відмовити.
Ухвала оскарженню у касаційному порядку не підлягає.
Головуючий Судді
Суд | Житомирський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 03.10.2024 |
Номер документу | 121996687 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Житомирський апеляційний суд
Борисюк Р. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні