Ухвала
від 08.04.2024 по справі 760/4274/20
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 760/4274/20

Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 квітня 2024 року м. Київ

Подільський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Гребенюка В.В., за участю секретаря судового засідання Кужелєвої Ю.В., представника стягувача - адвоката Занудіна С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві скаргу ОСОБА_1 на дії державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у м. Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Боярчука Олександра Владиславовича

УСТАНОВИВ:

У провадженні Подільського районного суду міста Києва перебувала цивільна справа за позовом ОСОБА_2 (надалі за текстом - позивач) до ОСОБА_1 (надалі за текстом - відповідач), про стягнення коштів.

Рішенням суду від 10.09.2021 позов задоволено та стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 кошти в розмірі 582780,79 грн. та 5827,82 грн. судового збору.

04.03.2024 до суду надійшла вищевказана скарга.

У судове засідання 08.04.2024 прибув представник позивача, який просив оголосити перерву у судовому засіданні.

Розглянувши скаргу, суд дійшов наступних висновків.

Так, скарга обгрунтована тим, що державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у м. Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Боярчукм Олександром Владиславовичем було звернуто стягнення на доходи (заробітну плату) боржника, який він отримує від ТОВ «Київський годинниковий завод».

Скаржник вказує, що він не працює на ТОВ «Київський годинниковий завод», а натомість, надає в оренду приміщення ТОВ «Київський годинниковий завод» за яке останнє сплачує орендну плату ФОП ОСОБА_1 .

Відтак, вказані доходи не мають жодного відношення до заробітної плати ОСОБА_1 .

У відповідності до ст. 447 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

Скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції. Про подання скарги суд повідомляє відповідний орган державної виконавчої служби, приватного виконавця не пізніше наступного дня після її надходження до суду (ст. 448 ЦПК).

14.02.2024 державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у м. Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Боярчуком О.В. було прийнято постанову про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника.

В постанові встановлено, що згідно з даними ДПС ОСОБА_1 отримує дохід (заробітну плату) в ТОВ «Київський годинниковий завод».

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження", сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 48 Закону України "Про виконавче провадження", Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації (пред`явленні електронних грошей до погашення в обмін на кошти, що перераховуються на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця).Про звернення стягнення на майно боржника виконавець виносить постанову. Стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах.

Згідно ч. 1 ст. 50, ст. 51, ч. 1 ст. 52 ЦК України, право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю. До підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин. Фізична особа - підприємець відповідає за зобов`язаннями, пов`язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення.

Фізична особа, яка в установленому законом порядку набула статусу фізичної особи - підприємця, не втрачає і не змінює свого статусу фізичної особи, якого вона набула з моменту народження, а лише набуває до нього нової ознаки - підприємця. При цьому правовий статус фізичної особи - підприємця сам по собі не впливає на будь-які правомочності такої особи та жодним чином не обмежує їх. Чинне законодавство не виділяє такого суб`єкта права власності як фізична особа - підприємець та не містить норм щодо права власності фізичної особи - підприємця. Законодавство встановлює, що фізична особа - підприємець відповідає за зобов`язаннями, пов`язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення.

Стаття 52 Закону України "Про виконавче провадження" регулює особливості звернення стягнення на кошти та майно боржника - юридичної особи, фізичної особи підприємця. В частині 7 даної статті Закону зазначено, що звернення стягнення на кошти та інше майно фізичних осіб - підприємців здійснюється за правилами, визначеними цією статтею, тобто за правилами встановленими для боржника юридичної особи.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що фізична особа- підприємець не відповідає своїм майном за зобов`язаннями та боргами фізичної особи, а лише за зобов`язаннями, пов`язаними з підприємницькою діяльністю.

За змістом ст. 68 Закону України «Про виконавче провадження» стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника звертається у разі відсутності в боржника коштів/електронних грошей, що знаходяться на рахунках у банках чи інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг, електронних гаманцях в емітентах електронних грошей, відсутності чи недостатності майна боржника для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів.

За іншими виконавчими документами виконавець має право звернути стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника без застосування заходів примусового звернення стягнення на майно боржника - за письмовою заявою стягувача або за виконавчими документами, сума стягнення за якими не перевищує п`яти мінімальних розмірів заробітної плати.

Про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника виконавець виносить постанову, яка надсилається для виконання підприємству, установі, організації, фізичній особі, фізичній особі - підприємцю, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи.

Так, державним виконавцем було винесено постанову про стягнення коштів заробітну плату ОСОБА_1 . Однак, в матеріалах справи відсутні докази того що ОСОБА_1 працевлаштований на ТОВ «Київський годинниковий завод» та отримує на вказаному підприємстві заробітну плату.

Відтак, з огляду на вищевикладене суд дійшов висновку про задоволення скарги ОСОБА_1 та скасування постанови державного виконавця від 14.02.2024 ВП № 73638565.

Керуючись положеннями ст. ст. 447, 450 та 260 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Скаргу ОСОБА_1 на дії державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у м. Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Боярчука Олександра Владиславовича - задовольнити;

Скасувати постанову державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у м. Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Боярчука Олександра Владиславовича від 14.02.2024 року про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника у ВП № 73638565;

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяВ.В. Гребенюк

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.04.2024
Оприлюднено07.10.2024
Номер документу122090534
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —760/4274/20

Постанова від 08.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 07.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Журба Сергій Олександрович

Ухвала від 08.04.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Гребенюк В. В.

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Журба Сергій Олександрович

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 22.08.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Журба Сергій Олександрович

Ухвала від 19.08.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

Ухвала від 21.08.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 09.08.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні