465/6153/24
2/465/2938/24
У Х В А Л А
судового засідання
14.10.2024 м.Львів
Франківський районний суд м. Львова в складі:
головуючого судді Кушнір Б.Б.,
за участю секретаря судового засідання Швед О.Р.,
представника позивача Подолюха В.І ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львовів порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СОНЯШНЕ» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, внесків та ремонт системи холодного водопостачання та на оплату з вивезення твердих побутових відходів, -
в с т а н о в и в:
У провадженні судді Кушнір Б.Б. перебуває на розгляді цивільна справа №465/6153/24 за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СОНЯШНЕ» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, внесків та ремонт системи холодного водопостачання та на оплату з вивезення твердих побутових відходів.
Ухвалою судді від 21.08.2024 відмовлено у відкритті провадження у цивільній справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СОНЯШНЕ» в частині позовних вимог до ОСОБА_4 .
Ухвалою судді від 21.08.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та вирішено справу розглядати за участю учасників справи та призначити судове засідання для розгляду справи по суті на 18.09.2024 о 11:00 год.
05.09.2024 відповідачка ОСОБА_2 через підсистему «Електронний суд» подала відзив на позовну заяву, відповідно до якого просила надати суду ОСББ «Соняшне» розрахунки по нарахуванням за адресою: АДРЕСА_1 , надати копії протоколів ОСББ «Соняшне» з періоду вересня 2019 року, які надіслати на електронну адресу kate.herasymova.jurist@gmail.com) та зробити перерахунок, якщо були нарахування в період з 25.05.2023 по 22.08.2024 за відсутності співвласників АДРЕСА_1 , так як послугами не користувались.
18.09.2024 судове засідання невідбулось у зв`язку з перебуванням судді у відпустці. Розгляд справи відкладено на 14.10.2024 о 11:00 годин.
14.10.2024 відповідачка ОСОБА_2 через підсистему «Електронний суд»подала, зокрема: клопотання про відкладення (перенесення) розгляду справи, згідно якого просила розглянути справу в загальному позовному провадженні; клопотання про долучення доказів,згідно яких просила долучити до матеріалів справи наступні докази: заяву на перерахунок з 01.06.2023 такопії довідок адвоката ОСББ «Соняшне» за 2021.
Представник позивача у судовому засіданні не заперечив щодо задоволення клопотання відповідачки ОСОБА_2 про витребування доказів та про перехід від спрощеного провадження в загальне провадження. Щодо долучення заяви на перерахунок з 01.06.2023 зазначив, що такий у позивача відсутній, а документи адвоката ОСББ «Соняшне» за 2021 були подані по іншій справі, тому відніс вирішення даних клопотань на розсуд суду.
Відповідачі в судове засідання не з`явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Розглянувши клопотання відповідачки ОСОБА_2 , заслухавши думку представника позивача, дослідивши матеріали справи, в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Частинами 1-3 статті 12 ЦПК України передбачено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків,передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч.1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 №14 «Про судове рішення у цивільній справі», враховуючи принцип безпосередності судового розгляду, рішення може бути обґрунтоване лише доказами, одержаними у визначеному законом порядку та дослідженими в судовому засіданні.
В силу ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень ст. 77 ЦПК України.
Згідно з ч.1 ст.84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Згідно з ч. 2 ст. 84 ЦПК України, у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Враховуючи викладене та те, що відповідачкою ОСОБА_2 у відзиві не вказано, які обставини можуть підтвердити протоколи ОСББ «Соняшне» з періоду вересня 2019 року, та перерахунок, якщо були нарахування в період з 25.05.2023 по 22.08.2024 за відсутності співвласників АДРЕСА_1 , так як послугами не користувались, та яке вони матимуть значення для правильного вирішення справи та те, чи такі докази наявні у позивача, тому суд вважає, що заявлене клопотання в частині витребування цих доказів не підлягає до задоволення.
Водночас з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи по суті, з метою забезпечення права на судовий захист та враховуючи неможливість подання відповідних доказів відповідачкою ОСОБА_2 щодо розрахунків по нарахуванням за адресою: АДРЕСА_1 , вони підлягають витребуванню, а відтак клопотання підлягає до часткового задоволення.
Згідно з ч. 5 ст. 43 ЦПК України, документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 6 ст. 43 ЦПК України, процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Частиною 7 ст. 43 ЦПК України встановлено, що у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Згідно з ч. 9 ст. 83 ЦПК України, копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Судом з`ясовано, що клопотання про долучення доказів подано відповідачкою в системі «Електронний суд» 14.10.2024.
Відповідно до п.29 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя 17.08.2021 № 1845/0/15-21, у разі подання до суду документів в електронній формі учасник зобов`язаний у випадках, визначених процесуальним законодавством, надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
У випадку, коли інший учасник справи відповідно до внесених ідентифікаційних даних про нього має зареєстрований Електронний кабінет, функціонал Електронного суду в автоматичному режимі надає суду та учаснику справи доказ надсилання до Електронних кабінетів інших учасників справи поданих до суду документів.
До клопотань про долучення доказів, відповідачкою ОСОБА_2 не надано доказів надсилання позивачу долучених доказів. Представник позивача заперечив факт подання ОСОБА_2 такої заяви від 20.05.2024 на адресу ОСББ, та, відповідно, факт наявності у позивача вказаної заяви. Щодо долучених копій свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та ордера, виданого на ім`я адвоката Огородніка О.І., то представник позивача зазначив, що даними доказами підтведжено участь представника ОСББ в іншому судовому провадженні.
Враховуючи викладене, оскільки такі докази подані через підсистему "Електронний суд", відтак, відповідно до ч.9 ст.83 ЦПК України, суд долучає такі докази до матеріалів справи.
Так, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо (ст.11 ЦПК України).
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором(ст. 5 ЦПК України).
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (ч.4 ст.19 ЦПК України).
Відповідно до ч. 3 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.4 ст.277 ЦПК України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Враховуючи обставини, встановлені при вивченні матеріалів справи після відкриття провадження у справі, предмет позову, позицію сторін, обсяг та характер доказів у справі, категорію та складність справи з метою забезпечення реалізації прав осіб, які беруть участь у справі, суд приходить до висновку, що клопотання відповідачки ОСОБА_2 про перехід від спрощеного провадження в загальне провадження слід задовольнити, оскільки цивільну справу може бути розглянуто за правилами загального позовного провадження.
Таким чином, суд вважає за необхідне, здійснити перехід з розгляду справи в порядку спрощеного провадження в розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається (ч. 6 ст. 277 ЦПК України).
Керуючись ст. ст. 19, 81, 83, 84, 185, 260, 261, 274, 277, 353 ЦПК України, -
постановив:
Клопотання відповідачки ОСОБА_2 про витребування письмовиках дозів у ОСББ «Соняшне» частково задоволити.
Витребувати від ОСББ «Соняшне» розрахунки по нарахуванням за адресою: АДРЕСА_1 .
Витребувані докази надіслати до суду або подати до канцелярії суду у строк до 24.10.2024.
Роз`яснити ОСББ «Соняшне», що відповідно до ст.84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Задоволити клопотання відповідачки ОСОБА_2 про долучення доказів у справі, долучити до матеріалів справи копії заяви ОСОБА_2 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 від 20.05.2024 на адресу ОСББ, копій свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та ордера, виданого на ім`я адвоката Огородніка О.І.
Клопотання відповідачки ОСОБА_2 про перехід від спрощеного провадження в загальне провадження задовольнити.
Здійснити перехід з розгляду в порядку спрощеного провадження цивільної справи за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СОНЯШНЕ» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, внесків та ремонт системи холодного водопостачання та на оплату з вивезення твердих побутових відходів - до розгляду справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Призначити у справі підготовче судове засідання на 24.10.2024 о 14:00 год. у приміщенні Франківського районного суду м. Львова (м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 69, каб.206) з викликом сторін.
У підготовче судове засідання викликати учасників справи.
Запропонувати учасникам справи подати суду додаткові пояснення та докази по суті справи.
Копію ухвали направити сторонам для відома, а також позивача для виконання в частині витребування судом доказів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя Кушнір Б.Б.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 15.10.2024 |
Номер документу | 122263516 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Кушнір Б. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні