Ухвала
від 10.12.2024 по справі 465/6153/24
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/6153/24

2/465/2938/24

УХВАЛА

про відкладення розгляду справи

"10" грудня 2024 р. м. Львів

Франківський районнийсуд м.Львова ускладі головуючогосудді КушнірБ.Б.,з участюсекретаря ШведО.Р.,представника позивача ОСОБА_1 ,розглянувши упідготовчому судовомузасіданні вмісті Львовіцивільну справуза позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СОНЯШНЕ» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, внесків та ремонт системи холодного водопостачання та на оплату з вивезення твердих побутових відходів,

встановив:

У провадженні судді Кушнір Б.Б. перебуває на розгляді цивільна справа №465/6153/24 за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СОНЯШНЕ» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, внесків та ремонт системи холодного водопостачання та на оплату з вивезення твердих побутових відходів.

Ухвалою судді від 21.08.2024 відмовлено у відкритті провадження у цивільній справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СОНЯШНЕ» в частині позовних вимог до ОСОБА_4 .

Ухвалою судді від 21.08.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та вирішено справу розглядати з викликом сторін.

Ухвалою суду від 14.10.2024 клопотання відповідачки ОСОБА_2 про витребування письмових доказів у ОСББ «Соняшне» частково задоволено. Задоволено клопотання відповідачки ОСОБА_2 про долучення доказів у справі, долучено до матеріалів справи копії заяви ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 від 20.05.2024 на адресу ОСББ, копій свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та ордера, виданого на ім`я адвоката Огородніка О.І. Клопотання відповідачки ОСОБА_2 про перехід від спрощеного провадження в загальне провадження задоволено.

Ухвалою суду від 22.11.2024у задоволенні клопотання відповідачки ОСОБА_2 про відкладення (перенесення) розгляду справи до закінчення війни в України відмовлено, та відкладено підготовче судове засідання у даній цивільній справі.

Ухвалою суду від 29.11.2024 заяву ОСОБА_2 про виправлення описки у судовому рішенні задоволено.

У підготовчезасідання,призначене на10.12.2024,відповідачі нез`явились. Втім відповідачка ОСОБА_2 через підсистему«Електронний суд» 09.12.2024 подала повторно клопотання про відкладення (перенесення) розгляду справи до закінчення війни в України.

Представник позивача у підготовчому судовому засіданні клопотання відповідачки ОСОБА_2 про відкладення (перенесення) розгляду справи до закінчення війни в України заперечив.

Суд, розглянувши повторне клопотання відповідачки про відкладення (перенесення) розгляду справи до закінчення війни в України, заслухавши думку представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного:

За змістом статті 9Конституції України, чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України. На розширення цього положення Основного Закону встатті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини"зазначено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерела права.

Згідно з пунктом 1 статті 6 Конвенції, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.

Пунктом 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободгарантовано, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.

Порушення права на розгляд справи упродовж розумного строку було неодноразово предметом розгляду Європейського суду з прав людини у справах проти України.

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінку сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини першої статті 6 згаданої Конвенції (рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").

Разом з цим, суд звертає увагу відповідачів, що сторона у справі не позбавлена можливості подати суду письмові пояснення по суті позову чи будь-які інші клопотання чи заяви по суті спору тими ж засобами електронного зв`язку.

Окрім того, згідно з ст.212 ЦПК України, учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Також суд роз`яснює ОСОБА_2 право скористатись правовою допомогою у випадку неможливості самостіно брати участь в судовому засіданні.

Підстави відкладення або оголошення перерви у підготовчому засіданні передбачені ст. 198 ЦПК України.

Однак, вказаною вище нормоюЦПК України, відкладення підготовчого засідання до закінчення війни, - не передбачено.

З урахуванням викладеного, повторне клопотання відповідачки ОСОБА_2 про відкладення (перенесення) розгляду справи до закінчення війни в України задоволенню не підлягає.

Водночас, однією з основних засад здійснення цивільного судочинства, відповідно до положень ст.2ЦПКУкраїни є розумність строків розгляду справи судом.

Частиною 2 ст.121 ЦПК України, визначено, що строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню цивільного судочинства.

Згідно ч .2ст.198ЦПК України,суд відкладаєпідготовче засіданняв межахвизначеного цимКодексом строкупідготовчого провадженняувипадках: 1) визначенихчастиною другоюстатті 223цьогоКодексу; 2)залучення доучасті абовступуусправу третьоїособи,заміниненалежноговідповідача,залученняспіввідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначенічастиною другоюстатті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Відповідно до ч.2 ст.223 ЦПК України, суд відкладає розгляд справив судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого відсутні відомості про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання; перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження; якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.

Згідно з ч. 2ст. 258 ЦПК України, процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.

З урахуванням завдань та основних засад цивільного судочинства, обставин справи, зважаючи на відсутність від відповідачки ОСОБА_3 відомостей про вручення їй повідомлення про дату, час і місце судового засідання, та з метою об`єктивного розгляду справи та забезпечення реалізацію сторін процесуальних прав, то суд доходить до висновку про необхідність відкладення підготовчого засідання.

Разом з цим, слід також роз`яснити сторонам, передбачене ст.58ЦПКУкраїни їх право брати участь у справі, як особисто, так і через представника .

Крім того, сторони не позбавлені можливості в разі об`єктивної неможливості прибути в судове засідання приймати участь у справі дистанційно в порядку відеоконференції з використанням власних засобів зв`язку в порядку, передбаченому процесуальним законом.

Керуючись ст.ст. 2, 121, 198, 222, 223, 240, 247, 258, 261 ЦПК України, суд -

постановив:

У задоволенні повторного клопотання відповідачки ОСОБА_2 про відкладення (перенесення) розгляду справи до закінчення війни в України - відмовити.

Роз`яснити відповідачу, що у випадкунеможливості самостінобрати участьв судовомузасіданні,вона має право:

- надати письмові пояснення по суті позову чи будь-які інші клопотання чи заяви по суті спору засобами електронного зв`язку;

- брати участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду;

- скористатись правовою допомогою та мати представника.

Відкласти підготовче судове засідання у цивільній справі №465/6153/24 за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СОНЯШНЕ» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, внесків та ремонт системи холодного водопостачання та на оплату з вивезення твердих побутових відходів на 30.12.2024 о 11:00 годин.

Про дату, час та місце проведення наступного підготовчого засідання повідомити сторін.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя Кушнір Б.Б.

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено12.12.2024
Номер документу123664970
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —465/6153/24

Ухвала від 30.12.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Кушнір Б. Б.

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Кушнір Б. Б.

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Кушнір Б. Б.

Ухвала від 22.11.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Кушнір Б. Б.

Ухвала від 14.10.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Кушнір Б. Б.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Крайник Н. П.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Крайник Н. П.

Ухвала від 02.09.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 29.08.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Кушнір Б. Б.

Ухвала від 22.08.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Кушнір Б. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні