Ухвала
від 09.10.2024 по справі 911/98/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"09" жовтня 2024 р. м. Київ Справа № 911/98/23

Суддя Грабець С.Ю., розглянувши матеріали скарги товариства з обмеженою

відповідальністю «Умедо Груп» на дії приватного виконавця виконавчого округу Київської області в справі

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Полістайлекс Україна»

до товариства з обмеженою відповідальністю «Умедо Груп»

про стягнення заборгованості,

за участю представника:

позивача: не з`явився;

відповідача: Натини А.О. адвоката (ордер, серії ВК №1125215, від 03.04.2024 року),

ВСТАНОВИЛА:

рішенням Господарського суду Київської області від 13.09.2023 року позов товариства з обмеженою відповідальністю «Полістайлекс Україна» (далі позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю «Умедо Груп» (далі відповідач) про стягнення заборгованості задоволений частково, з товариства з обмеженою відповідальністю Умедо Груп на користь товариства з обмеженою відповідальністю Полістайлекс Україна стягнуто 3 807 188,00 грн. основного боргу; 96 066,31 грн. трьох процентів річних; 843 492,81 грн. суми, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції; 71 201,21 грн. витрат на сплату судового збору.

19 лютого 2024 року на виконання рішення Господарського суду Київської області виданий наказ.

06 вересня 2024 року через систему «Електронний суд» до Господарського суду Київської області надійшла скарга відповідача на дії приватного виконавця виконавчого округу Київської області.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 11.09.2024 року розгляд скарги призначений на 09 жовтня 2024 року.

18 вересня 2024 року через систему «Електронний суд» до Господарського суду Київської області від приватного виконавця виконавчого округу Київської області Літвиненка Олексія Вікторовича (далі приватний виконавець) надійшли пояснення по суті обставин, викладених у скарзі на дії приватного виконавця, долучені до матеріалів справи.

09 жовтня 2024 року через систему «Електронний суд» до Господарського суду Київської області від представника відповідача надійшло клопотання про долучення доказів, а від представника позивача надійшла заява про закриття провадження в скарзі.

09 жовтня 2024 року представник відповідача в судовому засіданні скаргу підтримав у повному обсязі.

Представники позивача та приватного виконавця в засідання не з`явились, про причини неявки суд не повідомили, про дату, час і місце розгляду скарги були повідомлені належним чином.

В обґрунтування заяви про закриття провадження в справі представник позивача послався на те, що оскарження постанови про поновлення вчинення виконавчих дій з примусового виконання наказів суду, стороною яких є боржник, щодо якого відкрите провадження в справі про банкрутство, здійснюється судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи, у зв`язку з чим, просив суд у задоволенні скарги відмовити, а провадження в скарзі закрити.

Так, згідно з ч. 1 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд закриває провадження у справі, якщо: 1) спір не підлягає вирішенню в порядку господарського судочинства; 2) відсутній предмет спору; 3) суд встановить обставини, які є підставою для відмови у відкритті провадження у справі відповідно до пунктів 2, 4, 5 частини першої статті 175 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частиною другою статті 175 цього Кодексу; 4) позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом; 5) після відкриття провадження у справі між сторонами укладено угоду про передачу спору на вирішення до міжнародного комерційного арбітражу або третейського суду, якщо тільки суд не визнає, що така угода є недійсною, втратила чинність або не може бути виконана; 6) настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва; 7) сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.

Припинення неплатоспроможного банку або банку, щодо якого було прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України "Про банки і банківську діяльність", як юридичної особи, не є підставою для закриття провадження у справі про відшкодування шкоди (збитків) за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що діє в порядку, визначеному статтею 52 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", в інтересах кредиторів неплатоспроможного банку або банку, щодо якого прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України "Про банки і банківську діяльність", вимоги яких залишилися незадоволеними після завершення ліквідаційної процедури.

Відтак, ст. 231 Господарського процесуального кодексу України не містить такої підстави для закриття провадження в справі, як наявність у провадженні суду справи про банкрутство боржника.

Судом встановлено, що ухвалою Господарського суду Київської області від 15.07.2024 року в справі №911/1778/24 прийнята до розгляду заява товариства з обмеженою відповідальністю «Полістайлекс Україна» про відкриття провадження в справі про банкрутство відповідача.

Пунктом 8 ч. 1 ст. 20 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.

Згідно зі ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею. Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.

Вирішуючи питання, пов`язані з оскарженням рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця щодо примусового виконання (звернення стягнення на кошти та інше майно) за рішеннями, у спорах (правовідносинах), стороною яких є боржник у справі про банкрутство, які були вирішені поза межами справи про банкрутство до введення в дію Кодексу України з процедур банкрутства або з інших причин, суд враховує у системному взаємозв`язку статті 339, 340 Господарського процесуального кодексу України та статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства, керуючись пріоритетом приписів спеціального закону, Кодексу України з процедур банкрутства, а також закріпленими у цьому законі принципами концентрації всіх спорів, стороною яких є боржник, у межах справи про банкрутство та судового контролю у відносинах банкрутства (неплатоспроможності).

Кодекс України з процедур банкрутства розширив підсудність господарському суду спорів, стороною яких є боржник, стосовно якого відкрито провадження в справі про банкрутство, визначивши у статті 7 цього Кодексу критерій впливу на майнові активи боржника вирішальним при з`ясуванні питання щодо необхідності розгляду справи у спорі в межах справи про його банкрутство.

За змістом п. 8 ч. 1 ст. 20 Господарського процесуального кодексу України та ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства у межах справи про банкрутство підлягають вирішенню всі питання судового контролю у виконавчих провадженнях за рішеннями стосовно боржника у майнових спорах (правовідносинах), виконання яких є можливим шляхом звернення стягнення на кошти чи інше його майно, незалежно від процесуальної форми звернення (скарга, заява, позов) заінтересованої особи щодо здійснення такого контролю.

Ця правова позиція міститься в постанові Верховного суду від 13.04.2023 року в справі №910/21981/16.

При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду (ч. 4 ст. 236 Господарського процесуального кодексу України).

Відтак, оскільки розгляд цієї скарги може мати наслідком звернення стягнення на майно відповідача, стосовно якого в провадженні суду перебуває справа про банкрутство, матеріали справи №911/98/23 передаються до Господарського суду Київської області для її розгляду в межах справи №911/1778/24 про банкрутство відповідача.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, п. 8 ч. 1 ст. 20, ч. 1 ст. 231, ст. 234, ч. 4 ст. 236 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. матеріали справи №911/98/23 передати до Господарського суду Київської області для розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю «Умедо Груп» на дії приватного виконавця виконавчого округу Київської області в справі №911/98/23 в межах справи №911/1778/24 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Умедо Груп»;

2. направити копії цієї ухвали учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України, та оскарженню не підлягає.

Ухвала підписана 14.10.2024 року.

Суддя С. Грабець

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення09.10.2024
Оприлюднено17.10.2024
Номер документу122301580
СудочинствоГосподарське
КатегоріяІнші справи

Судовий реєстр по справі —911/98/23

Ухвала від 16.10.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 09.10.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 11.10.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 12.09.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Саванчук С.О.

Ухвала від 11.09.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 02.09.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Саванчук С.О.

Постанова від 04.07.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Ухвала від 04.07.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Ухвала від 03.06.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Ухвала від 30.05.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні