Справа № 462/6093/16-к
провадження 1-кс/462/1840/24
У Х В А Л А
15 жовтня 2024 року м. Львів
Залізничний районний суд м. Львова у складі:
судді ОСОБА_1
секретаря ОСОБА_2
розглянувши у відкритомусудовому засіданнів залі суду у м. Львові заяву захисника обвинуваченої ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 про відвід судді ОСОБА_5 у кримінальному провадженні №12015140300000105
в с т а н о в и в :
14.10.2024 року адвокат ОСОБА_4 звернувся із заявою про відвід головуючої судді ОСОБА_5 у кримінальному провадженні №12015140300000105 про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1,3,4 ст. 358, ч. 2, 3 ст. 190 КК України. Заяву мотивує тим, що, на його думку, суддею ОСОБА_5 допущено ряд порушень, які викликають сумнів у її безсторонності. Зокрема вказує на те, що в ході розгляду справи суддею допущено ряд порушень, а саме :
- судом було безпідставно роз`єднано кримінальне провадження, де в статусі обвинувачених перебували ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , в результаті чого ОСОБА_8 набув статусу свідка, в допиті чого суд неодноразово відмовляв.
- суд відмовив у задоволені клопотання про виклик та допит потерпілої сторони та свідків, експертів, які проводили експертизу і лягли в основу обвинувачення.
Вказані, на думку захисника, порушення свідчать про упередженість судді ОСОБА_5 , а тому подальша її участь в розгляді даного кримінального провадження є неможлива.
В судове засідання захисник та прокурор не з`явились, їх неявка не перешкоджає розгляду заяви про відвід.
Дослідивши матеріали справи, суд виходив з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 75 КПК України слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні: якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача; якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник; якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження; за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості; у випадку порушення встановленого частиною третьою статті 35 цього Кодексу порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи.
Згідно з ст. 80 КПК України за наявності підстав, передбачених статтями 75-79 цього Кодексу, слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, захисник, представник, експерт, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання зобов`язані заявити самовідвід. За цими ж підставами їм може бути заявлено відвід особами, які беруть участь у кримінальному провадженні. Заяви про відвід подаються одразу після встановлення підстав такого відводу. Відвід повинен бути вмотивований.
Таким чином, для відводу судді необхідно обґрунтувати наявність обставин, які об`єктивно можуть вказувати на можливу упередженість, навести відповідні аргументи, докази, які підтверджують наявність підстав для відводу.
Суд звертає увагу на те, що особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного (рішення у справі «Білуха проти України» (Belukha v.Ukraine), п.п. 49, 50). Тест об`єктивності передбачає встановлення того, чи наявні доказані факти, які можуть викликати сумніви у неупередженості (рішення у справі «Кастільо Альгар проти Іспанії» (Castillo Algar v. Spain), п. 45). Водночас, при визначенні наявності законних підстав сумніватися у безсторонності певного судді позиція особи, яка заявляє відвід, має важливе, але не вирішальне значення, вирішальним є те, чи є відповідні побоювання виправданими (рішення у справі «Ветштайн проти Швейцарії» (Wettstein v. Switzerland), п.44). Отже, особиста безсторонність суду презюмується, доки не встановлена на підставі доказів наявність виправданих побоювань щодо упередженості судді. На думку суду, до виправданих побоювань щодо упередженості судді не може належати незгода учасника провадження з процесуальними рішеннями, діями чи бездіяльністю судді, суду.
Оцінюючи доводи щодо заявленого відводу, то такі фактично зводяться до незгоди з ухваленими суддею рішеннями та процесуальними діями. Зазначена незгода сама по собі не є підставою для відводу судді від участі у розгляді справи та не може бути витлумачена як існування об`єктивних сумнівів у неупередженості судді. Суб`єктивна оцінка учасником справи дій та рішень судді в частині їх законності, обґрунтованості та правомірності не є вирішальною при оцінці факту існування об`єктивних сумнівів в неупередженості судді. У всякому разі в межах розгляду заяви про відвід суддя не уповноважений надавати оцінку законності ухвалених суддею рішень та здійснених ним процесуальних дій. Оцінка таких дій та рішень може бути здійснена у межах апеляційного чи касаційного провадження.
За результатами проведеного судового розгляду поданої заяви про відвід судді ОСОБА_5 , суд, перевіривши викладені в заяві доводи, приходить до висновку, що заява про відвід підлягає відхиленню у зв`язку з відсутністю законних підстав, передбаченихст. 75 КПК України, які б виключали можливість участі судді у розгляді справи, та вважає, що незгода із ухваленими суддею процесуальними рішеннями також не свідчить про особисту зацікавленість судді у вирішенні справи та не доводить наявність у неї упередженості.
Таким чином, будь-яких даних і доказів щодо можливої упередженості судді в судовому засіданні не встановлено.Беручи до уваги вищенаведене, суд приходить до висновку, що дана заява про відвід до задоволення не підлягає.
Керуючись ст. ст.75, 76,80,81,372 КПК України, суд, -
у х в а л и в:
В задоволенні заяви про відвід судді ОСОБА_5 відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122311517 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Кримінальне
Залізничний районний суд м.Львова
Постигач О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні