Рішення
від 12.09.2024 по справі 752/17779/23
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 752/17779/23

Провадження № 2/752/1680/24

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

12 вересня 2024 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Хоменко В.С.

при секретарі Павлюх П.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Затишна оселя 17/31А» про стягнення заподіяної матеріальної шкоди,-

ВСТАНОВИВ:

у серпні 2023 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, у якому, просить: стягнути солідарно на його користь з членів правління ОСББ «Затишна оселя 17/31А», а саме: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 мінімальну заподіяну матеріальну шкоду в розмірі 754 125,00 грн; зобов`язати ОСББ «Затишна оселя 17/31А» усунути перешкоди у користуванні належним йому на праві власності приміщеннями та надати погодження на укладання договорів з комунальними підприємствами м. Києва, з метою підключення до електро- та водопостачання, а також забезпечити безперешкодний доступ шляхом надання ключів для вільного проходу і демонтажу штучних перегородок, встановлених перед входом у нежитлове приміщення № 1563, розташоване у багатоквартирному будинку по АДРЕСА_1 .

На мотивування позовних вимог позивач вказує, що він є власником нежитлового приміщення АДРЕСА_2 .

Також ОСОБА_1 зазначає, що 14.03.2019 року уклав з ОСББ «Затишна оселя 17/31А» Договір на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території № 1563, предметом якого є забезпечення ОСББ реалізації прав співвласників на володіння та користування належним їм на праві власності спільним майном багатоквартирного будинку, місцезнаходження якого є АДРЕСА_1 , а також належне утримання зазначеного багатоквартирного будинку та його прибудинкової території та забезпечення співвласником оплати житлово-комунальних послуг.

Позивач зауважує, що з метою надання освітніх послуг своїм неповнолітнім донькам, привів вказане нежитлове приміщення до належного стану, після чого, починаючи з липня 2019 року, до нього почав заходити представник відповідача з пропозицією про безоплатну передачу цього приміщення на користь ОСББ «Затишна оселя 17/31А», в іншому випадку погрожував унеможливити вільний доступ до приміщення, відключити комунікації, та забрати приміщення через суд, а 23.10.2019 року за участі технічного працівника, здійснив напад на охоронника приміщення, намагаючись замінити замки у дверях, про що ним повідомлено працівників поліції.

Крім того, ОСОБА_1 зазначає, що відповідач заборонив йому знаходитися на прибудинковій території, а також повністю позбавив доступу до належного йому нежитлового приміщення АДРЕСА_2 , встановивши перегородки та забравши ключі для проходу до вказаного приміщення.

Позивач вказує, що на сьогодні правління ОСББ «Затишна оселя 17/31А» продовжує незаконно блокувати доступ до нежитлового приміщення № НОМЕР_1 , розташованого в багатоквартирному будинку по АДРЕСА_1 , на його звернення щодо забезпечення доступу до цього приміщення та підключення до інженерних мереж, не реагує, а такими діями йому також завдано і матеріальної шкоди в розмірі 754 125,00 грн, в якості наявної вартості нерухомого майна та вірогідної ставки оренди нежитлового приміщення, які підлягають солідарному стягненню з членів правління ОСББ «Затишна оселя 17/31А».

На підставі зазначеного, позивач просить позов задовольнити.

Ухвалою судді від 27.10.2023 року відкрито провадження в справі та призначено підготовче судове засідання (т. 1, а.с. 210).

15.11.2023 року до суду від ОСББ «Затишна оселя 17/31А» надійшов відзив на вказану позовну заяву, в якому адвокат Крикунов О.В. просить у позові відмовити, посилаючись на те, що позивач самовільно розпочав переобрання нежитлового приміщення, що знаходиться на технічному поверсі в багатоквартирному будинку по АДРЕСА_1 , в житлове, самовільно приєднавши комунікації до внутрішньобудинкових мереж і добудовує балкон, без жодного дозволу, та технічних умов на підключення до комунікацій не отримував; позивачем не надано доказів на понесення витрат у зв`яленому розмірі та можливості визначення порядку користування технічним поверхом; належне ОСОБА_1 нежитлове приміщення не було підключено до електричних мереж і не має каналізації; ОСББ «Затишна оселя 17/31А» не видає ключів, при цьому, двері та магнітний замок до під`їзду встановлювали власники квартир у багатоквартирному будинку (т. 2, а.с. 2-6, 6 зворот).

20.11.2023 року до суду від позивача надійшла відповідь на наданий ОСББ «Затишна оселя 17/31А» відзив на вказаний позов, у якому позивач зазначає, що ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_9 шляхом підробки документів розпочали здійснювати незаконну діяльність з управління ОСББ «Затишна оселя 17/31А» та вирішили отримати у власність належне йому майно; відповідач ігнорує його звернення щодо погодження укладання договорів, що б надавало можливість забезпечити належне йому приміщення водопостачанням, водовідведенням і електропостачанням (т. 2, а.с. 33-43).

Ухвалою суду від 29.11.2023 року підготовче провадження в справі закрито та призначено справу до розгляду в порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні (т. 2, а.с. 48).

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити.

В судовому засіданні представник відповідача - Крикунов О.В. проти позову заперечив і просив відмовити в задоволенні позову.

Статтею 13 ЦПК України визначено принцип диспозитивності цивільного судочинства, відповідно до якого суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до вимог ЦПК України, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Статтею 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ст. 264 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує зокрема: чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються вимоги і заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; які правовідносини випливають зі встановлених обставин; яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до наступного.

Судом встановлено та вбачається з матеріалів справи, що позивач є власником нежитлового приміщення АДРЕСА_2 , загальною площею 63,5 кв. м на підставі Договору купівлі-продажу від 14.03.2019 року (т. 1, а.с. 33-35).

Також з`ясовано, що власниками квартир і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 , з метою забезпечення та захисту прав співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством і Статутом, створено ОСББ «Затишна оселя 17/31А».

14.03.2011 року між сторонами в справі укладено Договір № 1563 утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, предметом якого є забезпечення ОСББ реалізації прав співвласників на володіння та користування належним їм на праві власності спільним майном багатоквартирного будинку, місцезнаходження якого є АДРЕСА_1 , а також належне утримання зазначеного багатоквартирного будинку та його прибудинкової території та забезпечення співвласником оплати житлово-комунальних послуг (утримання прибудинкової території, опалення, забезпечення холодною водою, водовідведенням, електроенергією), належних внесків і платежів, у строк та на умовах, що передбачені цим Договором (т. 1, а.с. 143-143 зворот).

Відповідно до акта комісії у складі працівників ОСББ «Затишна оселя 17/31А» від 08.07.2019 року, в будинку АДРЕСА_1 виявлено несанкціоноване підключення нежитлового приміщення № НОМЕР_1 , яке знаходиться на технічному поверсі будинку до зливних кранів водопровідної системи будинку. Проектно-технічна документація на підключення нежитлового приміщення № 1563 до водопровідно-каналізаційної системи житлового будинку відсутня. В зв`язку з відсутністю проектно-технічної документації, проведено відключення нежитлового приміщення № 1563 від водопостачання та встановлено пломбу № 4047963. Висновки комісії: власнику нежитлового приміщення № 1563 замовити проектно-технічну документацію на підключення нежитлового приміщення до водопровідно-каналізаційної системи будинку АДРЕСА_1 . Згідно належно оформленого проекту провести підключення до водопровідно-каналізаційної системи житлового будинку та укласти прямий договір з ПАТ «АК «Київводоканал» на постачання холодної води та водовідведення (т. 1, а.с. 184).

Згідно з актом комісії у складі працівників ОСББ «Затишна оселя 17/31А» від 02.07.2019 року, виявлено несанкціоноване підключення до електропостачання приміщення № 1563, що знаходиться на технічному поверсі секції № 6. Проектно-технічна документація на підключення до електропостачання відсутня. Проведено відключення приміщення № 1563 від електропостачання та встановлено пломбу № 4047962. Висновки комісії: власнику нежитлового приміщення № 1563 замовити проектно-технічну документацію на підключення приміщення до електропостачання та провести підключення згідно наданих документів (т. 1, а.с. 185).

11.07.2019 року позивач звертався до ОСББ «Затишна оселя 17/31А» із заявою про надання дозволу на використання водопровідних та каналізаційних мереж в ПАТ «АК «Київводоканал» та підключення до систем електро- та теплопостачання (т. 1, а.с. 187).

Крім того, 18.07.2019 року та 29.07.2019 року ОСОБА_1 звертався до відповідача із заявою про не перешкоджання користуватися приміщенням і повторно погодити проекти на водо- та електропостачання (т. 1, а.с. 188).

З відповідей ОСББ «Затишна оселя 17/31А» № № 98, 99 від 11.07.2019 року позивачу, вбачається, що проектом будинку не передбаченого підключення нежитлового приміщення № НОМЕР_1 , що знаходиться на технічному поверсі будинку до внутрішньобудинкових мереж водопостачання, каналізації, теплопостачання те електропостачання. Для проведення переобладнання та перепланування даного нежитлового приміщення необхідно отримати дозвіл та замовити і розробити проектну документацію. ОСОБА_1 самовільно здійснено підключення до внутрішньобудинкових мереж холодного водопостачання, до води/каналізації без проекту, що є втручанням в інженерну систему загального користування. Після надання до ОСББ «Затишна оселя 17/31А» розробленої та затвердженої проектної документації питання щодо надання дозволу на використання загальнобудинкових мереж водопостачання та водовідведення буде розглянуте (т. 2, а.с. 11-11 зворот, 12).

Також 24.07.2023 року позивач звертався до ОСББ «Затишна оселя 17/31А» із заявою про надання дозволу на підключення до електромереж та водопостачання (т. 1, а.с. 79).

З питань щодо забезпечення доступу та підключення до інженерних мереж нежитлового приміщення № НОМЕР_1 , що знаходиться на АДРЕСА_1 , позивач звертався до: Президента України, Офіс Генерального прокурора, Міністерства юстиції України, Державної виконавчої служби Києва та Київської області, Дніпровського районного ВДВС у м. Києві, та Голосіївського УП ГУНП у м. Києві (т 1, а.с. 80-82, 83-86, 87).

Також, як вбачається з рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 24.11.2020 року в справі № 752/17171/19, що набрало законної сили, ОСББ «Затишна оселя 17/31А» зверталося до суду з позовом, в якому просило витребувати із чужого незаконного володіння у ОСОБА_1 нежитлове приміщення АДРЕСА_3 , і скасувати запис про право власності номер НОМЕР_3 від 14.03.2019 на вказане нежитлове приміщення за ОСОБА_1 . Вказаним рішенням, залишеним без змін постановою Київського апеляційного суду від 08.12.2022 року, в позові ОСББ «Затишна оселя 17/31А» відмовлено (т. 1, а.с. 51-63, 64-71).

За приписами ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна.

Відповідно до ст. 319 цього Кодексу власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Стаття 321 ЦК України, в якій закріплений конституційний принцип непорушності права власності, проголошує, що особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Стаття 391 ЦК України надає власнику майна право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Зазначена норма матеріального права визначає право власника, в тому числі власника будинку, квартири, або нежитлового приміщення вимагати будь яких усунень свого порушеного права від будь-яких осіб будь-яким шляхом, який власник вважає прийнятним.

Визначальним для захисту права на підставі цієї норми є наявність у позивача права власності та існування перешкод у користуванні власником своєю власністю. При цьому не має значення, ким саме спричинено порушене право, та з яких підстав.

Відповідно до положень ст. ст. 391, 396 ЦК України позов про усунення порушень права, не пов`язаних із позбавленням володіння, підлягає задоволенню у разі, якщо позивач доведе, що він є власником або особою, яка володіє майном (має речове право) з підстави, передбаченої законом або договором, і що діями відповідача, не пов`язаними з позбавленням володіння, порушується його право власності чи законного володіння. Такий позов підлягає задоволенню і в тому разі, коли позивач доведе, що є реальна небезпека порушення його права власності чи законного володіння зі сторони відповідача.

Задовольняючи позов про захист права власності від порушень, не пов`язаних із позбавленням володіння, суд має право як заборонити відповідачу вчиняти певні дії, так і зобов`язати відповідача усунути наслідки порушення права позивача. Об`єктом власності особи може бути, зокрема, житло - житловий будинок, садиба, квартира, інше нерухоме майно (ст. ст. 379, 382 ЦК України.

У ст. 369 ЦК України визначено, що співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

Частиною 2 ст. 382 ЦК України визначено, що спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

Відповідно до п. 6 ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія.

Частиною другою ст. 4 цього ж Закону передбачено, що власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку.

За змістом ст. 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Об`єднання створюється як непідприємницьке товариство для здійснення функцій, визначених законом. Порядок надходження і використання коштів об`єднання визначається цим Законом та іншими законами України. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.

Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (ч. 1 ст. 2 ЦПК України).

Відповідно до ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних свобод чи інтересів.

Частиною 1 ст. 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод та законних інтересів.

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (ч. 1 ст. 5 ЦПК України).

Суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках (ч. 1 ст. 13 ЦПК України).

Відповідно до положень ст. ст. 12, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

В судовому засіданні встановлено, що має місце конфлікт між сторонами щодо користування позивачем належним йому нежитловим приміщенням № 1563, що знаходиться на горищі будинку за адресою: АДРЕСА_1 .

При цьому, ОСОБА_1 , зазначив, що може потрапити до власного нежитлового приміщення № 1563 лише через одні двері - під`їзду та коридору (місця загального користування будинку на АДРЕСА_1 ), і вказані обставини стороною відповідача не заперечуються, однак, ОСББ «Затишна оселя 17/31А» відмовляє позивачу в доступі до цього приміщення.

В матеріалах справи наявні докази того, що позивач неодноразово звертався до відповідача щодо надання дозволу для доступу та користування належним йому нежитловим приміщенням.

При цьому, сторона відповідача зазначає, що наявність нежитлового приміщення на технічному поверсі не дозволяє визначити порядок користування технічним поверхом, тобто, обставини існування перешкод позивачу в безперешкодному доступі ОСББ «Затишна оселя 17/31А» фактично визнаються.

Таким чином, з метою захисту права власності ОСОБА_1 , відповідача необхідно зобов`язати усунути перешкоди у користуванні належним позивачу на праві приватної власності нежитловим приміщенням АДРЕСА_2 та забезпечити безперешкодний доступ через місця загального користування, що становлять спільну сумісну власність співвласників цього будинку, шляхом надання ключів для вільного проходу в зазначене нежитлове приміщення.

Поряд із цим, судом з`ясовано, та це вбачається з наданого стороною відповідача відеозапису, що перегородка перед входом у нежитлове приміщення АДРЕСА_2 , на яку посилається представник позивача відсутня. Доказів її встановлення матеріали справи не містять.

Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» внутрішньобудинкові системи багатоквартирного будинку - механічне, електричне, газове, сантехнічне та інше обладнання в будинку, яке обслуговує більше одного житлового та/або нежитлового приміщення, у тому числі комунікації до обладнання споживача, системи автономного теплопостачання, бойлерні та елеваторні вузли, обладнання протипожежної безпеки, вентиляційні канали та канали для димовидалення, обладнання ліфтів, центральних розподільних щитів електропостачання від зовнішньої поверхні стіни будівлі до точки приєднання житлового (нежитлового) приміщення (для систем газопостачання - від запірного пристрою на вводі в будинок до запірних пристроїв включно перед місцями підключення газових приладів, газоспоживального обладнання, теплових агрегатів тощо); житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до ст. 5 вказаного Закону до житлово-комунальних послуг належить послуга з управління багатоквартирним будинком, до якої належить забезпечення утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, якщо прибудинкова територія, за даними Державного земельного кадастру, знаходиться у власності або користуванні співвласників багатоквартирного будинку відповідно до вимог законодавства, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; інші додаткові послуги, які можуть бути замовлені співвласниками багатоквартирного будинку.

За змістом ст. 6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» суб`єктами правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг (учасниками) є: споживачі (індивідуальні та колективні); управитель; виконавці комунальних послуг. Виконавцями послуг з постачання та розподілу електричної енергії - енергопостачальник або інший суб`єкт, визначений законом; послуг з постачання теплової енергії - теплопостачальна організація; послуг з постачання гарячої води - суб`єкт господарювання, який є власником (або володіє і користується на інших законних підставах) теплової, тепловикористальної або теплогенеруючої установки, за допомогою якої виробляє гарячу воду, якщо споживачами не визначено іншого постачальника гарячої води; послуг з централізованого водопостачання - суб`єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водопостачання; послуг з централізованого водовідведення - суб`єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водовідведення.

Частиною 1 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов`язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.

Пунктом 3 ч. 2 ст. 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавець зобов`язаний, підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

Також суд зазначає, що вимога позивача щодо надання погодження на укладання договорів з комунальними підприємствами м. Києва, є неконкретизованою, адже позивачем не перелічено з якими саме суб`єктами господарювання він має намір укласти відповідні договори, та які саме виконавці чи виробники житлово-комунальних послуг м. Києва погодилися надавати відповідні послуги ОСОБА_1 .

Крім того, за змістом вказаних вище положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги», обов`язок по укладанню договору про надання житлово-комунальних послуг покладено законодавцем саме на споживача, та на виконавця (виробника) цих послуг.

При цьому, суду не надано підтверджень того, що відповідно до своєї діяльності в ОСББ «Затишна оселя 17/31А» наявний обов`язок щодо попереднього погодження договорів, укладених співвласником із виконавцями чи виробниками житлово-комунальних послуг, і що таке положення є прямою умовою, яка б встановлювала обмеження для позивача укладати договори з відповідними юридичними особами.

При цьому, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи (ч. 7 ст. 81 ЦПК України), а відповідних клопотань про витребування доказів судом стороною позивача заявлено не було.

Також суду не надано підтверджень про те, що позивачем отримувалися технічні умови, чи замовлялася, виготовлялася та узгоджувалася проектно-технічна документація щодо водопостачання та електропостачання належного йому нежитлового приміщення № 1563, при цьому, бажання ОСОБА_1 мати відповідні інженерні мережі (постачання: води, електричної енергії) на підставі ст. 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (особливості укладання, зміни і припинення договорів про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку), повинні відповідати встановленим технічним умовам і правилам, однак, позивач не надав доказів наявності технічних можливостей надання вказаних комунальних послуг у спірне нежитлове приміщення.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є: втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Отже, законодавством передбачено право потерпілого на відшкодування шкоди за рахунок особи, яка завдала шкоди.

Позивачем і відповідачем можуть бути, зокрема, фізичні і юридичні особи, а також держава (ч. 2 ст. 48 ЦПК України).

Відповідач - це особа, яка, на думку позивача, або відповідного правоуповноваженого суб`єкта, порушила, не визнала чи оспорила суб`єктивні права, свободи чи інтереси позивача. Відповідач притягається до справи у зв`язку з позовною вимогою, яка пред`являється до нього.

Порушення своїх прав в частині завдання матеріальної шкоди в розмірі 754 125,00 грн, в якості наявної вартості нерухомого майна та вірогідної ставки оренди нежитлового приміщення, позивач мотивував їх завдання членами правління ОСББ «Затишна оселя 17/31А», а саме: ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_15 , яку просив стягнути солідарно з вказаних осіб, однак позивачем не заявлялось клопотання про залучення їх до участі в справі в якості співвідповідачів.

Отже, в цій частині суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог у зв`язку з пред`явленням позову до неналежного відповідача.

Судові витрати зі сплати судового збору підлягають розподілу між сторонами відповідно до ст. 141 ЦПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 12, 19, 76-81, 82, 89, 137, 141, 258, 259, 263, 264, 265, 274-279, 352, 354 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_1 до об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Затишна оселя 17/31А» про стягнення заподіяної матеріальної шкоди - задовольнити частково.

Зобов`язати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Затишна оселя 17/31А» усунути перешкоди у користуванні належним позивачу на праві приватної власності нежитловим приміщенням АДРЕСА_2 та забезпечити безперешкодний доступ шляхом надання ключів для вільного проходу у зазначене нежитлове приміщення.

Стягнути з об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Затишна оселя 17/31А» на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1 073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні 60 копійок)

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Відомості про учасників справи:

позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_4 .

відповідач: об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Затишна оселя 17/31А», ЄДРПОУ 39662526, адреса: пров. Коломийський, 17/31А, м. Київ, 03022.

Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя В.С. Хоменко

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.09.2024
Оприлюднено21.10.2024
Номер документу122396281
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб

Судовий реєстр по справі —752/17779/23

Ухвала від 11.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Ухвала від 11.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Ухвала від 11.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Рішення від 18.10.2024

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Хоменко В. С.

Ухвала від 12.09.2024

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Хоменко В. С.

Рішення від 12.09.2024

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Хоменко В. С.

Ухвала від 24.09.2024

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Слободянюк А. В.

Рішення від 12.09.2024

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Хоменко В. С.

Ухвала від 12.09.2024

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Хоменко В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні