Справа № 2/0903/10/11
Провадження № 22-ц/4808/1522/24
Головуючий у 1 інстанції Чекан Н. М.
Суддя-доповідач Томин
У Х В А Л А
01 листопада 2024 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський апеляційний суд в складі судді Томин О.О., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 адвоката Бельмеги Мирослава Васильовича на ухвалу Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 09 вересня 2024 року,
в с т а н о в и в:
Ухвалою Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 09 вересня 2024 року відмовлено у задоволенні заяви ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження.
Представник ОСОБА_1 адвокат Бельмега М.В. (скаржник) 26 жовтня 2024 року подав апеляційну скаргу на вказану ухвалу суду.
Апеляційна скарга не може бути прийнята судом апеляційної інстанції до розгляду та вирішено питання про відкриття апеляційного провадження з огляду на таке.
За змістом частин 1, 2 статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційну скаргу подано поза межами строку, передбаченого процесуальним законом, однак вона містить клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження з посиланням на те, що ні заявник, ні її представник - ОСОБА_2 не були присутні під час проголошення вступної та резолютивної частини оскарженої ухвали, через відсутність коштів, поштових марок та конвертів ухвала учасникам справи судом не надсилалася, а отримана ним, ОСОБА_2 , в канцелярії суду особисто 25 вересня 2024 року, про вказано у супровідному листі, який додано до апеляційної скарги. Ухвалою Івано-Франківського суду від 11 жовтня 2024 року подану ним апеляційну скаргу на цю ж ухвалу було повернуто.
Зазначені скаржником обставини є підставою для поновлення строку апеляційного оскарження.
Однак, відповідно до пункту 3 ч.4 ст.356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно підпункту 9 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання фізичною особою апеляційної скарги на ухвалу суду становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 1 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028 грн.
Отже, за подання апеляційної скарги скаржнику слід сплатити судовий збір в розмірі 605,60грн (3028 грн. х 0,2).
Вказану суму судового збору слід сплатити за реквізитами: отримувач: ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ Ів.-Фр./ 22030101; код ЄДРПОУ: 37951998; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку - UA418999980313131206080009612; наявність відомчої ознаки: «80» Апеляційні суди; назва суду: Івано-Франківський апеляційний суд.
При цьому, при заповненні платіжного документа потрібно вказати вищевказані реквізити, а також у графі «Код платника» слід зазначити: *;101;
На підтвердження сплати судового збору оригінал квитанції (платіжного доручення) необхідно направити в апеляційний суд.
Крім того, відповідно до частини третьої, четвертої статті 356 ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи. До апеляційної скарги, поданої представником, повинна бути додана довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника.
Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» (частина четверта статті 62 ЦПК України).
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера (частина друга статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
Відповідно до пункту 4 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41 (далі - Положення) ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
Відповідно до підпункту 12.5 пункту 12 Положення ордер має містити прізвище, ім`я, по батькові адвоката, який надає правничу (правову) допомогу на підставі ордера, номер та дату його свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, найменування органу, який його видав (КДКА відповідного регіону, з 01.01.2013 року радою адвокатів відповідного регіону); номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане.
На підтвердження своїх повноважень адвокат Бельмега М.В. надав ордер № 108689 на представлення інтересів ОСОБА_1 в Івано-Франківському апеляційному суді, проте він не відповідає вимогам підпункту 12.5 пункту 12 Положення, оскільки в ньому не зазначено номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане.
Отже, на підтвердження повноважень адвоката Бельмеги М.В. підписувати касаційну скаргу та представляти в Івано-Франківському апеляційному суді інтереси ОСОБА_1 до суду апеляційної інстанції необхідно надати оформлений належним чином відповідний документ.
Згідно п. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати апелянту строк для усунення вищевказаних недоліків: додати докази сплати судового збору та ордер, оформлений відповідно до чинного законодавства.
Керуючись ст.ст. 185, 354, 356, 357, 358 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 адвоката Бельмеги Мирослава Васильовича на ухвалу Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 09вересня 2024рокузалишити без руху.
Встановити скаржнику строк для виправлення зазначених в ухвалі недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали до апеляційної скарги застосовуються наслідки, передбачені цивільним процесуальним законодавством.
Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Томин
Суд | Івано-Франківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122728602 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Івано-Франківський апеляційний суд
Томин О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні