ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"01" листопада 2024 р.м. УжгородСправа № 907/760/24
Господарський суд Закарпатської області у складі: судді Сисина С.В., розглянувши заяву представника позивача Войдевич Оксани Анатоліївни від 30.10.2024 (зареєстровану за вх. № 02.3.1-02/8452/24 від 30.10.2024) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі
за позовом: Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Житомирській області, код ЄДРПОУ - 03451526, місцезнаходження - Житомирська область, місто Житомир, вулиця Покровська, будинок, 16, поштовий індекс - 10029,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Електротехніка Всесвіту, код ЄДРПОУ 38013959, місцезнаходження - Закарпатська область, місто Мукачево, вулиця Ярослава Мудрого, будинок, 82-84, поштовий індекс - 89600,
про зобов`язання вчинити дії,
без виклику представників сторін,
В С Т А Н О В И В:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Житомирській області (далі позивач) звернулась до Господарського суду Закарпатської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Електротехніка Всесвіту (далі відповідач) про зобов`язання відповідача усунути недоліки, викладені за змістом Дефектного акту від 15.03.2024.
Ухвалою суду від 23.10.2024 відкладено підготовче засідання на 18.11.2024 на 14 годину. Визнано явку позивача Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Житомирській області в судове засідання у справі №907/760/24 - обов`язковою та попереджено позивача про те, що розгляд справи №907/760/24 за його відсутності є неможливим. Попереджено позивача про те, що у випадку повторної неявки позивача/представника позивача у підготовче засідання, призначене на 14 годину 00 хвилин 18 листопада 2024 року, відповідно до пункту 4 частини першої статті 226 Господарського процесуального кодексу України дана обставина є підставою залишення судом без розгляду позову в даній справі.
30.10.2024 на електронну адресу суду від представника Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Житомирській області адвоката Оксани Войдевич надійшла заява від 30.10.2024 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з проханням провести підготовче засідання у справі, призначене на 14 годину 00 хвилин 18.11.2024, в режимі відеоконференції, та доручити Господарському суду Житомирської області забезпечити проведення відеоконференції.
Розглянувши подану представником Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Житомирській області, заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, у приміщенні іншого суду, суд враховує таке.
За приписами частини 7 статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до вимог частин 1-3 статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала. В ухвалі про участь учасника справи, його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду зазначається суд, який має забезпечити її проведення. Копія такої ухвали негайно, але не пізніше наступного дня з дня її постановлення, надсилається учаснику справи чи його представнику відповідно та суду, який має забезпечити проведення відеоконференції.
Враховуючи вищезазначені положення чинного законодавства, постановлення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь.
З метою з`ясування можливості проведення судового засідання у справі №907/760/24, яке призначене на 18.11.2024 року о 14:00 год., в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду через програму бронювання системи відеоконференцзв`язку, судом було перевірено наявність вільного майданчика в Господарському суду Житомирської області для проведення відеоконференції. Однак, на вказану дату і годину майданчик для проведення відеоконференцзв`язку у вищезазначеному суді вже заброньований для проведення інших судових засідань. Наведене вбачається з довідки відділу діловодства та забезпечення судового процесу Господарського суду Закарпатської області від 31.10.2024, згідно з якою відсутня можливість для бронювання та проведення підготовчого засідання у справі №907/760/24, призначеного на 18.11.2024 о 14 годині в режимі відеоконференції із приміщенням Господарського суду Житомирської області, оскільки згідно даних підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС зал (бронювальний майданчик) для проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку із приміщення вказаного суду зайнятий у зв`язку із забезпеченням та розглядом інших справ у вказаному режимі з цього суду.
Отже, в Господарському суді Житомирської області час, на який ухвалою суду призначено підготовче засідання у даній справі, вже заброньований іншими користувачами для проведення судових засідань в режимі відеоконференції. А тому для проведення о 14 годині, 18.11.2024 підготовчого засідання у цій справі в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в Господарському суді Житомирської області немає технічних можливостей, що у свою чергу є підставою для відмови у задоволенні заяви.
За таких обставин у задоволенні клопотання представника позивача Войдевич О.А., про її участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду, слід відмовити.
Поряд з цим, з аналізу вищенаведених норм процесуального закону випливає, що з клопотанням про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції вправі звернутися в суд учасник справи та/або його представник не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання та у цьому випадку в такого учасника справи/його представника виникає обов`язок подати суду докази про направлення іншим учасникам процесу копії вказаної заяви.
А тому, розглянувши заяву позивача Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Житомирській області про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, подану її представником Войдевич О.А., суд також зазначає, що примірник цієї заяви всупереч вимог частини другої статті 197 ГПК України не надіслано відповідачу.
Згідно відповіді № 3863145 від 24.09.2024 про відсутність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС, сформованої на запит суду, встановлено, що відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю Електротехніка Всесвіту, (код ЄДРПОУ 38013959) не має зареєстрованого електронного кабінету.
З цього приводу суд звертає увагу, що згідно з абзацом 1 частини сьомої статті 42 ГПК України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Таким чином, належним та допустимим доказом надсилання відповідачу
Товариству з обмеженою відповідальністю Електротехніка Всесвіту заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції є лист з описом вкладення, про що на адресу суду повинні надаватися докази направлення такого листа: поштова накладна з інформацією про направлення відповідачу поштового відправлення цінним листом (з оголошеною цінністю (з описом вкладення)); фіскальний чек про оплату поштового відправлення та опис вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, виданий відправникові поштового відправлення.
Таким чином, із урахуванням того, що заява представника позивача (Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Житомирській області) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції від 30.10.2024, яка надіслана на електронну адресу суду, подана з порушенням вимог частини другої статті 197 ГПК України, а саме: без доказів надіслання заяви іншій стороні у справі; а також з врахуванням того, що для проведення о 14 годині 18.11.2024 підготовчого засідання у цій справі в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в Господарському суді Житомирської області немає технічних можливостей, суд з цих підстав відмовляє у задоволенні заяви про проведення підготовчого засідання у режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду.
Поряд з цим, суд додатково роз`яснює представнику позивача про можливість особистої участі позивача/представника позивача у підготовчому засіданні, призначеному в справі на 14 годину 18.11.2024, оскільки згідно ухвали суду від 23.10.2024 явку позивача Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Житомирській області в судове засідання у справі №907/760/24 визнано обов`язковою, або забезпечення повторної подачі заяви у передбачений статтею 197 ГПК України час і спосіб про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у системі ЄСІТС ВКЗ за допомогою системи Електронний суд або у приміщенні іншого суду.
Керуючись ст. ст. 170, 197, 232-235 ГПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Відмовити у задоволенні клопотання представника позивача (Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Житомирській області) адвоката Войдевич О.А. від 30.10.2024 про її участь у підготовчому засіданні 18.11.2024 о 14:00 в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду - Господарського суду Житомирської області.
2. На підставі ст. 235 Господарського процесуального кодексу України, ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею. Апеляційна скарга на ухвалу суду, згідно зі ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без участі учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ухвали). Ухвала може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду.
3. Ухвалу надіслати заявнику.
4. Ухвалу складено та підписано 01.11.2024.
Суддя С.В.Сисин
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122728977 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг будівельного підряду |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Сисин С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні