УХВАЛА
01 листопада 2024 року
м. Київ
справа № 753/8257/22
провадження № 61-9825ск24
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: Коломієць Г. В. (суддя-доповідач), Гулька Б. І., Луспеника Д. Д.,
розглянув касаційну скаргу представника ОСОБА_1 - адвоката Войцуна Івана Гавриловича на рішення Дарницького районного суду м. Києва
від 16 лютого 2024 року та постанову Київського апеляційного суду від 19 червня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Добровільного товариства володарів гаражних боксів (кооператив) «Славутич» про визнання спільним сумісним майном, визнання протиправним та нечинним рішення правління щодо переоформлення гаражного боксу, визнання права власності на майно,
ВСТАНОВИВ:
У серпні 2022 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом до ОСОБА_2 , Добровільного товариства володарів гаражних боксів (кооператив) «Славутич» (далі - кооператив « ОСОБА_3 »), в якому просила суд:
- визнати спільним сумісним майном ОСОБА_1 та ОСОБА_4 . гаражний
НОМЕР_1 (1Є-06), який знаходиться в кооперативі «Славутич»;
- скасувати протокол рішення правління, вказаного кооперативу, щодо переоформлення членства в кооперативі із ОСОБА_4 на ОСОБА_2 ;
- визнати за ОСОБА_1 право власності на зазначений гаражний бокс.
Рішенням Дарницького районного суду м. Києва від 16 лютого 2024 року, залишеним без змін постановою Київського апеляційного суду від 19 червня
2024 року, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , кооператив « ОСОБА_3 » про визнання протиправним та не чинним рішення правління, щодо переоформлення гаражного боксу відмовлено.
Додатковою постановою Київського апеляційного суду від 04 липня 2024 року стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 5 000,00 грн.
25 липня 2024 року представник ОСОБА_1 - адвокат Войцун І. Г. засобами поштового зв`язку вперше звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою на рішення Дарницького районного суду м. Києва від 16 лютого 2024 року та постанову Київського апеляційного суду від 19 червня 2024 року.
Ухвалою Верховного Суду від 31 липня 2024 року касаційну скаргу представника ОСОБА_1 - адвоката Войцуна І. Г. залишено без руху.
Ухвалою Верховного Суду від 02 вересня 2024 року касаційну скаргу представника ОСОБА_1 - адвоката Войцуна І. Г. на рішення Дарницького районного суду
м. Києва від 16 лютого 2024 року та постанову Київського апеляційного суду
від 19 червня 2024 року визнано неподаною та повернуто заявнику.
01 жовтня 2024 року представник ОСОБА_1 - адвокат Войцун І. Г. засобами поштового зв`язку вдруге звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою на рішення Дарницького районного суду м. Києва від 16 лютого 2024 року та постанову Київського апеляційного суду від 19 червня 2024 року (повний текст постанови виготовлено 27 червня 2024 року, касаційна скарга надійшла до суду 30 липня
2024 року), у якій, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просила скасувати оскаржувані судові рішення, ухвалити нове про задоволення позовних вимог.
Ухвалою Верховного Суду від 08 жовтня 2024 року касаційну скаргу представника ОСОБА_1 - адвоката Войцуна І. Г. залишено без руху з наданням строку для усунення її недоліків, а саме запропоновано надати докази вартості спірного майна та сплатити судовий збір. Зазначено строк виконання ухвали, а також попереджено про наслідки її невиконання.
31 жовтня2024 року до Верховного Суду засобами поштового зв`язку, на усунення недоліків, надійшла заява про усунення недоліків, докази вартості майна.
Відповідно до частини третьої статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Частиною першою статті 394 ЦПК України передбачено, що одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів
у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).
Підстави касаційного оскарження судових рішень визначені у частині другій статті 389 ЦПК України.
Частиною восьмою статті 394 ЦПК України передбачено, що в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.
Підставами касаційного оскарження рішення Дарницького районного суду м. Києва від 16 лютого 2024 року та постанову Київського апеляційного суду від 19 червня 2024 року представник заявника зазначає неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, а саме:
- відсутній висновок Верховного Суду щодо питання застосування норми права
у подібних правовідносинах, а саме, щодо застосування статей 77-80, 84, 90, 229 ЦПК України;
- суд не дослідив зібрані у справі докази.
У касаційній скарзі представник заявника, як на підставу касаційного оскарження, посилається на пункт 1 частини другої статті 389 ЦПК України, та зазначає, що постанова суду апеляційної інстанції оскаржується з підстав ухвалення постанови без урахування висновків Верховного Суду.
Верховний Суд не бере дане посилання представника заявника, як таке, що не відповідає вимогам ЦПК України, оскільки представником заявника не наведено жодної постанови Верховного Суду, висновки якої, на думку заявника, не враховані судом апеляційної інстанції.
Касаційна скарга представника ОСОБА_1 - адвоката Войцуна І. Г. подана
з дотриманням вимог статті 392 ЦПК України, зокрема, касаційна скарга містить підстави касаційного оскарження, передбачені пунктом 3, 4 частини другої статті 389 ЦПК України.
З урахуванням наведеного касаційне провадження у цій справі необхідно відкрити.
Керуючись статтями 389, 390, 394, 395, 411 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Відкрити касаційне провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Добровільного товариства володарів гаражних боксів (кооператив) «Славутич» про визнання спільним сумісним майном, визнання протиправним та нечинним рішення правління щодо переоформлення гаражного боксу, визнання права власності на майно, за касаційною скаргою представника ОСОБА_1 - адвоката Войцуна Івана Гавриловича на рішення Дарницького районного суду м. Києва від 16 лютого 2024 року та постанову Київського апеляційного суду від 19 червня 2024 року.
Надіслати іншим учасникам справи копію касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою
і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк який не може перевищувати чотирнадцять днів з дня вручення цієї ухвали.
До відзиву необхідно додати докази надсилання відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Роз`яснити учасникам справи, які відповідно до частини шостої статті 14 ЦПК України зобов`язані зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрували його, що вони мають обов`язок зареєструвати свій електронний кабінет та можливість ознайомитися із копією касаційної скарги та доданих документів, що подані у цій справі, виключно через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: Г. В. Коломієць
Б. І. Гулько
Д. Д. Луспеник
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2024 |
Оприлюднено | 05.11.2024 |
Номер документу | 122768610 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Коломієць Ганна Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні