Справа №:755/2746/24
Провадження №: 1-кс/755/3343/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ "17" жовтня 2024 р.
Слідчий суддя Дніпровський районний суд м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 підозрюваного ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 розглянувши клопотання слідчого Дніпровського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_7 у кримінальному провадженні № 12024100040000019 від 04.01.2024 року про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою,
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Ужгород Закарпатської області, українця, громадянина України, з вищою освітою, офіційно не працюючого, не одруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 307, ч. 2 ст. 305 КК України,-
в с т а н о в и в :
Слідчий Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві звернувся до суду із клопотанням про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою підозрюваному ОСОБА_5 , яке погоджено з прокурором Дніпровської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 .
Клопотання обґрунтоване тим, що ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , діючи у складі організованої групи, з метою особистого збагачення за рахунок розповсюдження психотропних речовин, в період часу не пізніше як з 04.01.2024 до моменту викриття та припинення протиправної діяльності організованої групи правоохоронними органами 15.10.2024, в порушення вимог Законів України від 15 лютого 1995 року «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» та «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними», організували та систематично здійснювали незаконне придбання оптовими партіями, зберігання, пересилання з метою збуту та незаконний збут психотропної речовини - сибутрамін, обіг якої обмежений, що міститься у засобах (дієтичних добавках) для схуднення з назвами «Ліда», «Фатзорб», «Чорна пантера», «Шафран діет», «Лішоу» та інші.
Рекламування та роздрібний збут вказаних психотроповмісних препаратів замовникам останніми здійснювався в мережі інтернет, зокрема через створений з цією метою онлайн-магазин на сайті ІНФОРМАЦІЯ_2 , через підконтрольні акаунти маркет плейсу prom.ua та сторінки в соціальній мережі Instagram, тощо, з подальшим використанням для пересилання психотропної речовини - сибутрамін, обіг якої обмежений, у поштових відправленнях сервісу ТОВ «Нова Пошта».
Так, у невстановлену досудовим розслідуванням дату та час, але не пізніше січня 2024 року, знаходячись у невстановленому досудовим розслідуванням місці, ОСОБА_5 , який володіє якостями лідера, організаторськими здібностями, з метою реалізації свого злочинного наміру, розуміючи, що вказана діяльність є протиправною, має високий ступінь суспільної небезпеки, зумовлена тяжкими наслідками не лише для здоров`я конкретної особи, а й для здоров`я населення в цілому, здійснюватиметься в порушення вимог Законів України від 15 лютого 1995 року «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» та «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними», а тому її провадження потребує чітких та узгоджених дій значної кількості людей та вжиття заходів суворої конспірації, маючи намір здійснювати таку діяльність протягом тривалого періоду часу, створив стійке об`єднання - організовану групу, до складу якої ним було залучено ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 та інших невстановлених на цей час осіб.
Вищевказані особи умисно і добровільно, усвідомлюючи наслідки своїх суспільно небезпечних дій, зорганізувалися в стійке об`єднання для спільної діяльності з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, розробивши при цьому єдиний план злочинних дій, відомий усім учасникам, з розподілом функцій кожного учасника такої організованої групи, спрямованих на реалізацію цього плану, підкорюючись під час злочинної діяльності ОСОБА_5 як керівнику організованої групи, який забезпечував керівництво, координацію кримінально-протиправної діяльності інших осіб та забезпечував функціонування організованої групи.
Протягом періоду часу не пізніше як з січня 2024 року до моменту викриття та припинення протиправної діяльності організованої групи правоохоронними органами 15.10.2024, ОСОБА_5 , являючись організатором організованої групи, здійснював керування організованою групою при вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів, направлених на незаконне придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту, а також їх незаконний збут як на території України, а також бажаючим особам і за кордон, з приховуванням від митного контролю у міжнародних поштових відправленнях товарів у вигляді засобів для схуднення з назвами «Ліда», «Фатзорб», «Чорна пантера», «Шафран діет», «Лішоу» та інші, що містять у своєму складі психотропну речовину - сибутрамін, обіг якої обмежений.
Згідно цього плану ОСОБА_5 організовано та налагоджено незаконне придбання товарів даної категорії з вмістом забороненої психотропної речовини шляхом їх оптової закупівлі у невстановлених на цей час осіб з Китаю, подальше зберігання, фасування, упакування та систематичний роздрібний збут через створений з цією метою інтернет-магазин, торгівельні майданчики та соціальні мережі, як дієтичних добавок для схуднення.
В свою чергу ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 здійснювали опрацювання інтернет замовлень, спілкування та листування з клієнтами та надавали їм роз`яснення щодо споживання забороненої продукції, а також, перебуваючи за місцем розташування офісу інтернет-магазину за адресою: АДРЕСА_3 , що на праві власності належить родичам ОСОБА_5 , здійснювали безпосереднє комплектування та відправлення замовлень з використанням сервісу ТОВ «Нова Пошта», «Укрпошта» конкретним споживачам.
Так, для забезпечення діяльності організованої групи, функції між учасниками, а саме виконавцями були розподілені наступним чином. ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_5 - виконували ролі менеджерів, продавців та кур`єрів інтернет-магазину на сайті ІНФОРМАЦІЯ_2 , створених ними акаунтах маркет плейсу prom.ua, сторінках в соціальній мережі Instagram, тощо, де здійснювалося рекламування асортименту товарів, що містять у своєму складі психотропну речовину, обіг якої обмежено - сибутрамін; відповідали за роботу з клієнтами інтернет-магазину, приймали дзвінки та проводили листування, консультування клієнтів, здійснювали фасування, упакування та безпосередню відправку поштових відправлень оператором «Нова пошта», міжнародних відправлень оператором «Укрпошта» з приховуванням від митного контролю, із забороненими до обігу речовинами; безпосередньо отримували від замовників кошти з реалізації психотропної речовини, обіг якої обмежено - сибутрамін на підконтрольні банківські рахунки, вели облік та звітували перед ОСОБА_5 як організатором протиправної діяльності щодо обсягів продажів, найменування, кількості та ціни реалізованої продукції.
Крім того, з метою забезпечення безперебійної діяльності зі збуту через підконтрольний інтернет-магазин та на сторінках соціальних мереж рекламованих товарів з вмістом забороненої до вільного обігу речовини, ОСОБА_5 , виконуючи відведену йому функцію в організованій групі на виконання єдиного плану вчинення кримінальних правопорушень, не пізніше 04.01.2024 підшукав та надав іншим учасникам організованої групи житлове приміщення за адресою: АДРЕСА_3 , що на праві власності належить родичам останнього, яке використовувалось безпосередньо ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 як офісне приміщення для здійснення протиправної діяльності та склад для зберігання придбаного товару з вмістом психотропної речовини, обіг якої обмежено - сибутрамін, його фасування та упакування, з метою подальшої реалізації шляхом здійснення поштових відправлень з відділень оператора поштового зв`язку ТОВ «Нова Пошта» та «Укрпошта».
Так, у невстановлений досудовим розслідуванням час, місці та спосіб, однак не пізніше 22.02.2024, ОСОБА_5 , діючи у складі організованої групи з корисливих мотивів спільно із ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , відповідно до раніше розробленого плану злочинної діяльності, згідно розподілених ролей, незаконно придбали невстановлену кількість товару у вигляді засобів (дієтичних добавок) для схуднення, що містили психотропну речовину - сибутрамін, обіг якої обмежено, в кількості не менше 3,555 г., що знаходилася в 50-ти блістерах з маркуванням «Li Da», з 6-ма пігулками в кожному та почали зберігати її з метою подальшого збуту через підконтрольний ними інтернет-магазин « ІНФОРМАЦІЯ_2 »..
20.02.2024 приблизно о 19 год. 27 хв. ОСОБА_8 , виконуючи відведену йому функцію в організованій групі на виконання єдиного плану вчинення кримінальних правопорушень, відомого всім учасникам організованої групи, з метою збуту психотропної речовини - сибутрамін, обіг якої обмежено, разом з ОСОБА_10 прибув до відділення «Нової пошти» № 451 за адресою: м. Київ, вул. Олександра Олеся, 4-А, де оформив та безпосередньо здійснив відправлення з метою конспірації з № НОМЕР_2 від імені ОСОБА_11 поштового відправлення ТТН № 59001106310440 на ім`я особи ОСОБА_12 , за адресою: відділення № 45 ТОВ «Нова Пошта» (м. Київ, вул. В. Черчилля, 14), в яке попередньо ним було поміщено 10 упаковок засобів для схуднення з назвою «Li Da» з вмістом психотропної речовини - сибутрамін, обіг якої обмежено. Про що, ОСОБА_8 21.02.2024 о 09.00 год. повідомив ОСОБА_12 , надіславши їй у месенджері «Вайбер» повідомлення з номером вказаного поштового відправлення.
В подальшому, 22.02.2024 приблизно об 09.50 год. ОСОБА_12 у відділенні № 45 ТОВ «Нова Пошта» (м. Київ, вул. В. Черчилля, 14) отримала посилку з експрес-накладною ТТН № 59001106310440, надіслану їй ОСОБА_8 та здійснила оплату за неї накладеним платежем грошовими коштами в загальній сумі 17 403 грн. (з яких 16 900 грн. сума грошового переказу на ім`я відправника, 145 грн. вартість доставки та 358 грн. комісія за зворотній переказ коштів), що були вручені ОСОБА_12 для проведення оперативної закупівлі.
В цей же день, 22.02.2024 в ході проведення огляду місця події в період часу з 10.05 год. по 10.21 год. за адресою: м. Київ, вул. В. Черчилля, 14 ОСОБА_12 за участю двох понятих добровільно видала працівникам поліції для вилучення поштове відправлення ТТН № 59001106310440, в середині якого знаходилися 10 упаковок засобів для схуднення з назвою «Li Da» (в яких загалом 50 блістерів промарковані написом «Li Da» по 6 пігулок у кожному блістері), які містили у своєму складі психотропну речовину, обіг якої обмежено - сибутрамін, загальною масою 3,555 г., яку ОСОБА_8 , діючи у складі організованої групи спільно зі ОСОБА_5 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , відповідно до раніше розробленого плану злочинної діяльності, згідно розподілених ролей, незаконно придбали, зберігали та переслали з метою збуту, а також збули з корисливих мотивів ОСОБА_12 в ході проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки за грошові кошти в сумі 17 503 грн., з урахуванням передплати та комісії Нової пошти.
Сибутрамін, згідно зі Списком №2 «Психотропні речовини, обіг яких обмежено» Таблиці ? «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 № 770, є психотропною речовиною, обіг якої обмежено.
Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час, місці та спосіб, однак не пізніше 25.03.2024, ОСОБА_5 , діючи у складі організованої групи спільно із ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , з корисливих мотивів відповідно до раніше розробленого плану злочинної діяльності, згідно розподілених ролей, повторно незаконно придбали невстановлену кількість товару у вигляді засобів (дієтичних добавок) для схуднення, що містили психотропну речовину - сибутрамін, обіг якої обмежено, в кількості не менше 7,05 г., що є великим розміром, яка знаходилася в 50-ти блістерах з маркуванням «Li Da», з 6-ма пігулках в кожному та почали зберігати її з метою подальшого збуту через підконтрольний ними інтернет-магазин на сторінці ІНФОРМАЦІЯ_6 в соціальній мережі Instagram.
Так, 18.03.2024 в ході проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, ОСОБА_12 перейшла за посиланням на сторінку ІНФОРМАЦІЯ_6 в соціальній мережі Instagram, яку використовував ОСОБА_9 , де здійснила онлайн замовлення засобів для схуднення з назвою «Li Da».
В ході листування в Instagram, ОСОБА_12 домовилася щодо умов придбання та продажу їй в інтернет-магазині « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за грошові кошти в розмірі 15 000 гривень 10 упаковок засобів для схуднення з назвою «Li Da», з вмістом психотропної речовини - сибутрамін, обіг якої обмежено, із ОСОБА_9 , який усвідомлював протиправних характер своїх дій, що полягали у незаконному збуті заборонених до вільного обігу речовин.
Після чого, 21.03.2024 приблизно о 13.51 год. ОСОБА_9 надіслав ОСОБА_12 повідомлення з реквізитами банківської картки № НОМЕР_4 , відкритої на його ім`я, для перерахування передплати та підтвердження здійснення замовлення, на що ОСОБА_12 цього ж дня о 15.05 год., в ході проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, біля ТЦ «Метроград» за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська внесла оплату на вказаний рахунок через термінал «City 24» грошових коштів в розмірі 100 грн., про що отримала квитанцію та повідомила про це ОСОБА_9 .
В свою чергу, ОСОБА_9 22.03.2024 о 13.51 год. повідомив ОСОБА_12 , надіславши їй у соціальній мережі Instagram повідомлення з номером вказаного поштового відправлення 20450892629957.
Цього ж дня, 22.03.2024 приблизно о 16 год. 42 хв. ОСОБА_9 , виконуючи відведену йому функцію в організованій групі на виконання єдиного плану вчинення кримінальних правопорушень, відомого всім учасникам організованої групи, з метою збуту психотропної речовини - сибутрамін, обіг якої обмежено, прибув до відділення «Нової пошти» № 79 за адресою: м. Київ, вул. Світлицького, 30/20-Б, де оформив та безпосередньо здійснив відправлення з № 095-147-36-29 від свого імені поштового відправлення ТТН № 20450892629957 на ім`я особи ОСОБА_12 , за адресою: відділення № 71 ТОВ «Нова Пошта» (м. Київ, бул. І. Котляревського, 5), в яке попередньо ним було поміщено 10 упаковок засобів для схуднення з назвою «Li Da» з вмістом психотропної речовини - сибутрамін, обіг якої обмежено.
В подальшому, 25.03.2024 приблизно о 14.30 год. ОСОБА_12 у відділенні № 71 ТОВ «Нова Пошта» (м. Київ, бул. І. Котляревського, 5) отримала посилку з експрес-накладною ТТН № 20450892629957, надіслану їй ОСОБА_9 та здійснила оплату за неї накладеним платежем грошовими коштами в загальній сумі 15 403 грн. (з яких 14 900 грн. сума грошового переказу на ім`я відправника, 185 грн. вартість доставки та 358 грн. комісія за зворотній переказ коштів), що були вручені ОСОБА_12 для проведення оперативної закупівлі.
В цей же день, 25.03.2024 в ході проведення огляду місця події в період часу з 14.46 год. по 14.58 год. за адресою: м. Київ, бул. Котляревського, 5 ОСОБА_12 за участю двох понятих добровільно видала працівникам поліції для вилучення поштове відправлення ТТН № 20450892629957, в середині якого знаходилися 10 упаковок засобів для схуднення з назвою «Li Da» (в яких загалом 50 блістерів промарковані написом «Li Da» по 6 пігулок у кожному блістері), які містили у своєму складі психотропну речовину, обіг якої обмежено - сибутрамін, загальною масою 7,05 г., що є великим розміром, яку ОСОБА_9 , діючи у складі організованої групи спільно зі ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_10 , відповідно до раніше розробленого плану злочинної діяльності, згідно розподілених ролей, повторно незаконно придбали, зберігали та переслали з метою збуту, а також збули з корисливих мотивів ОСОБА_12 в ході проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки за грошові кошти в сумі 15 503 грн., з урахуванням передплати та комісії Нової пошти.
Сибутрамін, згідно зі Списком №2 «Психотропні речовини, обіг яких обмежено» Таблиці ІІ «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 № 770, є психотропною речовиною, обіг якої обмежено.
Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час, місці та спосіб, однак не пізніше 25.06.2024, ОСОБА_5 , діючи у складі організованої групи спільно із ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , відповідно до раніше розробленого плану злочинної діяльності, згідно розподілених ролей, з корисливих мотивів повторно незаконно придбали невстановлену кількість товару у вигляді засобів (дієтичних добавок) для схуднення, що містили психотропну речовину - сибутрамін, обіг якої обмежено, в кількості не менше 0,060 г., яка знаходилася в 50-ти блістерах з маркуванням «Li Da», з 6-ма пігулках в кожному та почали зберігати її з метою подальшого збуту через підконтрольний ними інтернет-магазин на сторінці ІНФОРМАЦІЯ_7 в соціальній мережі Instagram.
Так, 25.06.2024 в ході проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, ОСОБА_12 перейшла за посиланням на сторінку ІНФОРМАЦІЯ_7 в соціальній мережі Instagram, яку використовував ОСОБА_10 , де здійснила онлайн замовлення засобів для схуднення з назвою « Li Da ».
В ході листування в Instagram ОСОБА_12 домовилася щодо умов придбання та продажу їй в інтернет-магазині на сторінці ІНФОРМАЦІЯ_8 в соціальній мережі Instagram за грошові кошти в розмірі 16 000 гривень 10-ти упаковок засобів для схуднення з назвою «Li Da», з вмістом психотропної речовини - сибутрамін, обіг якої обмежено, із ОСОБА_10 , який усвідомлював протиправний характер своїх дій, що полягали у незаконному збуті заборонених до вільного обігу речовин.
Після чого, 26.06.2024 приблизно о 12.37 год. ОСОБА_10 надіслав ОСОБА_12 повідомлення з реквізитами банківської картки № НОМЕР_7 , відкритої на його ім`я, для перерахування передплати та підтвердження здійснення замовлення, на що ОСОБА_12 наступного дня 26.06.2024 о 15.04 год., в ході проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, біля ТЦ «Метроград» за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська внесла оплату на вказаний рахунок через термінал «City 24» грошових коштів в розмірі 100 грн., про що отримала квитанцію та повідомила про це ОСОБА_10 .
Цього ж дня, 26.06.2024 приблизно о 20 год. 47 хв. ОСОБА_10 , виконуючи відведену йому функцію в організованій групі на виконання єдиного плану вчинення кримінальних правопорушень, відомого всім учасникам організованої групи, з метою збуту психотропної речовини - сибутрамін, обіг якої обмежено, прибув до відділення «Нової пошти» № 138 за адресою: м. Київ, вул. І. Виговського, 20-Д, де оформив та безпосередньо здійснив відправлення з № 093-353-49-19 від свого імені поштового відправлення ТТН № 59001176134100 на ім`я особи ОСОБА_12 , за адресою: відділення № 71 ТОВ «Нова Пошта» (м. Київ, бул. І. Котляревського, 5), в яке попередньо ним було поміщено 10 упаковок засобів для схуднення з назвою «Li Da» з вмістом психотропної речовини - сибутрамін, обіг якої обмежено.
В свою чергу, ОСОБА_9 28.06.2024 о 12.53 год. повідомив ОСОБА_12 , надіславши їй у соціальній мережі Instagram повідомлення про необхідність отримати надіслане поштове відправлення.
В подальшому, 01.07.2024 приблизно о 14.10 год. ОСОБА_12 у відділенні №71 ТОВ «Нова Пошта» (м. Київ, бул. І. Котляревського, 5) отримала посилку з експрес-накладною ТТН № 59001176134100, надіслану їй ОСОБА_10 та здійснила оплату за неї накладеним платежем грошовими коштами в загальній сумі 16 238 грн. (з яких 15 900 грн. сума грошового переказу на ім`я відправника та 338 грн. комісія за зворотній переказ коштів), що були вручені ОСОБА_12 для проведення оперативної закупівлі.
В цей же день, 01.07.2024 в ході проведення огляду місця події в період часу з 14.19 год. по 14.32 год. за адресою: м. Київ, бул. Котляревського, 5 ОСОБА_12 за участю двох понятих добровільно видала працівникам поліції для вилучення поштове відправлення ТТН № 59001176134100, в середині якого знаходилися 10 упаковок засобів для схуднення з назвою «Li Da» (в яких загалом 50 блістерів промарковані написом «Li Da» по 6 пігулок у кожному блістері), які містили у своєму складі психотропну речовину, обіг якої обмежено - сибутрамін, загальною масою 0,060 г., яку ОСОБА_10 , діючи у складі організованої групи спільно зі ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , відповідно до раніше розробленого плану злочинної діяльності, згідно розподілених ролей, повторно незаконно придбали, зберігали та переслали з метою збуту, а також збули з корисливих мотивів ОСОБА_12 в ході проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки за грошові кошти в сумі 16 338 грн., з урахуванням передплати та комісії Нової пошти.
Сибутрамін, згідно зі Списком №2 «Психотропні речовини, обіг яких обмежено» Таблиці ІІ «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 № 770, є психотропною речовиною, обіг якої обмежено.
Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час, місці та спосіб, однак не пізніше 15.10.2024, ОСОБА_5 , діючи у складі організованої групи спільно із ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , з корисливих мотивів відповідно до раніше розробленого плану злочинної діяльності, згідно розподілених ролей, незаконно придбали невстановлену кількість товару у вигляді засобів (дієтичних добавок) для схуднення, що містили психотропну речовину - сибутрамін, обіг якої обмежено, в кількості не менше 0,0004 г., що знаходилася в 50-ти блістерах з маркуванням «Li Da», з 6-ма пігулками в кожному та почали зберігати її з метою подальшого збуту через підконтрольний ними інтернет-магазин « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Так, 11.10.2024 в ході проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, ОСОБА_12 на веб-ресурсі ІНФОРМАЦІЯ_2 перейшла за посиланням на сторінку «Lishou_ukraine» в соціальній мережі Instagram, яку використовував ОСОБА_8 , де здійснила онлайн замовлення засобів для схуднення з назвою « Li Da ».
В подальшому, цього ж дня 11.10.2024 приблизно о 17.20 год. в ході листування на зазначеній сторінці Instagram, а також в ході телефонної розмови 12.10.2024 приблизно о 13.00 год. з № НОМЕР_9 , що використовував ОСОБА_8 як менеджер інтернет-магазину «slimfit-ua», ОСОБА_12 домовилася щодо умов придбання та продажу їй в інтернет-магазині «slimfit-ua» за грошові кошти в розмірі 17 000 гривень 10 упаковок засобів для схуднення з назвою «Li Da», з вмістом психотропної речовини - сибутрамін, обіг якої обмежено, із ОСОБА_8 , який усвідомлював протиправний характер своїх дій, що полягали у незаконному збуті заборонених до вільного обігу речовин.
Після чого, 12.10.2024 приблизно о 18 год. 20 хв. ОСОБА_8 , виконуючи відведену йому функцію в організованій групі на виконання єдиного плану вчинення кримінальних правопорушень, відомого всім учасникам організованої групи, з метою збуту психотропної речовини - сибутрамін, обіг якої обмежено, прибув до відділення «Нової пошти» № 85 за адресою: м. Київ, вул. Івана Виговського, 24, де оформив та безпосередньо здійснив відправлення з № 093-505-12-73 від свого імені поштового відправлення ТТН № 59001238140776 на ім`я особи ОСОБА_12 , за адресою: відділення № 71 ТОВ «Нова Пошта» (м. Київ, бул. І. Котляревського, 5), в яке попередньо ним було поміщено 10 упаковок засобів для схуднення з назвою «Li Da» з вмістом психотропної речовини - сибутрамін, обіг якої обмежено.
Про що, ОСОБА_8 12.10.2024 о 18.30 год. повідомив ОСОБА_12 , надіславши їй у месенджері «Інстаграм» повідомлення з номером вказаного поштового відправлення.
Так, в ході проведення негласної слідчої (розшукової) дії - огляд і виїмка кореспонденції ТОВ «Нова Пошта» за адресою: м. Київ, вул. Велика Кільцева дорога, 98а з вказаного поштового відправлення ТТН № 59001238140776, відправником якої значився ОСОБА_8 , № НОМЕР_9 , здійснено відбір пересилаємої речовини з коробки, а саме 1 блістеру (6 пігулок) промаркованого написом «Lida Dai Dai Hua», що містить у своєму складі психотропну речовину - сибутрамін, обіг якої обмежено, масою 0,0004 г, яку ОСОБА_8 , діючи у складі організованої групи спільно зі ОСОБА_5 , ОСОБА_10 та ОСОБА_9 , відповідно до раніше розробленого плану злочинної діяльності, згідно розподілених ролей, з корисливих мотивів, повторно, всупереч вимогам Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори» від 15.02.1995, «Порядку провадження діяльності, пов`язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та контролю за їх обігом», затвердженого постановою КМУ № 589 від 03.06.2009 року незаконно придбали, зберігали та переслали з метою збуту.
В подальшому, 15.10.2024 приблизно о 08.00 год. ОСОБА_12 у відділенні №71 ТОВ «Нова Пошта» (м. Київ, бул. І. Котляревського, 5) отримала посилку з експрес-накладною ТТН № 59001238140776, надіслану їй ОСОБА_8 та здійснила оплату за неї накладеним платежем грошовими коштами в загальній сумі 17 510 грн. (з яких 17 000 грн. сума грошового переказу на ім`я відправника, 150 грн. вартість доставки та 360 грн. комісія за зворотній переказ коштів), що були вручені ОСОБА_12 для проведення оперативної закупівлі.
В цей же день, 15.10.2024 в ході проведення огляду місця події в період часу з 08.21 год. по 08.43 год. за адресою: м. Київ, бул. І. Котляревського, 5 ОСОБА_12 за участю двох понятих добровільно видала працівникам поліції для вилучення поштове відправлення ТТН № 59001238140776, в середині якого знаходилися 10 упаковок засобів для схуднення з назвою «Li Da» (в яких загалом 49 блістерів промарковані написом «Li Da» по 6 пігулок у кожному блістері), які містили у своєму складі психотропну речовину, обіг якої обмежено - сибутрамін, масою не менше 0,0004 г., зразок якої був відібраний напередодні, яку ОСОБА_8 , діючи у складі організованої групи спільно зі ОСОБА_5 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , з корисливих мотивів відповідно до раніше розробленого плану злочинної діяльності, згідно розподілених ролей, незаконно придбали, зберігали та переслали з метою збуту, а також збули ОСОБА_12 в ході проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки за грошові кошти в сумі 17 510 грн., з урахуванням передплати та комісії Нової пошти.
Сибутрамін, згідно зі Списком №2 «Психотропні речовини, обіг яких обмежено» Таблиці ІІ «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 № 770, є психотропною речовиною, обіг якої обмежено.
Так, ОСОБА_5 , будучи організатором злочинно групи, забезпечив постачання та оптову закупівлі товарів у вигляді дієтичних добавок для схуднення з назвами «Ліда», «Фатзорб», «Чорна пантера», «Шафран діет», «Лішоу» та інші, що містять у своєму складі психотропну речовину - сибутрамін, обіг якої обмежений; забезпечував та контролював діяльність інтернет-магазину, створеного на сайті ІНФОРМАЦІЯ_2 , підконтрольних учасникам організованої групи акаунтів маркет плейсу prom.ua, сторінок в соціальній мережі Instagram, тощо, де здійснювалося рекламування в асортименту товарів, що містять у своєму складі психотропну речовину, обіг якої обмежено - сибутрамін; підшукав та залучив осіб в якості співучасників, які здійснюватимуть безпосереднє управління діяльністю інтернет-магазину та суміжних зошальних мереж, облік наявної продукції, ведення фінансової звітності та. приймання інтернет замовлень, спілкуватимуться з клієнтами та надаватимуть їм роз`яснення щодо споживання забороненої продукції, а також здійснюватимуть формування та відправки го конкретних відправлень в умовах конспірації з використанням сервісу ТОВ «Нова Пошта» або «Укрпошта» для міжнародних поштових відправлень конкретним споживачам; надав іншим учасникам організованої групи житлове приміщення для здійснення протиправної діяльності, яке використовувалося як офіс онлайн інтернет-магазину зі збуту товару у вигляді дієтичних добавок для схуднення з вмістом психотропної речовини та використовувалося як склад для зберігання та місце для фасування, упакування, оформлення замовлень та відправок такої забороненої продукції; здійснював контроль за наявністю асортименту товару в магазині та необхідністю його поповнення, здійснював координацію дій учасників організованої групи за допомогою телефонного зв?язку так і за місцем функціонування інтернет-магазину, фінансування злочинної діяльності, яке полягало у розподілі витрат, пов?язаних із незаконним придбанням, зберіганням, пересиланням з метою збуту, а також незаконним збутом психотропної речовини учасниками організованої групи бажаючим особам, постійний контроль за надходженням коштів від незаконного збуту психотропної речовини, а також контроль за дисципліною та діяльністю кожного із учасників організованої групи, роботою менеджерів підконтрольних інтернет-магазинів тощо, тим самим своїми послідовними діями створюючи всі умови для безперебійного функціонування організованої групи.
Таким чином, ОСОБА_5 , підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.307 КК України, а саме незаконному придбанні зберіганні та пересиланні з метою збуту, а також незаконному збуті психотропної речовини у великому розмірі, вчиненого повторно, організованою групою осіб.
У діях ОСОБА_5 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.3 ст.307 КК України.
15.10.2024 року ОСОБА_5 був затриманий, у порядку ст.208 КПК України, відразу після вчинення кримінального правопорушення.
15.10.2024 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України.
Наявність обґрунтованої підозри повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні інформуваннями оперативного підрозділу про виявлення кримінальних правопорушень; протоколами огляду веб-ресурсів та сторінок соціальних мереж, де фігурантами здійснювалася реалізація психотропних речовин у засобах для схуднення; протоколами проведення негласних слідчих (розшукових) дій - контролю за вчиненням злочину у формі оперативних закупок; протоколами проведення огляду покупців та вручення грошових коштів; протоколами огляду місць події, в ході яких вилучалися придбані в ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій заборонені до обігу речовини; висновками проведених експертиз матеріалів, речовин та виробів за вилученими речовими доказами, а саме товарів у вигляді дієтичних добавок для схуднення з вмістом заборонених до обігу психотропних речовин; протоколами огляду та виїмок кореспонденції з наступним відбором зразків речовин, що пересилалися; протоколами зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж; протоколами проведених обшуків за місцями проживання фігурантів у кримінальному провадження, зокрема приміщення, де здійснювалась протиправна діяльність інтернет-магазинів з продажу товарів з вмістом психотропної речовини - сибутрамін та вилученими там речовими доказами; протоколами затримання осіб за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення; протоколами огляду відеозаписів; протоколами допитів свідків та іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
Враховуючи викладене, підвищена суспільна небезпека злочину у вчиненні якого на цей час підозрюється ОСОБА_5 , полягає в тому, що злочини в сфері незаконного обігу наркотичних засобів посягають на правовий режим обігу, а додатковим об?єктом кримінально-правової охорони є здоров?я населення.
У судовому засіданні прокурор заявлене клопотання підтримав у повному обсязі. Вказав на наявність ризиків, регламентованих п.п. 1, 2, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України. Просив задовольнити, враховуючи те, що підозрюваний ОСОБА_5 вчинив особливо тяжкий злочин, за вчинення якого передбачене покарання у вигляді позбавлення полі до 12 років. Беручи до уваги те, що підозрюваний, офіційно не працюючий, не має постійного джерела доходу та свої потреби намагається задовольнити злочинним шляхом існують ризики переховуватись від органів досудового розслідування та суду, є організатором злочинної групи, можливість знищити, сховати чи спотворити речові докази, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, можливість незаконно впливати на свідків та експертів, можливість вчинити інше кримінальне правопорушення та продовжити свою злочинну діяльність. Також просив не визначати альтеративний запобіжний захід у виді застави на підставі п. 5 ч. 4 ст. 183 КПК України
Слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав наведених у клопотанні.
Захисник ОСОБА_6 заперечував проти задоволення клопотання, вважає, що клопотання не обґрунтоване та не можу бути задоволене з наведених у клопотанні слідчим підстав. Разом з тим на його думку у разі наявності підстав для задоволення клопотання може бути обрано більш м`який запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту. При цьому вказав, що у випадку якщо суд дійде висновку про необхідність застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою, то доцільно визначити альтернативний запобіжний захід у виді застави, у мінімальному розмірі, передбаченому КПК України, оскільки саме така сума не буде надмірною для підозрюваного. Окрім того, надав суду договір оренди найму житла ОСОБА_5 для підтвердження його фактичного місця проживання.
Підозрюваний ОСОБА_5 підтримав думку захисника.
Слідчий суддя, заслухавши думки сторін кримінального провадження, дослідивши надані матеріали, дійшов такого висновку.
За фактом вчинення кримінального правопорушення внесено відомості до ЄРДР за № № 12024100040000019 від 04.01.2024.
15.10.2024 року ОСОБА_5 був затриманий, у порядку ст.208 КПК України.
15.10.2024 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчинені злочину передбаченого ч.3 ст. 307 КК України.
Вирішуючи питання про наявність підстав обрання запобіжного заходу - тримання під вартою, слідчий суддя враховує вимоги ст. 177 КПК України.
Згідно ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об`єктивно зв`язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення, що у даному випадку стороною обвинувачення дотримано, оскільки наявні, на цей час докази у провадженні свідчать про об`єктивний зв`язок підозрюваного з цим злочином, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому провадженні з метою дотримання істинних завдань КПК України визначених ст. 2.
Відповідно до ст. 176 КПК України, запобіжними заходами є: 1) особисте зобов`язання; 2) особиста порука; 3) застава; 4) домашній арешт; 5) тримання під вартою. Тимчасовим запобіжним заходом є затримання особи, яке застосовується з підстав та в порядку, визначеному цим Кодексом.
Метою застосування будь-якого запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується (ст. 177 КПК України).
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом (ст. 177 КПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Таким чином, слідчим у клопотанні та доданих документах доведено наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України. Інкриміноване підозрюваному кримінальне правопорушення є особливо тяжкими, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до12 років з конфіскацією майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 8 КПК України, принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Питання про те, чи є тривалість тримання під вартою обґрунтованою, відповідно до п. 79 рішення Європейського Суду з прав людини «Харченко проти України» (Заява № 40107/02) від 10 лютого 2011 року, набуло статус остаточного 10 травня 2011 року, не можна вирішувати абстрактно. Воно має вирішуватися в кожній справі з урахуванням конкретних обставин, підстав, якими національні органи мотивували свої рішення та належно задокументованих фактів, на які посилався заявник у своїх клопотаннях про звільнення з-під варти.
Крім того, Європейський суд з прав людини неодноразово підкреслював, що наявність підстав для тримання особи під вартою має оцінюватися в кожному кримінальному провадженні з урахуванням конкретних обставин. Тримання особи під вартою може бути виправдано, за наявності ознак того, що цього вимагають справжні інтереси суспільства, які незважаючи на існування презумпції невинуватості переважають інтереси забезпечення поваги до особистої свободи. При розгляді питання про тримання особи під вартою судовий орган повинен брати до уваги фактори, які можуть мати відношення до справи: характер (обставини) і тяжкість передбачуваного злочину; обґрунтованість доказів того, що саме ця особа вчинила злочин; покарання, яке можливо буде призначено в результаті засудження; характер, минуле, особисті та соціальні обставини життя особи, його зв`язки з суспільством (див. рішення у справі «Єчюс проти Литви», заява № 34578/97, п. 93).
Аналогічне відображення принципів вирішення питання застосування щодо особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою міститься і в положеннях ст. ст. 177, 178, 183 КПК України.
Таким чином, наявні ризики дають підстави вважати, що перебуваючи на волі, підозрюваний може вчинити інші кримінальні правопорушення, не надано підтверджуючих документів щодо офіційного працевлаштування, може впливати на свідків та експертів, уникати від досудового розслідування та суду. Тому, слідчий суддя вважає необхідним застосувати щодо ОСОБА_5 запобіжний захід у виді тримання під вартою, оскільки жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.
Відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 183 КПК України, слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні щодо особливо тяжкого злочину у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 110, 183, 176-178, 186, 193-196, 206, 208, 372, 376 КПК України, слідчий суддя,-
ухвалив:
Клопотання - задовольнити.
Застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді тримання під вартою в ДУ «Київський слідчий ізолятор» Міністерства Юстиції України строком на 60 днів - до 14 грудня 2024 року включно.
Строк тримання під вартою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обчислюється з моменту його фактичного затримання - з 11 год. 20 хв. 15 жовтня 2024 року.
Взяти ОСОБА_5 , під варту в залі суду та помістити до ДУ «Київський слідчий ізолятор».
На підставі п. 5 ч. 4 ст. 183 КПК України не визначати підозрюваному альтернативний запобіжний захід у виді застави.
Ухвала слідчого судді, щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Будь-які твердження чи заяви підозрюваного, зроблені під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу, не можуть бути використані на доведення його винуватості у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, або у будь-якому іншому правопорушенні.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2024 |
Оприлюднено | 06.11.2024 |
Номер документу | 122788004 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Федосєєв С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні