ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
05.11.2024Справа № 910/13390/24
Суддя Господарського суду міста Києва Смирнова Ю.М., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Євроавтотракт" (49000, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, пр.Поля Олександра, будинок 93Д, офіс 8)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Залем" (01054, місто Київ, вул.Гончара Олеся, будинок 47Б, квартира 2) та Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро-Вектор-Лайф" (03110, місто Київ, вулиця Солом`янська, будинок 14)
про визнання договорів недійсними та застосування наслідків недійсності правочинів,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Євроавтотракт" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Залем" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро-Вектор-Лайф", в якому просить:
- визнати недійсним договір купівлі-продажу №641 від 01.03.2024, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "Залем" як продавцем та Товариством з обмеженою відповідальністю "Євро-Вектор-Лайф" як покупцем, предметом якого є транспортний засіб марки VOLVO FH 460, державний номер реєстрації НОМЕР_1 (vin НОМЕР_2 , двигун НОМЕР_3 , 2018 року випуску, сірого кольору);
- застосувати наслідки визнання правочинів недійсними: відновити становище, яке існувало до порушення, та повернути транспортний засіб марки- VOLVO FH 460 державний номер реєстрації НОМЕР_1 (vin НОМЕР_2 , двигун НОМЕР_3 , 2018 року випуску) Товариству з обмеженою відповідальністю "Залем";
- визнати недійсним договір купівлі-продажу №643 від 01.03.2024, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "Залем" як продавцем та Товариством з обмеженою відповідальністю "Євро-Вектор-Лайф" як покупцем, предметом якого є транспортний засіб напівпричіп марки SCHMITZ SCS 24/L-13, державний номер реєстрації НОМЕР_4 (vin НОМЕР_5 , 2017 року випуску, чорного кольору);
- застосувати наслідки визнання правочинів недійсними: відновити становище, яке існувало до порушення та повернути транспортний засіб марки SCHMITZ SCS 24/L-13, державний номер реєстрації НОМЕР_4 ( НОМЕР_5 , 2017 року випуску) Товариству з обмеженою відповідальністю "Залем".
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач зазначає, що договори купівлі-продажу №641 від 01.03.2024 та №643 від 01.03.2024, які укладені між відповідачем-1, як продавцем, та відповідачем-2, як покупцем, носять ознаки фраудаторних правочинів, направлених на значне зменшення активів підприємства, яке має грошові зобов`язання перед власними контрагентами та порушують права потенційних кредиторів, а тому фактична мета укладення оскаржуваних договорів є неправомірною та недобросовісною, спрямованою на уникнення сплати боргу перед позивачем, який стягнуто з відповідача-1 на користь позивача за рішенням Господарського суду міста Києва від 01.12.2023 у справі №910/14606/23, залишеним без змін постановою Північного апеляційного господарського суду від 14.05.2024.
Такий висновок позивача ґрунтується, зокрема, на тому, що зазначені вище договори на відчуження належного відповідачу-1 майна укладені з відповідачем-2 у період розгляду апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Залем" на рішення Господарського суду міста Києва у справі №910/14606/23 від 01.12.2023, яким стягнуто на користь позивача суму основного боргу, штраф, інфляційні витрати, 3% річних та витрати по сплаті судового збору Північним апеляційним господарським судом.
Суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.ст.162, 164 Господарського процесуального кодексу України, з огляду на таке.
За приписами п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно зі ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду,- у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У відповідності до п.п.1, 2 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" станом на 01.01.2024 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028,00 грн.
При цьому, за приписами ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У позовній заяві позивачем заявлено 4 вимоги немайнового характеру, а відтак за подання даної позовної заяви підлягає сплаті судовий збір у розмірі 12112,00 грн.
Проте, з доданої до позовної заяви платіжної інструкції №3 від 29.10.2024 вбачається, що позивачем сплачено судовий збір у загальному розмірі 3028,00 грн, тобто у розмірі меншому, аніж встановлено законодавством.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Частиною 1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Отримання позовної заяви та доданих до неї документів усіма учасниками процесу є обов`язковою передумовою розгляду справи судом.
В якості доказів відправлення відповідачам копії позовної заяви і доданих до неї документів позивачем надано описи вкладення у цінний лист.
Суд звертає увагу позивача, що сам по собі опис вкладення у цінний лист не є допустимим доказом направлення на адресу відповідачів копії позовної заяви з доданими до неї документами, оскільки такий документ засвідчує лише вміст поштового відправлення. В свою чергу, факт надання послуг поштового зв`язку підтверджується розрахунковим документом (касовим чеком, розрахунковою квитанцією тощо).
Отже, позивачем не подано належних та допустимих доказів того, що копії позовної заяви та доданих до неї документів були направлені на адресу відповідачів.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Євроавтотракт" підлягає залишенню без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене та керуючись ст.174, ч.2 ст.232, ст.ст.233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Євроавтотракт" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Залем" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро-Вектор-Лайф" про визнання договорів недійсними та застосування наслідків недійсності правочинів залишити без руху.
2. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Євроавтотракт" протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали надати суду документи, які підтверджують доплату судового збору у розмірі 9084,00 грн та документи, які підтверджують відправлення відповідачам копій позовної заяви і доданих до неї документів (касовий чек, розрахункову квитанцію, накладну тощо).
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Ю.М.Смирнова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122834508 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Визнання договорів (правочинів) недійсними купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Смирнова Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні