Справа №463/13404/21 Головуючий у 1 інстанції: Яворський С.Й.
Провадження №22-ц/811/1428/24 Доповідач в 2-й інстанції:Левик Я. А.
УХВАЛА
08 листопада 2024 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справа Львівського апеляційного суду в складі:
судді-доповідача: Левика Я.А.,
суддів: Крайник Н.П., Шандри М.М.,
розглянувши заявуТовариства з обмеженою відповідальністю виробниче підприємство «Координата» про відвід колегії суддів Левика Я.А., Крайник Н.П. та Шандри М.М.у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Личаківського районного суду м.Львова від 03 квітня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю виробниче підприємство «Координата» про стягнення всіх виплат належних при звільненні та моральної шкоди, зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю виробниче підприємство «Координата» до ОСОБА_1 , третя особа: ОСОБА_2 про визнання недійсним правочину, -
в с т а н о в и л а :
07.11.2024 року за вх. №20476/24 надійшла заяваТовариства з обмеженою відповідальністю виробниче підприємство «Координата» про відвід колегії суддів Левика Я.А., Крайник Н.П. та Шандри М.М.у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Личаківського районного суду м.Львова від 03 квітня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю виробниче підприємство «Координата» про стягнення всіх виплат належних при звільненні та моральної шкоди, зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю виробниче підприємство «Координата» до ОСОБА_1 , третя особа: ОСОБА_2 про визнання недійсним правочину.
Заяву про відвід суддів Левика Я.А., Крайник Н.П. та Шандри М.М. заявник обґрунтовує тим, що у даній справі дана колегія суддів брала участь у вирішенні справи під час розгляду такої судом першої інстанції. Так, ухвалою Личаківського районного суду м.Львова від 17 жовтня 2023 року у справі була призначена судово-технічна експертиза документів. Вказану ухвалу оскаржила позивачка за первісним позовом і апеляційний розгляд справи №463/13404/21 (провадження №22-ц/811/3156/23) здійснювався колегією суддів Львівського апеляційного суду у складі головуючого судді Левика Я.А., суддів Крайник Н.П. та Шандр М.М. і постановою вказаної колегії суддів ухвала суду першої інстанції була скасована. Тобто зазначена колегія суддів брала участь у вирішенні даної справи під час її розгляду районним судом і вже висловлювала свою думку та висновки щодо даної справи. Вважають, що у даної колегії суддів були усі законні та обов`язкові підстави для самовідводу, однак такого зроблено не було, що може свідчити на намагання у подальшому за будь-яких обставин ухвалити рішення на користь позивача за первісним позовом.
У відповідності до змісту ч. 8 ст. 40 ЦПК України, суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи заявленого відводу, колегія суддів приходить до висновку, що підстави для відводу суддів Левика Я.А., Крайник Н.П. та Шандри М.М. від розгляду даної справи, зазначені у заяві Товариства з обмеженою відповідальністю виробниче підприємство «Координата» про відвід колегії суддів відповідно до ст.ст. 36, 37 ЦПК України не слід вважати обґрунтованими.
Згідно ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:
1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;
2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;
3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;
4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;
5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя. Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Із змісту рішення Європейського суду з прав людини «Білуха проти України» (Заява N 33949/02) від 9 листопада 2006 року вбачається: «52. Стосовно об`єктивного критерію слід визначити, окремо від поведінки голови В.Л.Г, чи існували переконливі факти, які б могли свідчити про його безсторонність. Це означає, що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими (див. вищевказане рішення у справі "Ветштайн проти Швейцарії" (Wettstein v. Switzerland), п. 44; та рішення у справі "Ферантелі та Сантанжело проти Італії" (Ferrantelli and Santangelo v. Italy), від 7 серпня 1996 року, п. 58)».
Також, відповідно до змісту п. 2.5. Бангалорських принципи поведінки суддів від 19 травня 2006 року, що схвалені Резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН 27.07.2006 N 2006/23:
Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
Нижче наведені приклади таких випадків:
1. У судді склалося реальне упереджене ставлення до якоїсь зі сторін або судді з його власних джерел стали відомі певні докази чи факти стосовно справи, яка розглядається.
2. Раніше при розгляді цього самого предмета спору суддя виступав як адвокат чи долучався до справи як важливий свідок.
3. Суддя чи члени його родини матеріально зацікавлені в рішенні у відповідній справі.
Суддя не може бути відсторонений від участі у розгляді справи в тому випадку, коли жодний інший суд не може бути призначений для розгляду даної справи або через терміновий характер справи, коли зволікання в її вирішенні може призвести до серйозної судової помилки.
Перевіряючи заяву про відвід в контексті наведених у них доводів та враховуючи згадані вимоги закону, колегія суддів приходить до висновку, що підстав для задоволення відводу немає.
Так, підстави відводу зводяться до того, що судді Левик Я.А., Крайник Н.П. та Шандра М.М. вже постановляли рішення в даній справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Личаківського районного суду м. Львова від 17 жовтня 2023 року та незгоди заявника із судовим рішенням суддів Левика Я.А., Крайник Н.П. та Шандри М.М. у цій же справі та жодних доводів, які б свідчили про певну поведінку вказаних суддів, яка б вказувала на упередження чи небезсторонність при розгляді даної справи і, які б можна було перевірити, - не наведено.
Аналогічно жодних доводів чи обставин, які б вказували на те, що судді Левик Я.А., Крайник Н.П. та Шандра М.М. не забезпечили відсутність сумнівів у їх безсторонності при розгляді даної справи, заявником не наведено та таких із матеріалів справи не встановлено.
Зважаючи на вказане заявлений відвід, із наведених у ньому підстав, - не слід вважати обґрунтованим, оскільки зазначені обставини не вказують про необ`єктивність чи упередження суддів Левика Я.А., Крайник Н.П. та Шандри М.М.
Жодних інших обставин, які б викликали сумнів в об`єктивності чи упередженості суддів Левика Я.А., Крайник Н.П. та Шандри М.М. при розгляді справи заявниками не наведено та колегією суддів не встановлено.
З огляду на вище наведене, колегія суддів вважає заявлений суддям Левику Я.А., Крайник Н.П. та Шандрі М.М. відвід необґрунтованим, та приходить до висновку, що вирішення питання про відвід слідпередати на розгляд іншого судді, який не входить до складу суду, що розглядає дану справу, призначення якого провести в порядку, передбаченому ч. 1 ст. 33 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 10, 33, 36, 40, 41 ЦПК України, -
у х в а л и л а :
відвід, заявлений Товариством з обмеженою відповідальністю виробниче підприємство «Координата» суддям Левику Я.А., Крайник Н.П. та Шандрі М.М. - визнати необґрунтованим.
Вирішення питання про відвід суддів Левика Я.А., Крайник Н.П. та Шандри М.М. передати на розгляд іншого судді, який не входить до складу суду, що розглядає дану справу, призначення якого провести в порядку, передбаченому ч. 1 ст. 33 ЦПК України.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Судді: Я.А. Левик
Н.П. Крайник
М.М. Шандра
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122905279 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Синельников Євген Володимирович
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Левик Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні