Ухвала
від 07.11.2024 по справі 148/1594/23
ТУЛЬЧИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 148/1594/23

Провадження № 1-кп/148/168/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2024 року суддя Тульчинського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , вивчивши заяву ОСОБА_2 про перегляд кримінальної справи в зв`язку з нововиявленими обставинами.

В С Т А Н О В И В :

06.11.2024 року на адресу Тульчинського районного суду Вінницької області надійшла заява ОСОБА_2 від 29.10.2024 про перегляд кримінальної справи в зв`язку з нововиявленими обставинами.

Відповідно до вимог ч.2 ст.464 КПК України не пізніше наступного дня після надходження заяви до суду суддя перевіряє її відповідність вимогам статті 462 цього Кодексу і вирішує питання про відкриття кримінального провадження за нововиявленими обставинами.

Перевіривши заяву ОСОБА_2 , не вбачаю підстав для відкриття кримінального провадження за нововиявленими обставинами, з огляду на таке.

Згідно із ч. 1 ст. 459 КПК України судові рішення, що набрали законної сили, можуть бути переглянуті за нововиявленими або виключними обставинами.

Нововиявленими обставинами, відповідно до положень ч. 2 ст. 459 КПК України, визнаються: штучне створення або підроблення доказів, неправильність перекладу висновку і пояснень експерта, завідомо неправдиві показання свідка, потерпілого, підозрюваного, обвинуваченого, на яких ґрунтується вирок; скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення вироку чи постановлення ухвали, що належить переглянути; інші обставини, які не були відомі суду на час судового розгляду при ухваленні судового рішення і які самі по собі або разом із раніше виявленими обставинами доводять неправильність вироку чи ухвали, що належить переглянути.

За змістом п.п. 3, 4, 5, 5-2 ч.2 ст. 462 КПК України у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами обов`язково зазначаються: судове рішення, про перегляд якого за нововиявленими обставинами подається заява; обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час судового розгляду; а також обґрунтування з посиланням на обставини, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяву, до суду; клопотання про поновлення строку подання заяви; перелік документів та інших матеріалів, які додаються.

Як вбачається із заяви ОСОБА_2 про перегляд кримінальної справи в зв`язку з нововиявленими обставинами, така зазначеним вище положенням ст. 462 КПК України не відповідає.

Так, у ній немає жодного посилання на рішення, з приводу якого заявник звернувся із заявою про перегляд за нововиявленим обставинами.

Крім того, самі нововиявлені обставини, як такі, заявником не наведено, натомість у поданій заяві містяться твердження заявника про те, що: судом не було відомо про деякі факти; працівниками прокуратури здійснено фабрикацію письмових доказів, однак самі факти, які як стверджує заявник у заяві не були відомі на час розгляду справи та які письмові докази були сфабриковані прокуратурою не зазначає; не здійснено допиту свідків, які мали змогу вплинути на вирок суду, без зазначення осіб, та зазначення на які обставини могли вплинути опитані у судовому засіданні покази таких свідків.

Згідно ч. 1ст. 461 КПК, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано протягом трьох місяців після того, як особа, яка звертається до суду, дізналась або могла дізнатись про ці обставини.

Водночас заява ОСОБА_2 не містить відповідних вимог до суду притаманних заяві про перегляд кримінальної справи в зв`язку з нововиявленими обставинами, у її прохальній частині наявні лише прохання про єтапування у судове засідання та призначення безоплатного захисника.

Також засуджений не зазначає дату, коли він дізнався про існування нововиявлених обставин, не зазначаючи при цьому жодних фактів, які б могли свідчити про те, що саме в цю дату засуджений дізнався або міг дізнатися про існування обставин, які б могли вплинути на ухвалення судового рішення. Будь якої прив`язки до подій зазначених засудженим не має, що позбавляє суд можливості вирішити питання щодо дотримання засудженим строків звернення до суду із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами відповідно до положеньст.461 КПК України.

За таких обставин за своєю формою та суттю подана ОСОБА_2 заява не відповідає вимогам ст.462 КПК України, з її змісту неможливо встановити, яке ж рішення заявник просить переглянути за нововиявленими обставинами, у зв`язку з чим та які саме обставини він вважає нововиявленими та коли він дізнався про їх снування. Більш того, попри те, що ОСОБА_2 заява подана у порядку ст. 459 КПК, жодних вимог і прохань про перегляд конкретної справи чи судового рішення така заява не містить, що свідчить про відсутність предмету розгляду.

Частиною 3 ст. 464 КПК України передбачено, що до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, яка не оформлена згідно з вимогами, передбаченими статтею 462 цього Кодексу, застосовуються правила частини третьої статті 429 цього Кодексу. Копія ухвали невідкладно надсилається особі, яка її подала, разом із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами й усіма доданими до неї матеріалами.

Враховуючи, що викладені у заяві ОСОБА_2 обставини в контексті положень ст.459 КПК не є нововиявленими та сам заявник у своїй заяві не вказує на наявність будь-якого судового рішення, яке б підлягало перегляду за нововиявленими обставинами, не містить клопотання про поновлення строків на подання заяви, тому заява підлягає поверненню на підставі п. 3 ч.3 ст. 429 КПК України.

Керуючись ст.ст. 460-464 КПК України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Заяву ОСОБА_2 про перегляд кримінальної справи в зв`язку з нововиявленими обставинами, повернути.

Копія ухвали невідкладно надсилається особі, яка її подала, разом із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами й усіма доданими до неї матеріалами.

Роз`яснити засудженому , що повернення заяви не позбавляє його права повторного звернення із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами до суду в порядку, передбаченому КПК України.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду впродовж семи днів з дня отримання її копії.

Суддя ОСОБА_1

СудТульчинський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення07.11.2024
Оприлюднено15.11.2024
Номер документу122987083
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Судовий реєстр по справі —148/1594/23

Ухвала від 07.11.2024

Кримінальне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Дамчук О. О.

Ухвала від 24.10.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Медяний В. М.

Вирок від 13.10.2023

Кримінальне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Дамчук О. О.

Ухвала від 05.09.2023

Кримінальне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Дамчук О. О.

Ухвала від 05.09.2023

Кримінальне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Дамчук О. О.

Ухвала від 25.08.2023

Кримінальне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Дамчук О. О.

Ухвала від 21.08.2023

Кримінальне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Дамчук О. О.

Ухвала від 16.08.2023

Кримінальне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Дамчук О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні