ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
13 листопада 2024 рокуСправа № 921/17/19УХВАЛА
Господарський суд Тернопільської області у складі судді Руденка О.В. розглянувши заяву Акціонерного товариства "НВКГ "Зоря" - "Машпроект" №б/н (вх.№8304) від 30.10.2024 про заміну стягувача у виконавчому документі у справі №921/17/19:
за позовом Державного підприємства "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" - "Маршпроект"
до відповідача Приватного підприємства "Техторгінвестиція"
про стягнення 150 084,41 грн, а саме: пені в розмірі 116 194,38 грн та 7% штрафу в розмірі 33 890,03 грн за порушення умов договору
представники сторін не прибули.
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" - "Маршпроект" звернулося до Господарського суду Тернопільської області із позовом до Приватного підприємства "Техторгінвестиція" про стягнення 150 084,41 грн, з них: пеня - 116 194,38 грн, 7 відсотків штрафу на суму 33 890,03 грн.
Рішенням суду від 17.04.2019 позов задоволено. На виконання вище вказаного рішення 23.05.2019 судом виданого відповідний наказ.
Через систему "Електронний суд" 30.10.2024 від Акціонерного товариства "НВКГ "Зоря" - "Машпроект" надійшла заява (вх.№8304) від 30.10.2024 про заміну стягувача у виконавчому документі, згідно якої Товариство просить замінити у виконавчому документі стягувача, а саме з Державного підприємства "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" - "Маршпроект" на його правонаступника - заявника.
Заява мотивована, серед іншого, тим, що 29.02.2024 Державне підприємство "Науково - виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" - "Машпроект" в результаті реорганізації було перетворено в Акціонерне товариство "Науково - виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" - "Машпроект", при цьому код ЄДРПОУ залишився незмінним - 31821381.
У судове засідання 17.11.2024 представники сторін не з`явились, хоча про час та місце судового розгляду справи повідомлялися належним чином.
Разом з тим, від представника заявника через систему "Електронний суд" 04.11.2024 надійшла заява №б/н (вх.№8377) від 01.11.2024 про розгляд справи без його участі.
При цьому суд зважає на приписи частини 3 статті 334 Господарського процесуального кодексу України, в силу яких неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Розглянувши заяву та долучені до неї матеріали, судом встановлено наступне.
Приписами статті 334 Господарського процесуального кодексу України обумовлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Заявник вказує, що він звертався до органів ДВС із заявою про примусове виконання рішення Господарського суду Тернопільської області від 17.04.2019 у справі №921/17/19, однак постановою державного виконавця від 25.06.2024 судовий наказ було повернуто стягувачу. Отже, станом на день звернення із заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні вказане судове рішення не виконано.
Частинами 1, 5 статті 104 ЦК України передбачено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Відповідно до статті 106 ЦК України злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.
6 жовтня 2021 року набрав чинності Закон України "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності" № 1630-IX (далі - Закон), який визначає особливості правового, економічного та організаційного регулювання перетворення Державного концерну "Укроборонпром" (далі - ДП "Укроборонпром") в акціонерне товариство, державних унітарних підприємств, у тому числі казенних підприємств, що входять до складу ДП "Укроборонпром" та до яких, зокрема, належало Підприємство, у господарські товариства, управління і розпорядження їхнім майном та спрямований на забезпечення обороноздатності, економічної безпеки і захисту інтересів держави.
Відповідно до частин 1 та 9 статті 13 Закону товариство створюється як акціонерне товариство шляхом перетворення підприємства. Товариство, створене в результаті реорганізації підприємства, вважається створеним, а підприємство - таким, що припинилося, з дня внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
З відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, вбачається, що державна реєстрація Акціонерного товариства (ідентифікаційний код 31821381) здійснена 29 лютого 2024 року (реєстраційний запис № 1010361450000036457), а також міститься запис про те, що воно є правонаступником Підприємства (ідентифікаційний код 31821381).
У свою чергу, 29 лютого 2024 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено запис № 1010361120061000416 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи Підприємства (ідентифікаційний код 31821381).
Згідно частиною 1 статті 14 Закону товариство є правонаступником усіх прав і обов`язків підприємства з дня внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у тому числі в частині участі у виконанні державних контрактів з оборонних закупівель та державних цільових програм, програм підвищення обороноздатності і безпеки держави, інших договорів, що стосуються товарів, робіт чи послуг оборонного (військового) призначення та подвійного використання, зовнішньоекономічних контрактів, а також у частині статусу підприємства як суб`єкта здійснення міжнародних передач товарів, його повноважень на право здійснення експорту, імпорту товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю.
Частиною 6 статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" передбачено, що у разі перетворення юридичних осіб здійснюється державна реєстрація припинення юридичної особи, що припиняється у результаті перетворення, та державна реєстрація новоутвореної юридичної особи. Перетворення вважається завершеним з дати державної реєстрації новоутвореної юридичної особи.
Відповідно до статті 52 ГПК України, у разі припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Правонаступництвом є перехід прав і обов`язків від одного суб`єкта до іншого. Процесуальне правонаступництво виникає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони матеріального правовідношення її правонаступником) і відображає зв`язок матеріального і процесуального права. Фактично, процесуальне правонаступництво є похідним від матеріального. Отже, процесуальне правонаступництво, передбачене статтею 52 ГПК України, - це перехід процесуальних прав та обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні.
Враховуючи наведені обставини справи та положення чинного законодавства, суд дійшов висновку про те, що Акціонерне товариство є правонаступником прав і обов`язків позивача (стягувача) в даній справі.
За частиною 5 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін заінтересована особа має право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення вимог заявника та заміни стягувача за наказом Господарського суду Тернопільської області від 23.05.2019 у справі №921/17/19 з Державного підприємства "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" - "Маршпроект" на його правонаступника - Акціонерне товариство "НВКГ "Зоря" - "Машпроект".
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 52, 234, 235, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву задовольнити.
2. Замінити у наказі Господарського суду Тернопільської області №921/17/19 від 23.05.2019 стягувача Державне підприємство "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря"-"Машпроект" (пр. Богоявленський, 42а, м. Миколаїв, 54018, іден. код 31821381), на його правонаступника - Акціонерне товариство "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря"-"Машпроект" (54018, місто Миколаїв, проспект Богоявленський, будинок 42А; ідентифікаційний код 31821381).
3. Копію ухвалу направити заявнику відповідно до положень ч. 5 ст. 6 ГПК України, а рекомендованою кореспонденцією Приватному підприємству "Техторгінвестиція", вул. Верхня, 2А м. Бережани, Тернопільська область, 47500.
Ухвала, відповідно до ст. 235 ГПК України, набирає законної сили з моменту її підписання 19.11.2024, та може бути оскаржена в порядку та строки, визначенні статтями 256, 257 ГПК України.
СуддяО.В. Руденко
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 22.11.2024 |
Номер документу | 123156729 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Руденко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні