єдиний унікальний номер справи 546/350/24
номер провадження 2/546/489/24
УХВАЛА
19 листопада 2024 року м. Решетилівка Полтавська область
Решетилівський районний суд Полтавської області у складі судді - Лівер І.В., вивчивши матеріали позовної заяви третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору ОСОБА_1 про визнання недійсним договору оренди землі та усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою,
УСТАНОВИВ:
Представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на підставі ст. 52 ЦПК України, надав суду позовну заяву ОСОБА_1 , як третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору та просить суд залучити ОСОБА_1 у якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору за зустрічною позовною заявою ОСОБА_3 у справі № 546/350/24, прийняти дану позовну заяву до спільного розгляду у справі № 546/350/24, зобов`язати Фермерське господарство «Горобець С.Г.» повернути земельну ділянку під кадастровим номером 5324285700:00:004:0045 власнику ОСОБА_1 . Крім того, заявлено клопотання про витребування доказів.
Суд, вивчивши позовну заяву з додатками, встановив наступне.
Статтею 52 ЦПК України передбачено, що треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін. Про прийняття позовної заяви та вступ третьої особи у справу суд постановляє ухвалу. Треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, користуються усіма правами і несуть усі обов`язки позивача. Після вступу у справу третьої особи, яка заявила самостійні вимоги щодо предмета спору, справа за клопотанням учасника справи розглядається спочатку.
Статтею 195 ЦПК України передбачено, що положення статей 193 і 194 цього Кодексу застосовуються до позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, у якій відкрито провадження.
Так, відповідно до ч. 1, 2 ст. 194 ЦПК України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 175 і 177 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Суд, вивчивши матеріали позову, третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору, вважає її такою, що підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам, встановленим ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідноз ч.1ЦПК України,кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно зп.4,5,8ч.3ст.175ЦПК Українипозовна заяваповинна містити:зміст позовнихвимог:спосіб (способи)захисту правабо інтересів,передбачений закономчи договором,або іншийспосіб (способи)захисту правта інтересів,який несуперечить законуі якийпозивач проситьсуд визначитиу рішенні;якщо позовподано докількох відповідачів-зміст позовнихвимог щодокожного зних; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно ч.5,6ст.177ЦПК України:позивач зобов`язанийдодати допозовної заявивсі наявнів ньогодокази,що підтверджуютьобставини,на якихґрунтуються позовнівимоги (якщоподаються письмовічи електроннідокази позивачможе додатидо позовноїзаяви копіївідповідних доказів). До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребовування.
У позовній заяві предметом спору зазначено "про визнання недійсним договору оренди землі та усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою", однак вимогою позову є "зобов`язати Фермерськегосподарство « ОСОБА_4 »повернути земельнуділянку підкадастровим номером5324285700:00:004:0045власнику ОСОБА_1 "(п.4 прохальноїчастини позовноїзаяви), вимога щодо визнання недійсним договору оренди землі не заявлена.
Також, не додано в обґрунтування вказаної вимоги, договір купівлі-продажу, серія та номер 1427, виданий 01.05.2024, видавник приватний нотаріус Полтавського РНО Довбиш С.М., надано лише копію витягу з державного реєстру речових прав.
Відповідно до положень Закону України "Про державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", реєстрація права власності на нерухоме майно є внесення даних до Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно. Результатом реєстрації є отримання Витягу з реєстру. Витяг не є правовстановлюючим документом, а лише підтверджує факт реєстрації.
Крім того, зі змісту позовної заяви вбачається, що дана позовна заява не містить визнчення кола осіб, у ній перелічені учасники справи за зустрічною позовною заявою та первісним позовом, що не відповідає вимогам ч. 1 ст. 52 ЦПК України, яка закріплює подання позову до однієї або декілької сторін.
Окрім цього, відповідно до ч. 4ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 3ст. 177 ЦПК України, у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
Як вбачається з позовної заяви, третьою особою, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору, зазначено про подання позову немайнового характеру з визначенням суми судового збору в розмірі 2422,40 грн.
Разом з цим, матеріали справи містять квитанцію № 5382-9142-7434-1450 від 20.06.2024 про сплату судового збору у розмірі 1211,20 грн.
Відповідо до даних довідки, наданої канцелярією суду,3 відсутні відомості про зарахування до спеціального фонду державного бюджету України судового збору в сумі 1211,20 грн, сплаченого ОСОБА_1 20.06.2024 за квитанцією № 5382-9142-7434-1450 по справі № 546/350/24, (провадження 2/546/489), оскільки вказаний платіж вже враховано раніше у справі № 546/350/24, провадження № 2/546/298/24.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі, передбачено ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір».
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на 01 січня 2024 року, становить 3028 грн 00 коп.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», за подачу до суду позовної заяви, фізичною особою позовної заяви немайнового характеру,:сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, 1211,20 грн відповідно до заявлених позовних вимог та їх кількості.
Вказані недоліки позовної заяви перешкоджають вирішенню судом питання про прийняття позову та вступ третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору.
Згідно ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. 52, 175, 177, 185, 195 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору ОСОБА_1 про визнання недійсним договору оренди землі та усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою -залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків - 3 дні з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі не усунення недоліків у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися неподаною і повертається.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя І.В. Лівер
Суд | Решетилівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 22.11.2024 |
Номер документу | 123160025 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Решетилівський районний суд Полтавської області
Лівер І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні