ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
22 листопада 2024 року
м. Харків
справа № 638/18688/23
провадження № 22-ц/818/4100/24
Харківськийапеляційний суд в складі:
головуючого судді Тичкової О.Ю.,
суддів Маміної О.В., Мальованого Ю.М.,
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державного спеціалізованого Головного Управління Національної поліції у місті Києві на рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 09 вересня 2024 року у складі судді Штих Т.В. по справі за позовом ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України, Київської міської прокуратури, Святошинської окружної прокуратури міста Києва, Головного Управління Національної поліції у місті Києві, Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві про відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними діями та бездіяльністю органів досудового розслідування та прокуратури,-
у с т а н о в и в:
Рішенням Дзержинського районного суду м. Харкова від 09 вересня 2024 року позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Не погодившись з рішенням суду, 15 жовтня 2024 року ГУНП у м. Києві подало апеляційну скаргу через систему «Електронний суд».
Ухвалою Харківського апеляційного суду від 06 листопада 2024 року апеляційну скаргу ГУНП у м. Києві залишено без руху з підстав несплати судового збору в розмірі 1288,32 грн та ненадання доказів направлення апеляційної скарги учасникам справи.
Також роз`яснено, що в разі не усунення вказаних недоліків у встановлений строк, апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернутою.
З наявної у матеріалах справи довідки вбачається, що копію ухвали від 06.11.2024 було доставлено до електронного кабінету ГУНП у м. Києві 07.11.2024.
Однак до теперішнього часу вимоги ухвали не виконали.
Згідно п. 6, 7 ч.2 ст. 43 ЦПК України учасники справи зобов`язані, виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки та виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Статтею 44 ЦПК України передбачено, що учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається
Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 07 липня 1989р. у справі «ЮніонАліментарія Сандерс С.А. проти Іспанії» сформував позицію про те, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Також, Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 04 жовтня 2001 року у справі «Тойшлер проти Германії» (Тeuschler v. Germany) наголосив на тому, що обов`язком заінтересованої сторони є прояв особливої старанності при захисті своїх інтересів.
Згідно ч.2ст. 357 ЦПК Українидо апеляційної скарги, яка не відповідає вимогамст. 356 ЦПК Українизастосовуються положеннястатті 185 цього Кодексу, за якими у разі невиконання ухвали суду про залишення апеляційної скарги без руху у встановлений строк, скарга вважається неподаною і повертається особі, яка її подала.
Оскільки апеляційна скарга не відповідає вимогам процесуального закону та у наданий судом строк недоліки скарги не усунуто, апеляційну скаргу на підставіст. 357 ЦПК Україниналежить визнати неподаною та повернути скаржнику.
Керуючись ст. ст. 185, 357 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Головного Управління Національної поліції у місті Києві на рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 09 вересня 2024 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України, Київської міської прокуратури, Святошинської окружної прокуратури міста Києва, Головного Управління Національної поліції у місті Києві, Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві про відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними діями та бездіяльністю органів досудового розслідування та прокуратури вважатинеподаною таповернути скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, але може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали складено 22 листопада 2024 року
Головуючий О.Ю.Тичкова
Судді О.В.Маміна
Ю.М.Мальований
Суд | Харківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123269478 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду |
Цивільне
Харківський апеляційний суд
Тичкова О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні