Ухвала
від 03.12.2024 по справі 461/10082/23
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 461/10082/23 Головуючий у 1 інстанції: Кітов О.В.

Провадження № 22-ц/811/3333/24 Доповідач в 2-й інстанції: Мікуш Ю. Р.

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

03 грудня 2024 року Львівський апеляційниу суд в складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Мікуш Ю.Р., перевіривши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 адвоката Голеня Івана Романовича на рішення Галицького районного суду м.Львова від 03 вересня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Холдинг Україна», в інтересах яких діє адвокат Коцан Мар`ян Васильовичдо ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про відшкодування шкоди завданої кримінальним правопорушенням,

в с т а н о в и л а :

Оскаржуваним рішенням позов задоволено.

Стягнуто солідарно з ОСОБА_3 та ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 2 856 783,50 гривень (два мільйони вісімсот п`ятдесят шість тисяч сімсот вісімдесят три гривні п`ятдесят копійок) у якості відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.

Стягнуто солідарно з ОСОБА_3 та ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Холдинг Україна» 2 380 216,50 гривень (два мільйони триста вісімдесят тисяч двісті шістнадцять гривень п`ятдесят копійок) у якості відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.

Стягнуто з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір у розмірі 39277,50 гривень (тридцять дев`ять тисяч двісті сімдесят сім гривень п`ятдесят копійок).

Стягнуто з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 39277,50 гривень (тридцять дев`ять тисяч двісті сімдесят сім гривень п`ятдесят копійок).

Рішення оскаржив представник відповідача ОСОБА_1 -адвокат Голень І.Р., подавши апеляційну скаргу 31 жовтня 2024 року, безпосередньо до апеляційного суду.

Разом з апеляційною скаргою адвокат подав клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. В клопотанні зазначає, що копію повного тексту рішення отримав лише 04 жовтня 2024 року, що підтверджується матеріалами справи, а в відповідач ОСОБА_1 копію рішення не отримав, тому просить поновити строк на апеляційне оскарження .

Крім цього, адвокат Голень І.Р. подав клопотання про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору.

В обґрунтування клопотання зазначає, що відповідач ОСОБА_1 не має коштів для сплати судового збору, оскілки на даний час відбуває покарання у Державній установі Криворізька виправна колонія №80. Вважає, що зазначена обставина унеможливлює йому доступ до правосуддя. Адвокат виконує повноваження за дорученням для надання безоплатної вторинної правничої допомоги.

Розглянувши клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд дійшов висновку, що підстав для його задоволення немає, враховуючи наступне.

Відповідно до частин 1,3статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, алене більшеяк доухвалення судовогорішення усправі.

З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

У статті 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній участині першійцієї статті.

У п.29 Постанови Пленуму ВССУ №10 від 17.10.2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» роз`яснено, що відповідно до статті 8 Закону України «Про судовий збір» єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

На підтвердження майнового стану відповідача ОСОБА_1 , адвокат не подав жодного доказу, а сам факт відбування покарання не свідчить про відсутність у відповідача доходів та майна та не є підставою для звільнення відповідача від сплати судового збору.

У п. 44 рішення ЄСПЛ від 26 липня 2005 року у справі «Kniat v. Poland»; пунктах 6364 рішення ЄСПЛ від 26 липня 2005 року у справі «Jedamski and Jedamska v. Poland» Європейський суд з прав людини зазначив, що оцінюючи фінансове становище особи, яка звертається до суду з вимогою про звільнення її від сплати судового збору, зменшення його розміру, надання відстрочки чи розстрочки в його сплаті, національні суди повинні встановлювати наявність у такої особи реального доходу (розмір заробітної плати, стипендії, пенсії, прибутку тощо), рухомого чи нерухомого майна, цінних паперів, можливості розпорядження ними без значного погіршення фінансового становища.

Однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом.

Зважаючи на викладене підстав для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору не має.

У зв`язку з тим, що рішення оскаржується повністю, відповідачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 117832,50грн. (150% від 78555,00)за такими реквізитами:

Отримувач коштів: ГУК Львів/Личаківський р-н/ 22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38008294

Банк отримувача: Казначейство України(ел.адм.подат.)

Код банку отримувача (МФО): 899998

Рахунок отримувача: UA808999980313131206080013954

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

Призначення платежу: Судовий збір, за позовом(ПІБ чи назва установи, організації позивача),на рішення від(Дата оскаржуваного рішення)по справі (Номер справи),Львівський апеляційний суд(назва суду, де розглядається справа).

При заповненні платіжного документа у графі "код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.

Щодо клопотання про поновлення строку.

Відповідно до п.4 ч.4 ст.356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції (за наявності).

Зважаючи на те, що станом на час відкриття апеляційного провадження матеріали справи у суду апеляційної інстанції відсутні, суд не має змоги перевірити дату отримання копії рішення адвокатом, а тому докази,які підтверджують дату отримання копії оскаржуваного рішення слід додати до апеляційної скарги.

Крім цього, відповідно до ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановленихстаттею 356цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно дочастини шостоїстатті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положеннястатті 185цього Кодексу.

Відповідно до ч.6 ст.14 ЦПК України адвокати реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Якщо реєстрація електронного кабінету у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.

Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.

Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням кваліфікованого електронного підпису або засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України"Про електронні документи та електронний документообіг"та"Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом (ч.8 ст.14 ЦПК України).

Відповідно до п.2 ч.1 ст.356 ЦПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначені повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Разом з тим в апеляційній скарзі відсутні відомості про наявність електронного кабінету адвоката Голеня І.Р. та реєстраційний номер облікової картки платника податків.

За таких обставин, апеляційне провадження у справі не може бути відкрито та апеляційна скарга підлягає залишенню без руху - до усунення скаржником вказаних недоліків.

Керуючись ст.185,357 ЦПК України, -

у х в а л и л а:

У задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 -адвоката Голеня Івана Романовича про звільнення від сплати судового збору відмовити.

Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 адвоката Голеня Івана Романовича на рішення Галицького районного суду м.Львова від 03 вересня 2024 року залишити без руху.

Надати скаржнику строк для усунення недоліків зазначених у мотивувальній частині ухвали, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії ухвали, інакше апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута .

Документи,що підтверджуютьсплату судовогозбору увстановлених порядкуі розмірі,або документи,які підтверджуютьпідстави звільненнявід сплатисудового зборувідповідно дозакону, докази,що підтверджуютьдату отриманнякопії оскаржуваногосудового рішеннясуду першоїінстанції (занаявності),відомості пронаявність електронногокабінету адвокатаГоленя І.Р.та реєстраційнийномер обліковоїкартки платникаподатків,у визначений строк представити Львівському апеляційному суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, оскарженню не підлягає.

Суддя Мікуш Ю.Р.

СудЛьвівський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення03.12.2024
Оприлюднено05.12.2024
Номер документу123471218
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —461/10082/23

Ухвала від 31.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Рішення від 03.09.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Рішення від 03.09.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 26.08.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 26.08.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 18.07.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні