Ухвала
від 03.12.2024 по справі 367/5983/16-ц
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/5983/16-ц

Провадження №2-ві/367/32/24

УХВАЛА

Іменем України

03 грудня 2024 року Суддя Ірпінського міського суду Київської області Лещенко О.В., за участю секретаря судових засідань Максименко Я.С., розглянувши у судовому засіданні в місті Ірпені заяву представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - ОСОБА_3 про відвід судді Мерзлому Л.В. по цивільній справі №367/5983/16-ц провадження 2/367/62/2024 за позовною заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 в інтересах ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до Гостомельської селищної ради, Садівницького товариства "Бучанка", Головного управлінння Держгеокадастру у Київській області, Фізичної особи підприємця ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , Виконавчого комітету Ірпінської міської ради, Державної служба України з питань геодезії, картографії та кадастру про визнання незаконними дії Гостомельської селищної ради,

встановив:

Справа № 367/5983/16-ц провадження 2/367/62/2024 перебуває на розгляді у судді Ірпінського міського суду Київської області Мерзлого Л.В.

21.10.2024 через канцелярію суду надійшла заява представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - ОСОБА_3 про відвід судді Мерзлому Л.В., в якій зазначено, що суддя Мерзлий Л.В. заінтересований в результаті розгляду справи на користь відповідачів, оскільки відмовив, усно, у судовому засіданні 21.10.2024 в задоволені клопотання позивачів про визнання обов`язкової явки відповідачів ОСОБА_8 , ОСОБА_9 і зобов`язані надати в оригінали їх членських книжок СТ «Бучанка», документи про сплату членських внесків, і свідоцтво про спадщину. Наведене ставить під сумнів об`єктивність судді при розгляді справи.

Вказану заяву про відвід судді було передано згідно акту суду 30.10.2024 в провадження судді Лещенко О.В. на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.10.2024.

Відповідно до ч.8 ст. 40 ЦПК України, суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.

Суд не вбачає необхідності повідомляти учасників справи про судове засідання, а тому відповідно до вимог ч. 8 ст. 40 ЦПК України розгляд даної заяви проводиться без повідомлення учасників справи.

Суд, дослідивши заяву про відвід та матеріали цивільної справи, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя. Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Відповідно до ст. 37 ЦПК України суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої інстанції, не може брати участі в розгляді цієї самої справи в судах апеляційної і касаційної інстанцій, а так само у новому розгляді справи судом першої інстанції після скасування рішення суду або ухвали про закриття провадження у справі. Суддя, який брав участь у врегулюванні спору у справі за участю судді, не може брати участі в розгляді цієї справи по суті або перегляді будь-якого ухваленого в ній судового рішення. Суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді апеляційної інстанції, не може брати участі у розгляді цієї самої справи в судах касаційної або першої інстанції, а також у новому розгляді справи після скасування ухвали чи рішення суду апеляційної інстанції. Суддя, який брав участь у перегляді справи в суді касаційної інстанції, не може брати участі в розгляді цієї справи в суді першої чи апеляційної інстанції, а також у новому її розгляді після скасування ухвали чи рішення суду касаційної інстанції. Суддя, який брав участь у вирішенні справи, рішення в якій було в подальшому скасовано судом вищої інстанції, не може брати участі у розгляді заяви про перегляд за нововиявленими обставинами рішення суду у цій справі. Суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої, апеляційної, касаційної інстанцій, не може брати участі у розгляді заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з виключними обставинами у цій справі.

Відповідно до ст. 39 ЦПК України, з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід. З підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу може бути заявлено відвід учасниками справи. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу. Встановлення обставин, вказаних у пунктах 1-4 частини першої статті 36 цього Кодексу, статті 37 цього Кодексу, звільняє заявника від обов`язку надання інших доказів упередженості судді для цілей відводу. Якщо відвід заявляється повторно з підстав, розглянутих раніше, суд, який розглядає справу, залишає таку заяву без розгляду.

Отже, за умовами ч. 3 ч. 4 ст. 39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим, а заявник зобов`язаний надати докази упередженості судді у випадку наявності обставин, що викликають сумніви в неупередженості або об`єктивності судді (ч. 5 ст. 36 ЦПК України).

Оскільки, прийняття суддею відповідних процесуальних документів та вчинення інших процесуальних дій під час розгляду цивільної справи, не є підставою для відводу судді та не можуть оціночно визначатись як сумніви у його об`єктивності та упередженості при розгляді цивільної справи, а можуть бути вирішенні у визначеному процесуальним законодавством порядку шляхом оскарження винесених судом процесуальних документів, тому у задоволенні заяви представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - ОСОБА_3 про відвід судді Мерзлому Л.В. слід відмовити.

Відповідно до ч. 11 ст. 40 ЦПК України за результатами вирішення заяви про відвід суд постановляє ухвалу.

Керуючись ст. 33, 36, 38-40, 182, 247, 260, 261 ЦПК України,

постановив:

Відмовити в задоволенні заяви представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - ОСОБА_3 про відвід судді Мерзлому Л.В.

Розгляд справи № 367/5983/16-ц провадження 2/367/62/2024 за позовною заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 в інтересах ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до Гостомельської селищної ради, Садівницького товариства "Бучанка", Головного управлінння Держгеокадастру у Київській області, Фізичної особи підприємця ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , Виконавчого комітету Ірпінської міської ради, Державної служба України з питань геодезії, картографії та кадастру про визнання незаконними дії Гостомельської селищної ради, проводити в тому ж складі суду.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud1013/ та в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням - http://reyestr.court.gov.ua.

Суддя: О.В. Лещенко

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення03.12.2024
Оприлюднено06.12.2024
Номер документу123506654
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про відвід судді

Судовий реєстр по справі —367/5983/16-ц

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Лещенко О. В.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Мерзлий Л. В.

Ухвала від 09.04.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мостова Галина Іванівна

Ухвала від 14.03.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Мерзлий Л. В.

Ухвала від 12.03.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Лещенко О. В.

Ухвала від 14.02.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Мерзлий Л. В.

Ухвала від 09.02.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Мерзлий Л. В.

Ухвала від 07.02.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Мерзлий Л. В.

Ухвала від 08.11.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Мерзлий Л. В.

Ухвала від 21.03.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Мерзлий Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні