ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
11 грудня 2024 року Справа № 926/767-б/15Господарський суд Чернівецької області в складі судді Ковальчук Т.І., розглянувши матеріали за заявою засновника банкрута власника майна ОСОБА_1 з поточними грошовими вимогами до боржника
у справі за заявою Публічного акціонерного товариства ПІРЕУС БАНК МКБ, м. Київ,
до Приватної фірми Інтервал, м. Чернівці,
про банкрутство,
ВСТАНОВИВ:
Господарським судом Чернівецької області розглядається справа про банкрутство Приватної фірми Інтервал за заявою Публічного акціонерного товариства ПІРЕУС БАНК МКБ, провадження в якій порушено ухвалою від 27.05.2015 року.
Постановою від 31.08.2016 Приватну фірму Інтервал визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором ПФ Інтервал призначено арбітражного керуючого Кучака Юрія Федоровича.
Ухвалою від 19.02.2020 припинено повноваження ліквідатора ПФ Інтервал арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф., новим ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Гусара Івана Олексійовича.
Засновник банкрута власник майна ОСОБА_1 звернувся із заявою від 05.12.2024 (вх. № 3191 від 06.12.2024) з поточними грошовими вимогами до ПФ Інтервал, за змістом якої зазначає, що при звільненні його з посади директора Приватної фірми Інтервал ліквідатор Кучак Ю.Ф. не виплатив йому вихідну допомогу в розмірі 1450,00 грн. і компенсацію за дні невикористаних відпусток у сумі 13347,84 грн. У зв`язку з цим, вказує заявник, він нарахував збитки від інфляції на підставі статті 625 ЦК України у сумі 103434,80 грн. і просить затвердити його грошові вимоги до боржника та зобов`язати ліквідатора Приватної фірми Інтервал внести відомості до реєстру вимог кредиторів щодо невиплаченої заробітної плати працівнику ОСОБА_1 у розмірі 104434,80 грн., що складається з мінімальної заробітної плати 4450 грн., добуток середньоденного заробітку та кількості календарних днів невикористаних відпусток 13347,84 грн., вихідна допомога 1450 грн., інфляційні нарахування станом на 31.08.2016 25359,29 грн., інфляційні нарахування станом на 27.11.2024 58927,57 грн., а також постановити окрему ухвалу про неналежне виконання арбітражним керуючим Гусаром І.О. професійних обов`язків та направити відповідну інформацію до Міністерства юстиції України і до правоохоронного органу на предмет перевіряння щодо невиплати заробітної плати працівнику Приватної фірми Інтервал ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 06.12.2024 заяву ОСОБА_1 з поточними кредиторськими вимогами до боржника передано на розгляд судді Ковальчук Т.І.
Розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , суд встановив, що заява не відповідає вимогам, встановленим Кодексом України з процедур банкрутства.
Так, відповідно до частини 5 статті 59 Кодексу України з процедур банкрутства (далі КУзПБ, Кодекс) заява з вимогами поточного кредитора має відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 45 цього Кодексу. До заяви з вимогами поточного кредитора застосовуються положення статті 46 цього Кодексу.
У свою чергу, частиною 1 статті 45 КУзПБ передбачено, що конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування мають право подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.
Копії відповідних заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майна.
Згідно з частиною 3 цієї статті Кодексу заява кредитора має містити:
найменування господарського суду, до якого подається заява;
найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені);
виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування;
відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог;
перелік документів, що додаються до заяви.
До заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.
Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.
Господарський суд зобов`язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду.
Відповідно до частини 7 статті 45 КУзПБ заяви кредиторів за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян, стосовно яких є заперечення боржника, розглядаються згідно з цим Кодексом.
Заява ОСОБА_1 з поточними кредиторськими вимогами до боржника зазначеним вимогам не відповідає в такому:
1) у заяві не зазначено підстав для обчислення вихідної допомоги та компенсації за дні невикористаних відпусток виходячи з розміру мінімальної заробітної плати в указаний у заяві період;
2) розрахунок компенсації є незрозумілим, оскільки не вказано, які складові формули 8,69 грн. х 8 (? суд) х 24 (? суд?) х 8 (? суд) = 13347,84 грн. застосовані заявником;
3) відсутні правове обґрунтування нарахування інфляційних збитків та їх розрахунок;
4) не подано доказів на підтвердження наявності невикористаних днів відпустки, їх кількості та періодів, за які відпустки мали надаватися, але не були надані, а також, що в такі періоди заявник перебував у трудових відносинах з ПФ Інтервал і мав право на відпустку.
За статтею 46 КУзПБ господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу.
У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху суд повідомляє заявнику про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
Повернення заяви з підстав, передбачених цією статтею, не перешкоджає повторному зверненню до суду у цій же справі, якщо порушення усунуто.
Зазначені норми КУзПБ підлягають застосуванню також під час вирішення питання щодо відповідності вимогам цього Кодексу заяви поточного кредитора з вимогами до боржника (частина 5 статті 59 Кодексу України з процедур банкрутства).
Встановивши, що заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам статті 45 КУзПБ України, суд дійшов висновку, що заяву слід залишити без руху та встановити заявнику строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 2, 45, 46, 59 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву засновника банкрута власника майна ОСОБА_1 від 05 грудня 2024 року з поточними кредиторськими вимогами до боржника (вхідний № 3191 від 06.12.2024) залишити без руху.
2. Встановити ОСОБА_1 строк протягом п`яти днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Для усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1 слід в установлений у пункті 2 резолютивної частини цієї ухвали строк подати до Господарського суду Чернівецької області:
3.1) письмове обґрунтування підстав для обчислення вихідної допомоги та компенсації за дні невикористаних відпусток виходячи з розміру мінімальної заробітної плати у вказаний у заяві період;
3.2) обгрунтований детальний розрахунок компенсації за невикористані дні відпустки (з урахуванням викладеного в мотивувальній частині ухвали);
3.3) письмове обґрунтування нарахування інфляційних збитків та їх детальний розрахунок із зазначенням періоду нарахування;
3.4) докази на підтвердження наявності невикористаних днів відпустки, їх кількості та періодів, за які відпустки мали надаватися, але не були надані (табелі обліку робочого часу, особова картка працівника, довідки, звітні та облікові документи тощо), а також, що в такі періоди заявник перебував у трудових відносинах з ПФ Інтервал і мав право на відпустку (копія наказу про прийняття на роботу, копія трудового договору (за наявності) тощо);
3.5) заявнику надіслати ліквідатору Гусару І.О. копії документів, які надаватимуться на виконання цієї ухвали суду, докази надіслання надати суду (оригінали опису вкладення, поштової квитанція (фіскальний чек тощо).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає окремому оскарженню.
Суддя Т.І.Ковальчук
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2024 |
Оприлюднено | 12.12.2024 |
Номер документу | 123674335 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: грошові вимоги кредитора до боржника |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні