Ухвала
від 17.12.2024 по справі 550/41/24
ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 550/41/24 Номер провадження 22-з/814/278/24 Доповідач ап. інст. Пилипчук Л . І .

У Х В А Л А

17 грудня 2024 року м. Полтава

Полтавський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючий суддя Пилипчук Л.І. ,

судді Дряниця Ю.В. , Чумак О.В. ,

секретар Ванда А.М. ,

з участю представника СТОВ «Світоч» - адвоката Приліпко І.Л. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Полтаві заяву представника сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Світоч» - адвоката Приліпко Ірини Леонідівни про відвід колегії суддів у складі головуючого судді Пилипчук Л.І. , суддів Дряниця Ю.В. , Чумак О.В. від справи за позовом ОСОБА_6 до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Світоч» про стягнення орендної плати, штрафних санкцій, 3% річних та інфляційного збільшення суми боргу,

в с т а н о в и в:

У провадженні Полтавського апеляційного суду перебувала указана цивільна справа за апеляційною скаргою ОСОБА_6 , поданою в її інтересах представником - адвокатом Кумечко М.С. , на рішення Чутівського районного суду Полтавської області від 10.04.2024, яким відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_6 до СТОВ «Світоч» про стягнення орендної плати, штрафних санкцій, 3% річних та інфляційного збільшення суми боргу.

Постановою Полтавського апеляційного суду від 31.10.2024 апеляційну скаргу ОСОБА_6 , подану в її інтересах представником - адвокатом Кумечко М.С. , задоволено частково; рішення Чутівського районного суду Полтавської області від 10.04.2024 скасовано, ухвалено нове рішення, яким позов задоволено частково.

Стягнуто із СТОВ «Світоч» на користь ОСОБА_6 заборгованість зі сплати орендної плати за 2020-2023 роки у розмірі 16 000,00 грн., 3% річних у розмірі 1921,32 грн., інфляційне збільшення у розмірі 8587,33 грн. та пеню у розмірі 3967,12 грн., а всього 30 475,77 грн.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Стягнуто із СТОВ «Світоч» на користь ОСОБА_6 судовий збір у розмірі 1189,33 грн.

12.11.2024 до Полтавського апеляційного суду надійшло клопотання представника позивача - адвоката Кумечко М.С. про ухвалення додаткового судового рішення, яким стягнути зі СТОВ «Світоч» на користь ОСОБА_6 витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 25500,00 грн.

Ухвалою Полтавського апеляційного суду від 02.12.2024 у задоволенні клопотання представника відповідача СТОВ «Світоч» - адвоката Приліпко І.Л. про залишення без розгляду клопотання адвоката Кумечко М.С. про ухвалення додаткового судового рішення - відмовлено; призначено заяву про ухвалення додаткового судового рішення до розгляду із повідомленням учасників справи.

16.12.2024 до Полтавського апеляційного суду надійшла заява представника СТОВ «Світоч» про відвід колегії суддів у складі головуючого судді Пилипчук Л.І. , суддів Дряниця Ю.В. , Чумак О.В. від розгляду справи №550/41/24.

В обґрунтування заявленого відводу посилається на порушення колегією суддів Кодексу суддівської етики та неповагу до учасників судового процесу при ухваленні постанови по суті спору, яка полягає у безперервному використанні мобільного телефону та безтактовній поведінці з учасниками справи. Із приводу викладеного адвокат Приліпко І.Л. зверталася зі скаргами до ТУ ДСА в Полтавській області та Вищої ради правосуддя, надавши апеляційному суду копії таких скарг, та заявляючи про їх відвід від розгляду справи №550/41/24 з підстав упередженості.

У суді апеляційної інстанції представник СТОВ «Світоч» - адвокат Приліпко І.Л. заявлений відвід підтримала та просила відвести колегію суддів у складі головуючого судді Пилипчук Л.І. , членів колегії - суддів Дряниця Ю.В. , Чумак О.В. від розгляду справи №550/41/24 з підстав упередженості.

Вирішуючи заявлений відвід, який надійшов до апеляційного суду пізніше ніж за три робочі дні до судового засідання, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для його задоволення.

Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Конвенційні норми-принципи зобов`язують суд у межах своїх повноважень бути безстороннім, не мати жодної упередженості або упереджень, суб`єктивного ставлення, що може бути оцінене багатьма способами.

Наявність безсторонності для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції визначається за допомогою суб`єктивного критерію, тобто оцінювання особистого переконання конкретного судді у конкретній справі, а також за допомогою об`єктивного критерію, тобто з`ясування того, чи надав цей суддя достатні гарантії для виключення будь-якого законного сумніву з цього приводу (рішення ЄСПЛ у справі «Хаушильд проти Данії»).

За суб`єктивним критерієм беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у цій справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності (пункт 49 рішення ЄСПЛ у справі «Білуха проти України»).

Підстави для відводу (самовідводу) судді передбачені статтею 36 ЦПК України, за змістом якої, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Згідно з частиною третьою наведеної норми до складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.

Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу (ч.4 ст.36 ЦПК України).

Згідно із ч.2 ст.39 ЦПК України з підстав, зазначених у ст.ст.36, 37 і 38 цього Кодексу, судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу може бути заявлено відвід учасниками справи.

Наведені заявником доводи у розумінні положень статті 36 ЦПК України не можуть слугувати підставою для відводу суддів, оскільки зводяться до суб`єктивної оцінки заявником дій колегії суддів при розгляді справи по суті спору та не свідчать про їх необ`єктивність та упередженість при розгляді справи. Натомість заявлення відводу є процесуальним правом особи, а той факт, що підставою такого відводу є скарга на суддів до Вищої ради правосуддя та Державної судової адміністрації України, за загальним правилом, не спричиняє конфлікту інтересів та не є підставою відводу від розгляду справи.

Будь-яких обставин, які згідно зі статтею 36 ЦПК України кваліфікуються як підстави для відводу колегії суддів, представником заявника - адвокатом Приліпко І.Л. не зазначено та колегією суддів не встановлено, а тому в задоволенні заяви про відвід колегії суддів у складі головуючого судді Пилипчук Л.І. , членів колегії - суддів Дряниці Ю.В. та Чумак О.В. необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст.36, 40 ЦПК України, апеляційний суд

у х в а л и в :

У задоволенні заяви представника сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Світоч» - адвоката Приліпко Ірини Леонідівни про відвід колегії суддів у складі головуючого судді Пилипчук Л.І. , членів колегії - суддів Дряниця Ю.В. , Чумак О.В. від розгляду справи - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Л.І. Пилипчук

Судді Ю.В. Дряниця

О.В. Чумак

СудПолтавський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення17.12.2024
Оприлюднено20.12.2024
Номер документу123862171
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про ухвалення додаткового рішення

Судовий реєстр по справі —550/41/24

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Сердюк Валентин Васильович

Повістка від 17.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Пилипчук Л. І.

Повістка від 17.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Пилипчук Л. І.

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Пилипчук Л. І.

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Пилипчук Л. І.

Ухвала від 12.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Пилипчук Л. І.

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Пилипчук Л. І.

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Пилипчук Л. І.

Ухвала від 22.11.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Пилипчук Л. І.

Постанова від 31.10.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Пилипчук Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні