УХВАЛА
19 грудня 2024 року
м. Київ
cправа № 914/1624/24
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Міщенка І. С.,
перевіривши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЗЕР ПЛЮС ЛЬВІВ"
на постанову Західного апеляційного господарського суду від 27.11.2024 (у складі колегії суддів: Панова І. Ю. (головуюча), Зварич О. В., Желік М. Б.) і рішення Господарського суду Львівської області від 17.09.2024 (суддя Бортник О.Ю.) у справі
за позовом Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЗЕР ПЛЮС ЛЬВІВ"
про стягнення заборгованості зі сплати неустойки в розмірі 165 253,64 грн
ВСТАНОВИВ:
09.12.2024 до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЗЕР ПЛЮС ЛЬВІВ" на постанову Західного апеляційного господарського суду від 27.11.2024 і рішення Господарського суду Львівської області від 17.09.2024 у цій справі.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.12.2024 для розгляду касаційної скарги визначено колегію суддів у складі: Міщенко І. С.- головуючий, Берднік І. С., Зуєв В. А.
Розглянувши матеріали касаційної скарги, Верховний Суд вирішив залишити її без руху, виходячи з таких міркувань
Відповідно до приписів частини другої статті 292 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), у разі якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, вона залишається без руху.
Згідно з частиною третьою статті 290 ГПК України касаційна скарга підписується особою, яка подає скаргу, або її представником. До касаційної скарги, поданої представником, додається довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження.
Частиною першою статті 56 ГПК України передбачено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Частиною першою статті 58 ГПК України встановлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до частини четвертої статті 60 ГПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
За змістом частин першої та другої статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Відповідно до пункту 4 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги (нова редакція), затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12.04.2019 №41, ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
Серед обов`язкових реквізитів ордеру, зокрема, передбачених підпунктами 12.2, 12.3, 12.4, 12.5, 12.9 Положення, визначено необхідність зазначати: прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правнича допомога; посилання на договір про надання правничої допомоги/доручення органу (установи), уповноважених законом на надання безоплатної правничої допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа; назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом, із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"; прізвище, ім`я, по батькові адвоката, який надає правничу допомогу на підставі ордера, номер та дату його свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, найменування органу, який його видав (КДКА відповідного регіону, з 01.01.2013 року радою адвокатів відповідного регіону); номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане; дату видачі ордера.
Водночас до касаційної скарги адвокат Кіфа Інна Олександрівна на підтвердження своїх повноважень додала ордер АО № 1154033, який не містить необхідних відомостей.
Зокрема, в ордері не зазначено інформацію про (1) особу, якій надається правнича допомога; (2) назву органу, у якому надається правова допомога; (3) дату видачі посвідчення адвоката, а також установи, яка його видала; (4) дату видачі ордера.
Отже, такий ордер не може вважатися належним доказом на підтвердження повноваження адвоката Кіфи Інни Олександрівни на надання правової допомоги Товариству з обмеженою відповідальністю "ЛАЗЕР ПЛЮС ЛЬВІВ" у Верховному Суді.
Матеріали господарської справи № 914/1624/24 у суді касаційної інстанції відсутні, а тому суд позбавлений можливості перевірити наявність у матеріалах справи інших документів на підтвердження повноважень зазначеної особи на представництво інтересів скаржника.
Враховуючи наведене, Верховний Суд дійшов висновку про залишення без руху касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЗЕР ПЛЮС ЛЬВІВ" з наданням скаржнику строку на усунення виявлених недоліків.
За таких обставин, керуючись статтями 174, 234, 290, 292, 314 ГПК України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЗЕР ПЛЮС ЛЬВІВ" на постанову Західного апеляційного господарського суду від 27.11.2024 і рішення Господарського суду Львівської області від 17.09.2024 у справі № 914/1624/24 залишити без руху.
2. Надати скаржнику строк, тривалістю 10 днів з дня вручення копії цієї ухвали, для усунення недоліків касаційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Міщенко І. С.
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123916450 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Міщенко І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні