Ухвала
від 27.12.2024 по справі 534/576/21
КОМСОМОЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №534/576/21

Провадження №1-кс/534/592/24

КОМСОМОЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 грудня 2024 року м. Горішні Плавні

Слідчий суддя Комсомольського міського суду Полтавської області ОСОБА_1 , перевіривши матеріали скарги ОСОБА_2 на бездіяльність посадових осіб ВП №2 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_2 звернувся до суду зі скаргою,в якій просить зобов`язати слідчого ВП №2 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області уповноваженого на розслідування кримінального провадження №42022172010000020 розглянути клопотання ОСОБА_2 від 08.10.2024 про проведення слідчих, розшукових дій, а саме: встановити місце перебування та допитати колишнього працівника Кобеляцького РВ УМВС ОСОБА_3 , в разі отримання згоди про допит із застосуванням поліграфу призначити судові психологічні експертизи із застосуванням поліграфу та провести психо-фзіологічні допити дослідження на «поліграф» вищевказаної особи з залученням спеціаліста -поліграфолога, а також прийняти процесуальне рішення у порядку визначеному ст. 220 КПК України та направити рішення на адресу ОСОБА_2 .

Слідчий суддя, дослідивши матеріали скарги, дійшов висновку про наступне.

Підстави та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування визначено § 1 Глави 26 КПК України.

Статтею 303 КПК Українипередбачений перелік рішень, дії чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, та право на його оскарження, зокрема бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Згідно з п.1 ч.1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Відповідно до ч.1 ст. 214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування.

Аналіз вищезазначених положень закону дає підстави для висновку, що правом на звернення із скаргою на бездіяльність слідчого, прокурора щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань наділені лише особи, які попередньо зверталися до слідчого, прокурора із заявами чи повідомленнями про кримінальне правопорушення.

Так до своєї скарги ОСОБА_2 не долучено належного доказу направлення вказаного клопотання до ВП №2 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області та отримання ними вказаного клопотання, що позбавляє слідчого суддю перевірити факт звернення, його дату, дотримання строків звернення зі скаргою.

Таким чином, вказана скарга не відповідає вимогам закону, оскільки до скарги не надано доказів отримання ВП №2 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області клопотання про проведення слідчих дій.

Згідноіз ч.1-2 ст. 22 КПК України,кримінальнепровадженняздійснюєтьсянаосновізмагальності,щопередбачаєсамостійнеобстоюваннястороноюобвинуваченняі стороноюзахисту їхніхправових позицій,прав,свобод ізаконних інтересівзасобами,передбаченимицимКодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

Слідчий суддя не може виконувати формальну функцію зобов`язання уповноважених осіб ВП №2 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області до вчинення певних дій без підтвердження направлення та отримання ними клопотання про проведення слідчих дій.

Враховуючи викладене, скарга підлягає поверненню, що не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Слід зауважити, що практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що, реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції прозахист правлюдини і основоположних свободвід 04.11.1950 щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.

З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975, «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998, «Круз проти Польщі» від 19.06.2001, «Мельник проти України» від 28.03.2006.

У вказаних рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.

Керуючись ст. 218, 303-307 КПК України, слідчий суддя

п о с т а н о в и в :

Скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність посадових осіб ВП №2 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області про зобов`язання розглянути клопотання від 08.10.2024 повернути особі, яка її подала.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала скаргу, разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.

Повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому КПК України.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів з дня отримання її копії безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.

Суддя ОСОБА_1

СудКомсомольський міський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення27.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124118712
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора

Судовий реєстр по справі —534/576/21

Ухвала від 15.01.2025

Кримінальне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Комарова Д. Ю.

Ухвала від 15.01.2025

Кримінальне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Комарова Д. Ю.

Ухвала від 10.01.2025

Кримінальне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Морозов В. Ю.

Ухвала від 08.01.2025

Кримінальне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Морозов В. Ю.

Ухвала від 08.01.2025

Кримінальне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Комарова Д. Ю.

Ухвала від 03.01.2025

Кримінальне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Комарова Д. Ю.

Ухвала від 27.12.2024

Кримінальне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Куц Т. О.

Ухвала від 14.11.2024

Кримінальне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Куц Т. О.

Ухвала від 13.08.2024

Кримінальне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Комарова Д. Ю.

Ухвала від 28.06.2024

Кримінальне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Куц Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні