УХВАЛА
23 січня 2025 року
м. Київ
справа №990/200/24
адміністративне провадження № П/990/200/24
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Блажівської Н.Є.,
суддів: Бившевої Л.І., Васильєвої І.А., Желтобрюх І.Л., Хохуляка В.В.,
за участі:
секретаря судового засідання Юзини О.В.,
позивач - не з`явилася,
представник відповідача - не з`явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження клопотання ОСОБА_1 про залишення без розгляду адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі також - ОСОБА_1 , Позивач) звернулася до Верховного Суду з адміністративним позовом, в якому просила:
- визнати протиправними дії ВРП щодо порушення статті 32 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", пункту 13.1 Глави 13 Регламенту Вищої ради правосуддя, пункту 1.4 Положення про автоматизовану систему розподілу справ (визначення члена Вищої ради правосуддя - доповідача) відносно проведення авторозподілу звернення ОСОБА_3 від 28 листопада 2022 року до в.о. голови ВРП ОСОБА_2 в якості дисциплінарної скарги ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя за обставин відсутності дисциплінарної скарги;
- визнати протиправними дії члена ВРП ОСОБА_2 щодо порушення статті 32 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", пункту 13.1. Глави 13 Регламенту ВРП, пункту 1.4 Положення про автоматизовану систему розподілу справ (визначення члена Вищої ради правосуддя - доповідача), вчинених при перевірці дисциплінарної справи №4759/0/8-22 за обставин відсутності у вказаних матеріалах дисциплінарної скарги ОСОБА_1 до ВРП;
- зобов`язати ВРП визнати недійсним та скасувати протокол авторозподілу справи №4759/0/8-22 від 21 листопада 2023 року щодо звернення ОСОБА_3 від 18 листопада 2022 року до в.о. голови Вищої ради правосуддя ОСОБА_2 в якості дисциплінарної скарги ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя за обставин відсутності дисциплінарної скарги.
Верховний Суд ухвалою від 17 червня 2024 року відкрив позовне провадження в адміністративній справі призначив її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін.
23 січня 2025 року від ОСОБА_1 через систему "Електронний суд" надійшла заява про залишення позову без розгляду.
На обґрунтування клопотання про залишення позовної заяви без розгляду Позивач вказала, що Вища рада правосуддя 21 січня 2025 року здійснила передачу дисциплінарної скарги №К-115/0/7-23 дисциплінарному інспектору, що виключає необхідність розгляду даного позову.
Як додаток Позивач додала до заяви копію протоколу від 21 січня 2025 року.
Вирішуючи заяву ОСОБА_1 про залишення позову без розгляду, Суд виходить з такого.
Згідно із частиною першою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси (…).
Відповідно до частин другої та третьої статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Статтею 44 КАС України визначено права та обов`язки учасників справи.
Відповідно до частини першої статті 47 КАС України крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Згідно із частинами другою, третьою статті 240 КАС України заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті. Про залишення позову без розгляду суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про залишення позову без розгляду може бути оскаржена.
За змістом наведених норм, право на розпорядження своїм позовом є виключним правом позивача, яке процесуальний закон не пов?язує з будь-якими умовами та обов?язком позивача обґрунтувати своє рішення про відмову від позову.
Ураховуючи наведені процесуальні приписи КАС України колегія суддів Верховного Суду вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача про залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись статтями 240, 241-243, 248, 256, 266, 295 КАС України, Суд
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії задовольнити.
Залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням Великої Палати Верховного Суду за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя-доповідач Н.Є. Блажівська
Судді Л.І. Бившева
І.А. Васильєва
І.Л. Желтобрюх
В.В. Хохуляк
Повний текст ухвали виготовлено 23 січня 2025 року.
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124675893 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,органів,які обирають(призначають),звільняють,оцінюють членів Вищої ради правосуддя оскарження актів, дій чи бездіяльності Вищої ради правосуддя, з них: |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Блажівська Н.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні