5/223
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" жовтня 2007 р. Справа № 5/223
Господарський суд Чернівецької області у складі головуючого судді Дутки В.В.
при секретарі Назарко М.В.
Представники:
від позивача – Коубіш А.П., довіреність від 09.10.2007 року.
від відповідача – не з'явився
В судовому засіданні брав участь прокурор Філіпець В.П.
розглянувши матеріали справи за позовом прокурора Кіцманського району Чернівецької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Кіцманському районі Чернівецької області
до товариства з обмеженою відповідальністю «Планета-плюс», с. Ошихліби, Кіцманського району
про стягнення податкового боргу в сумі 6235,53 грн.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Кіцманського району Чернівецької області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Кіцманському районі Чернівецької області звернувся з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Планета-плюс», с. Ошихліби, Кіцманського району про стягнення податкового боргу в сумі 6235,53 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 17.08.2007 року у відповідача утворилась податкова заборгованість у сумі 6235,53 грн. у зв'язку з чим йому направлялися перша і друга податкові вимоги.
Однак, відповідачем самостійно борг не сплачено, тому позивач просить стягнути зазначену суму згідно ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі – Закон) з активів платника.
Ухвалою господарського суду від 31.08.2007 року відкрито провадження в адміністративній справі, судове засідання призначено на 02.10.2007 року.
Ухвалою від 02.10.2007 року у зв'язку з неявкою представника відповідача розгляд справи відкладено на 30.10.2007 року.
Відповідач, не дивлячись на його належне повідомлення про час і дату розгляду справи, у судове засідання 30.10.2007 року, свого представника не направив, про причини неявки не повідомив, жодних заперечень та пояснень щодо адміністративного позову не надав. При цьому неявка відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті.
У судовому засіданні прокурор і представник позивача позов підтримали.
Розглянувши подані документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача суд встановив.
Згідно з розрахунку позовних вимог, сума недоїмки відповідача станом на 17.08.2007 року становить 6235,53 грн. з яких 2334,29 грн. податку на додану вартість, 2868,77 грн. податку на прибуток приватних підприємств, 853,10 грн. комунального податку та 179,37 грн. податку з доходів найманих працівників.
Відповідно до довідки податкової інспекції про суми податкового боргу ТОВ «Планета-плюс» від 17.08.2007, відповідачем заборгованість не погашено.
Податковими повідомленнями-рішеннями до відповідача застосовано штрафні санкції за несвоєчасну сплату, які відповідачем отримані та в адміністративному порядку не оскаржені.
Позивачем направлено відповідачу першу та другу податкову вимоги, однак борг відповідачем не погашено.
Відповідно до ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами строки.
Згідно з підпунктом 5.3.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків і зборів перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі – Закон) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій ним декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.
У відповідності до підпункту 5.2.1 статті 5 Закону податкове зобов'язання платника, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, якщо платник розпочинає процедуру адміністративного оскарження цього податкового повідомлення-рішення.
Згідно з підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, за результатами розгляду справи суд прийшов висновку, що позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Судовий збір стягнути з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 17, 94, 160- 163, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з активів відкритого акціонерного товариства «Планета-плюс» (с. Ошихліби, Кіцманського району Чернівецької області, код 30947374 ):
- на користь місцевого бюджету (стягувач – державна податкова інспекція у Кіцманському районі, м. Кіцмань, вул. Г.Сковороди, 2-А, код 21434180, р/р 35214001000131 ВДК у Кіцманському районі МФО 856135) 6235,53 грн. податкового боргу;
- на користь Державного бюджету України 62,35 грн. судового збору.
3.З набранням постановою законної сили видати виконавчі листи.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В. Дутка
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2007 |
Оприлюднено | 16.01.2008 |
Номер документу | 1264593 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні