3/213
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33001, м. Рівне, вул. Яворницького, 59
Постанова
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" вересня 2006 р. Справа № 3/213
Господарський суд Рівненської області в складі головуючого судді Шандалюк М.П. при секретарі судового засідання Садовській Л.О.
За позовом Рівненське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до відповідача Сільськогосподарський виробничий кооператив ім. Лесі Українки
про стягнення в сумі 5394 грн. 45 коп.
Представники сторін:
від позивача –Баскова З.І. - по довіреності;
від відповідача–не з'явився.
Статті 27, 29, 49, 51, 127 Кодексу адміністративного судочинства України роз'яснені.
Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу не заявлено.
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до господарського суду з позовною заявою про стягнення з відповідача 5394,45 грн. адміністративно-господарських санкцій за нестворення 5-ьох робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у 2005 році.
Відповідач заперечення на позов суду не надав, його представник в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому порядку, згідно поштового повідомлення про вручення поштового відправлення 15.08.06р.
Виходячи із обставин і матеріалів справи суд вважає можливим розглянути справу за наявними у ній матеріалами, без участі представника відповідача, оскільки останній не використав наданого законом права заперечувати позовні вимоги та приймати участь в судовому засіданні.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі докази та давши їм правову оцінку, господарський суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" №875-XII від 21.03.1991р. (із змінами та доповненнями) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Судом встановлено, що відповідно до поданого відповідачем 01.02.06р. звіту (форми №10-ПІ) середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу СВК ім.Лесі Українки склала 199 осіб. Враховуючи таку чисельність та у відповідності до статті 19 вказаного Закону кооператив зобов'язаний створити 8 робочих місць для працевлаштування інвалідів.
В рядку 03 "Кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" звіту за 2005р., поданого відповідачем, проставлено "8" (вісім)
осіб.
Відповідно до вимог статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів України" підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).
Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.
Отже, відсутність у спірному періоді прибутку не звільняє відповідача від сплати штрафних санкцій за не створення робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Суми штрафних санкцій перераховуються підприємствами в дохід державного бюджету на рахунки органів Державного казначейства, а у разі несплати в установлений термін, відділення Фонду соціального захисту інвалідів вживають заходів щодо їх стягнення у судовому порядку, керуючись також Положенням "Про Фонд соціального захисту інвалідів", затвердженого Постановою КМ України №1434 від 26.09.2002 року, статтею 2 КАС України та статтею 124 Конституції України.
Із розрахунку суми штрафних санкцій за нестворені робочі місця для інвалідів на підставі поданого відповідачем звіту встановлено, що на підприємстві у 2005 році працювали 3 інваліди, відповідно за ще нестворених п'ять робочих місць для працевлаштування інвалідів, сума штрафних санкцій складає 5394,45 грн.
Відповідач позов не заперечив, не надав суду доказів створення робочих місць для інвалідів та їх атестації і не повідомляв центр зайнятості про наявність вакантних місць для працевлаштування інвалідів.
Станом на момент розгляду справи в суді адміністративно-господарська санкція в розмірі 5394,45 грн. відповідачем не сплачена.
Позовні вимоги підтверджуються звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік; розрахунком суми позову, іншими матеріалами справи.
Відповідно до ч.9 статті 20 зазначеного Закону, спори, що виникають із правовідносин за статтями 19, 20 цього, Закону, вирішуються Фондом соціального захисту інвалідів або в судовому порядку.
Позов обгрунтований і підлягає задоволенню на суму 5394,45 грн.
Відповідно до статтей 87, 94 та пп.3 п.3 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень КАС України на відповідача відноситься судовий збір в розмірі одного відсотка від суми задоволеного позову, що становить 53 грн. 94 коп.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 160, 162, 163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу ім.Лесі Українки ( Рівненська область, Зарічненський район, с.Кухотська Воля, рахунок 260077116 в АППБ "Аваль", МФО 333227, код 03775084) на користь Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (Рівненська область, м.Рівне, вул.Замкова, 10 а/1, код ЄДРПОУ 13979356, рахунок 31219230600002 в УДК України в Рівненській області, МФО 833017, ЗКПО 22586331) адміністративно-господарські санкції в сумі 5394 грн. 45 коп.
Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу ім.Лесі Українки ( Рівненська область, Зарічненський район, с.Кухотська Воля, рахунок 260077116 в АППБ "Аваль", МФО 333227, код 03775084) судовий збір в доход державного бюджету України в сумі 53 грн. 94 коп.
Видати виконавчі листи після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції, який ухвалив дану постанову, в порядку та строки, визначені статтею 186 КАС України.
Суддя Шандалюк М.П.
Постанова складена в повному обсязі і підписана суддею "20" вересня 2006р.
.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 130830 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні