34/267
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
21.12.10 р. Справа № 34/267
Суддя господарського суду Донецької області Кододова О.В.
при секретарі судового засідання Прилуцьких М.І.
розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу
за позовом: Відкритого акціонерного товариства „Укртелеком” в особі Цеху телекомунікаційних послуг №13 Донецької філії ВАТ „Укртелеком”, м. Красний Лиман
до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю „Дельта”, м. Красний Лиман
про стягнення 497,66грн.
Представників сторін:
від позивача – Кузьмін О.Ю.(за довіреністю)
від відповідача – не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Заявлено позов Відкритим акціонерним товариством „Укртелеком” в особі Цеху телекомунікаційних послуг №13 Донецької філії ВАТ „Укртелеком”, м. Красний Лиман до Товариства з обмеженою відповідальністю „Дельта”, м. Красний Лиман про стягнення боргу в сумі 482,91грн., пені в сумі 4,79грн., 3% річних в сумі 1,86грн. та інфляційних витрат в сумі 8,10грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на договір №61-300 від 23.02.2006р. про надання послуг електрозв'язку, договір №61-10г про надання АDSL-підключення до мережі Інтернет, акт здавання-приймання послуг, рахунки за телекомунікаційні послуги, замовлення на підключення АDSL-доступу до мережі Інтернет, наряди на встановлення (зміну) телефону. Також як на правове обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на Закон України „Про телекомунікації”, ст. 625 Цивільного Кодексу України.
Відповідач у судове засідання не з'явився, відзив на позовну заяву не надав.
Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України №14/4-20/6158 від 14.12.2010р. та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №292984 відповідач – Товариство з обмеженою відповідальністю „Дельта” зареєстрований за адресою: 84401, м. Красний Лиман, вул. Свердлова, б. 21. Саме за цією адресою судом була надіслана ухвала про порушення справи від 07.12.2010р.
В силу ст.1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців це автоматизована система збирання, накопичення, захисту, обліку та надання інформації про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
Згідно ст.16 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців", Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
Відповідно до ст.18 "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Відтак відповідно до положень ст.75 Господарського процесуального кодексу України, справу розглянуто за наявними в ній матеріалами.
За клопотанням позивача справа слухалась без фіксації судового процесу технічними засобами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, встановив :
Між Відкритим акціонерним товариством „Укртелеком” (Підприємство зв'язку) та Товариством з обмеженою відповідальністю „Дельта” (Споживач) 23 лютого 2006року укладено договір №61-300 про надання послуг електрозв'язку, за умовами якого Підприємство зв'язку надає послуги електрозв'язку, перераховані в Додатку 1, і безплатні послуги, перераховані в Додатку 2.
Відповідно до п. 3.2.8. Договору Споживач зобов'язаний своєчасно вносити плату за користуванням телефону, міжміські та міжнародні телефонні розмови, подані в кредит телеграми та інші послуги, надані по телефону.
Пунктом 4.1. встановлено, що послуги, які надаються підприємством зв'язку, оплачуються за тарифами, затвердженими згідно з чинним законодавством. Споживач сплачує послуги електрозв'язку за спільно погодженою авансовою системою оплати. (п. 4.2. Договору).
Споживач повинен своєчасно оплачувати надані послуги. Розрахунок абонплати за користування місцевим телефонним зв'язком здійснюється за сталою (без часової плати) або за зміною (з почасовою) величиною, якщо остання передбачена технічними можливостями обладнання АТС. (п.4.3. Договору).
Згідно із п. 4.5. розрахунки за фактично отримані в кредит послуги електрозв'язку за кожний попередній місяць проводяться Споживачем протягом десяти днів з дня одержання рахунку, але не пізніше 20-го числа місяця, наступного за розрахунковим.
У разі застосування авансової системи оплати Споживач для одержання послуг електрозв'язку проводить щомісячно до 20-го числа поточного місяця, попередню оплату їх вартості в розмірі не менше суми послуг, наданих у попередньому розрахунковому періоді, з подальшим перерахунком (до 10 числа місяця, що наступає після розрахункового періоду) виходячи з фактично наданих послуг. (п.4.6. Договору)
Відповідно до п. 5.8. Договору у разі несплати за надані послуги електрозв'язку понад установлений актами законодавства термін (з 21-го числа місяця, що настає після розрахункового періоду) Споживач сплачує пеню, яка обчислюється від вартості неоплачених послуг у розмірі облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який нараховується пеня.
Цей договір набирає чинності з дня підписання і діє п'ять років. Якщо за місяць до закінчення терміну дії договору жодна зі сторін не повідомила про його припинення, то договір вважається дійсним на той же термін. (п.7.1, 7.2. Договору).
Договір підписано обома сторонами та скріплений печатками підприємств.
Також 26 квітня 2007року між тими ж сторонами було укладено договір №61-10г про надання ADSL—доступу до мережі Інтернет.
Предмет вказаного договору є надання Укртелекомом Споживачу на платній основі послуги доступу до мережі Інтернет шляхом включення до порту вузла Інтернет Укртелекому по абонентській лінії за допомогою обладнання ADSL та динамічної (постійної) ІР-адреси (Послуга).
Згідно до п. 3.2.1. договору Споживач зобов'язується своєчасно згідно розділу 5 цього договору, вносити плату за послугу.
Відповідно до п. 5.1. договору розрахунок вартості Послуг протягом 30 календарних днів з дати підключення наведений у Додатку 1.
За приписами п. 5.2. споживач проводить оплату за надану послугу щомісячно до 20 числа поточного місяця на підставі рахунків Укртелекому, виставлених до 10 числа поточного місяця, наступного за звітним. Оплата послуг проводиться в грошовій одиниці України. Додатково при оплаті послуги нараховується ПДВ.
При невиконанні п. 5.2. договору (в разі затримки оплати) Споживач оплачує пеню за весь період затримки, яка обчислюється від вартості неоплаченої послуги у розмірі облікової ставки НБУ, яка діяла у період, за який нараховується пеня, за весь період затримки. (п. 6.9. договору)
Цей договір набирає чинності з дня підписання і діє до 26.04.2008р. (п. 8.1. договору). Відповідно до п. 8.2. договору якщо одна із сторін не заявить письмово про припинення дії договору за 20 днів до закінчення терміну його дії, то Договір вважається продовженим на кожний наступний рік на тих же умовах.
Договір підписано обома сторонами разом із додатками до договору та скріплено печатками підприємств.
Факт надання позивачем телекомунікаційних послуг відповідачу підтверджуються актами здачі-приймання послуги про надання доступу до глобальної мережі Інтернет за допомогою АDSL-підключення від 26.04.2007р., адреса підключення замовника: м. Красний Лиман, вул. Свердлова, 21., які були здійснені на підставі замовлень відповідача.
Крім того факт надання відповідачу телекомунікаційних послуг підтверджується карткою абонента, розшифровкою наданих послуг.
У період з липня 2010р. по жовтень 2010р. позивачем надавалися послуги зв'язку, що підтверджується виставленими позивачем рахунками, зокрема, рахунком №61-300.7.2010 за липень 2010року на суму 216,54грн., рахунком №61-300.8.2010 за серпень 2010р. на суму 159,43грн., рахунком №61-300.9.2010 за вересень 2010р. на суму 154,81грн., рахунком №61-300.10.2010 за жовтень 2010р. на суму 128,10грн.
Однак у розрахунку суми позову (а.с. 20) позивач просить стягнути суму боргу меншу ніж зазначену в рахунках, а саме за липень 2010р. – 40,57грн. Відтак суд розглядає позовні вимоги заявлені позивачем у меншому розмірі, що є правом позивача.
Позивачем також було надіслано на адресу відповідача претензію №281 від 19.10.2010р. з вимогою сплатити суму боргу за договором №61-300 від 23.02.2006р. у розмірі 482,91,00грн. Як доказ направлення претензії позивачем надано поштову квитанцію.
Відповідач умови договору не виконав, за отримані послуги електрозв'язку не розрахувався, у зв'язку з чим за останнім на момент звернення до суду із позовом за розрахунком позивача обліковується заборгованість в розмірі 482,91грн.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню повністю з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є зокрема договори та інші правочини.
Стаття 509 Цивільного кодексу України визначає, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Статтею 173 Господарського кодексу України визначено, що господарським визначається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених господарським кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботи, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматись від певних дій, а інший суб'єкт (управлена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку .
Як визначено положеннями 526 Цивільного кодексу України суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до умов укладеного договору.
Положеннями частини першої статті 193 Господарського кодексу України визначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.
У частині сьомій вказаної статті визначено, що одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом не допускається.
Аналогічні положення містить ст.525 Цивільного кодексу України.
Стаття 629 Цивільного кодексу України зазначає те, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідач свої зобов'язання за договором №61-300 від 23.02.2006р. про надання послуг електрозв'язку та договором №61-10г про надання АDSL-підключення до мережі Інтернет стосовно оплати послуг електрозв'язку належним чином не виконав, надані йому послуги не оплатив, у зв'язку з чим за відповідачем утворилася заборгованість у розмірі 482,91грн., що підтверджується матеріалами справи.
Будь-яких документів у підтвердження відсутності заборгованості відповідачем надано не було, таким чином вимоги позивача про стягнення заборгованості за надані послуги у розмірі 482,91грн. є доведеними, обґрунтованими матеріалами справи, а також такими, що підлягають задоволенню.
Що стосується вимог позивача про стягнення з відповідача інфляційних витрат у сумі 8,10грн. та 3% річних у сумі 1,86грн. суд виходить з наступного.
Відповідно до п. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитору зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Таким чином, вимоги позивача щодо застосування до відповідача відповідальності за порушення грошового зобов'язання у вигляді стягнення нарахованого індексу інфляції на суму боргу в розмірі 8,10грн., 3% річних за прострочення виконання грошових зобов'язань в сумі 1,86грн. підлягають задоволенню.
Також підлягають задоволенню позовні вимоги позивача про стягнення пені згідно п. 5.8 договору у розмірі 4,79грн.
Судові витрати покладаються на відповідача відповідно до ст. 49 ГПК України.
На підставі Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, та керуючись ст.ст. 33, 43, 49, ст.ст. 82-85 ГПК України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства „Укртелеком” в особі Цеху телекомунікаційних послуг №13 Донецької філії ВАТ „Укртелеком”, м. Красний Лиман до Товариства з обмеженою відповідальністю „Дельта”, м. Красний Лиман про стягнення боргу в сумі 482,91грн., пені в сумі 4,79грн., 3% річних в сумі 1,86грн. та інфляційні витрати в сумі 8,10грн., задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Дельта” (84401, Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Свердлова, 21, р/р26003060197046 у філії КБ „Приватбанк”, код ЄДРПОУ 20328659) на користь Відкритого акціонерного товариства „Укртелеком” в особі Цеху телекомунікаційних послуг №13 Донецької філії ВАТ „Укртелеком” (84400, Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Пушкіна, 3-а, р/р 260051326 у ДОД ПАТ „Райффайзен Банк Аваль” м. Донецьк, МФО 335076, код ЄДРПОУ 01183764) борг в сумі 482,91грн., пеню в сумі 4,79грн., 3% річних в сумі 1,86грн., інфляційні витрати в сумі 8,10грн., державне мито в розмірі 102,00грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справ у судах в розмірі 236,00 грн.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано і може бути оскаржене через господарський суд Донецької області в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня прийняття рішення. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя Кододова О.В.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2010 |
Оприлюднено | 10.01.2011 |
Номер документу | 13381807 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні