9/433
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2008 р. Справа № 9/433
Господарський суд Івано-Франківської області у складі суду : судді Фанди Оксани Михайлівни при секретарі судового засідання Олейняш Еліні Михайлівні розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
до відповідача Івано-Франківської міської ради, вул. Грушевського,21, м.Івано-Франківськ,76000
про спонукання до укладення договору
За участю представників сторін:
Від позивача: Довгалюк Богдан Вікторович, ( довіреність № 01-11/07/ю від 01.11.07 року)
Від відповідача: Буджак Віктор Миколайович - головний спеціаліст юридичного відділу, ( довіреність № 1059/05-17/07 в від 16.07.06 року)
СУТЬ СПОРУ: Заявлено вимогу про укладання договору оренди земельної ділянки площею 0,1281 га для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями торгово-офісного призначення на вул. Надрічна, 2 "а " в м.Івано-Франківську.
В обгрунтування позовних вимог позивач вказує , що відповідно до рішення №238 від 20.07.05р. виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради надав Товариству з обмеженою відповідальністю "АВМ"ЛТД" дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт (дозвіл на збір матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки) для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Надрічна ,2 "а " в м. Івано-Франківську.
Позивачем замовлено і виготовлено проект місця розташування земельної ділянки, проведені проектно-пошукові роботи, про що свідчать розроблена та погоджена управлінням архітектури та містобудування Івано-Франківського міськвиконкому схема генплану, акт обстеження (вибору) земельної ділянки для будівництва від 01.11.05р., висновок управління архітектури та містобудування Івано-Франківського міськвиконкому від 08.11.06. № 2/3-3/ 2235.
За результатами розгляду зазначених матеріалів рішенням Івано-Франківської міської ради п'ятого демократичного скликання від 10.10.06 р. ТзОВ "АВМ"ЛТД" схвалено матеріали погодження місця розташування земельної ділянки на вул. Надрічна ,2 "а " в м. Івано-Франківську для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення. Цим же рішенням ч. 2 п.1.5 Івано-Франківська міська рада надала позивачу дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із зміною цільового призначення.
Як вказує позивач, на виконання вищезазначеного рішення міської ради він звернувся до уповноважених державних органів, якими виготовлений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва житлового будинку за зазначеною адресою. Згідно висновку Державної експертизи обласного головного управління земельних ресурсів Держкомзему України №1-24/332 від 03.11.05р. проект оцінений позитивно та погоджений з посиланням на його відповідність вимогам чинного законодавства.
Згідно п. 3 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок громадянам та юридичним особам із зміною цільового їх призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку встановленому ст. 118, 123 цього кодексу.
За змістом ч.11 ст.118 цього ж Кодексу у разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.
Частиною 2 ст.124 Земельного кодексу України передбачено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.
Позивач вказує, що виготовлений проект землеустрою поданий позивачем на розгляд і затвердження Івано-Франківської міської ради, що підтверджується клопотанням позивача від 02.08.07р.
В частині 1 ст.124 Земельного кодексу України встановлено, що оренда земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладання договору оренди земельної ділянки.
Позивач вказує, що відсутність обгрунтованого рішення міської ради з цього приводу свідчить про бездіяльність міської ради та позбавляє його права на реалізацію його інтересів у спосіб визначений чинним законодавством України.
Представник позивача зазначив, ТзОВ "АВМ "ЛТД" звернулось до ради із пропозицією укласти договір, для чого направило раді примірник договору оренди землі, однак у встановлений Господарським кодексом України строк договір теж не був підписаний.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечує з підстав викладених у відзиві на позовну заяву вих. № 49-ю від 22.01.08р., де стверджує, що необхідною умовою укладення договору оренди земельної ділянки, яка перебуває у комунальній власності є наявність відповідного рішення органу місцевого самоврядування, зобов"язання цього органу укласти договір оренди земельної ділянки за відсутності такого рішення є порушенням виключного права міської ради як органу місцевого самоврядування передбаченого Конституцією України (ст.13) на здійснення права власності від імені українського народу.
В судовому засіданні 22.01.08р. оголошувалась перерва до 25 .01.08р.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, з"ясувавши її фактичні обставини, об"єктивно оцінивши докази, суд встановив, що рішенням №238 від 20.07.05р. виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради надав Товариству з обмеженою відповідальністю "АВМ"ЛТД" дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт (дозвіл на збір матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки) для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Надрічна ,2 "а " в м. Івано-Франківську.
На виконання зазначеного вище рішення позивач замовив і виготовив проект місця розташування земельної ділянки, ним проведені проектно-пошукові роботи, що підтверджується, розробленою та погодженою управлінням архітектури та містобудування Івано-Франківського міськвиконкому схемою генплану, актом обстеження (вибору) земельної ділянки для будівництва від 01.11.05р., висновок управління архітектури та містобудування Івано-Франківського міськвиконкому від 08.11.06. № 2/3-3/ 2235.
За результатами розгляду зазначених матеріалів, рішенням Івано-Франківської міської ради п'ятого демократичного скликання від 10.10.06 р. ТзОВ "АВМ"ЛТД" схвалено матеріали погодження місця розташування земельної ділянки на вул. Надрічна ,2 "а " в м. Івано-Франківську для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення. Цим же рішенням ч. 2 п.1.5 Івано-Франківська міська рада надала позивачу дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із зміною цільового призначення.
На виконання вищезазначеного рішення міської ради позивач звернувся до уповноважених державних органів, якими виготовлений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва житлового будинку за зазначеною адресою. Згідно висновку Державної експертизи обласного головного управління земельних ресурсів Держкомзему України №1-24/332 від 03.11.05р. проект оцінений позитивно та погоджений з посиланням на його відповідність вимогам чинного законодавства.
Згідно п. 3 ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок громадянам та юридичним особам із зміною цільового їх призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому ст. 118, 123 цього Кодексу.
За змістом ч.11 ст.118 цього ж Кодексу у разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.
В частині 1 ст.124 Земельного кодексу України встановлено, що оренда земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладання договору оренди земельної ділянки.
Виготовлений проект землеустрою поданий позивачем на розгляд і затвердження Івано-Франківської міської ради, що підтверджується виданою дозвільним центром розпискою про отримання пакету документів від 02.08.07р.
При виготовленні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки позивачем були отримані всі визначені законодавством погодження, а саме висновок Івано-Франківської міської СЕС №177 від 05.04.07 р. щодо вибору (відведення) земельної ділянки під забудову, висновок Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області від 19.04.07. №13-7/1764, висновок управління архітектури і містобудування від 19.03.07. №2/3-3/748, висновок Івано-Франківського міського управління земельних ресурсів від 21.03.07. №03-04-06/606, висновок управління культури виконкому Івано-Франківської міської ради від 29.03.07. №267/1-7/п.
Тобто, позивачем проведені всі дії необхідні для розгляду та вирішення міською радою питання щодо відведення земельної ділянки для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Надрічна ,2 "а " в м.Івано-Франківську, а отже, він набув право на оренду вказаної земельної ділянки.
Однак, відповідач не виконав вимоги статей 123,124 Земельного кодексу України, не прийняв рішення про надання спірної земельної ділянки в оренду та не уклав з позивачем договір оренди земельної ділянки.
Статтею 641 ЦК України визначено, що пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Така пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.
Відповідно до положень ст.15 Закону України "Про оренду землі", істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін.
В запропонованому товариством проекті договору вказані всі істотні умови для даного виду договорів.
Згідно із положеннями п. 4 ст. 179 ГК України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі:
- вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству;- примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єкта господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст; - типового договору.
Доводи представника відповідача про те, що міська рада на свій розсуд вирішує питання доцільності розпорядження землею комунальної власності і не зобов'язана приймати рішення, якщо в подальшому не вбачє необхідності в укладанні договру оренди землі (тобто після виконання проектно пошукових робіт , виготовлення проекту відведення ), суперечать нормам цивільного та земельного законодавства України.
За наведених обставин, суд прийшов до висновку, що чинне законодавство не надає суб'єкту владних повноважень права розглядати або не розглядати заяву позивача з приводу надання земельної ділянки в оренду, навпаки, зобов'язує міську раду в силу належних їй повноважень розглянути та прийняти відповідне рішення. Відсутність обґрунтованого рішення міської ради з цього приводу свідчить про бездіяльність міської ради та позбавляє позивача права на реалізацію його інтересів у спосіб, визначений чинним законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України N 220 від 03.03.2004, затверджено типовий договір оренди землі. На підставі вказаної постанови позивачем розроблений проект договору оренди земельної ділянки площею 0,1281 га для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Надрічна,2 "а " в м. Івано-Франківську та 27.11.07р. надісланий позивачем разом із супровідним листом, в якому містилась пропозиція укласти договір (оферта).
Згідно ч.1 ст.187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів, укладення яких є обов»язковим на підставі закону або в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. В силу ч. 2 зазначеної норми, день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
За наведених обставин та враховуючи дотримання позивачем вимог ст.ст.179,180,181 Господарського кодексу України щодо порядку укладання господарського договору, а також те, що запропонований позивачем проект договору оренди землі містить усі істотні умови, які є обов»язковими для даного виду договорів, а також те, що представником відповідача не подано зауважень до змісту договору - суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог позивача, а тому договір оренди підлягає укладенню в судовому порядку.
Відповідно до ст.84 ГПК України, у спорі про спонукання укласти договір в резолютивній частині рішення вказується умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.
Відшкодування судових витрат, відповідно до ст.49 ГПК України, покласти на відповідача.
Керуючись ст. 124 Конституції України,ст.ст.118,123,124 Земельного кодексу Украхни , ст.ст. 179,180, 181,187 Господарського кодексу України ,ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов задоволити.
Укласти між Товариством з обмеженою відповідальністю "АВМ "ЛТД"(м.Івано-Франківськ, вул.Озеркевича 9/2, код 22168102) та Івано-Франківською міською радою (м.Івано-Франківськ, вул. Грушевського,21, код 20568100) договір оренди земельної ділянки площею 0,1281га. для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення по вул.Надрічній ,2 "а" в м.Івано-Франківську, в редакції запропонованій позивачем, на наступних умовах:
ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ
Ми, що нижче зазначені, Івано-Франківська міська Рада, код 33644700, яка знаходиться в м. Івано-Франківську по вул. Грушевського, 21, в особі міського голови Анушкевичуса Віктора Андрюсовича, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», iменований в подальшому ОРЕНДОДАВЕЦЬ, та товариство з обмеженою відповідальністю „АВМ”ЛТД, код ЄДРПОУ 22168102, яке розташоване в місті Івано-Франківську, по вул. Княгинин, 53«А», в особі директора Медвідь Івана Івановича, що мешкає в м. Івано-Франківську, по вул. Євгена Озаркевича, 9 кв. 2 та діє на підставі Статуту зареєстрованого Івано-Франківським міськвиконкомом зі змінами від 03.09.2004 року - іменований в подальшому ОРЕНДАР, уклали цей договір про нижченаведене:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає в строкове, платне володіння і користування (оренду) земельну ділянку для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями торгово-офісного призначення на вул. Надрічна - Княгинин в м. Івано-франківську.
Об'єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 0, 1281 га, відповідно до плану (схеми) розташування, що додається.
3. на земельній ділянці розташований об'єкт нерухомого майна –нежитлові приміщення за адресою Княгинин 53 «а», м. Івано-Франківськ, що належні на праві приватної власності Орендарю.
4. Земельна ділянка, яка передається в оренду, немає недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню та інших особливостей, які можуть вплинути на орендні відносини.
Строк дії договору
5. Договір укладено на три роки. Після закінчення строку договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
7. Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі в розмірі 4416 (чотири тисячі чотириста шістнадцять) гривень на рік на основі розрахунку, поданого Орендарем протягом місяця з дня виникнення права користування земельною ділянкою. Розмір орендної плати підлягає щорічному уточненню відповідно до п.8 цього Договору.
8. Розрахунок орендної плати складається на підставі даних державного земельного кадастру за станом на перше січня поточного року і щороку подається Орендарем Орендодавцеві до першого лютого поточного року з розбивкою річної суми земельного податку рівними частками за місяцями. При складанні Розрахунку орендної плати враховується коефіцієнт індексації грошової оцінки земель, що встановлюється згідно з чинним законодавством.
9. Орендна плата вноситься у такі строки: щомісячно протягом 30 (тридцяти) календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця в місцевий бюджет код 20568100, р/р № 33219812700002, код платежу 13050200, МФО 836014 в УДК в Івано-Франківській області.
10. Розмір орендної плати переглядається у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів в т. ч. внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках передбачених законом.
11. За прострочення терміну сплати орендної плати або внесення орендної плати не в повному обсязі орендар сплачує пеню у розмірі 0,1% від суми заборгованості за кожний день прострочення, але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
12. Внесення орендної плати на майбутній період оренди допускається на термін, не більший одного року.
13. У разі визнання Договору оренди недійсним, одержана ОРЕНДОДАВЦЕМ орендна плата за фактичний строк оренди не повертається.
14. У випадку оренди декількох земельних ділянок, ОРЕНДАР зобов'язаний при здійсненні платежу у графі «призначення платежу»вказувати № договору або № рахунку.
Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду
15. Організація розроблення та виконання проектно-технічної документації на орендовану земельну ділянку покладається на Орендаря.
16. Зазначена земельна ділянка повинна бути передана в оренду згідно акту прийому-передачі протягом п'ятнадцяти днів після державної реєстрації цього договору.
Умови повернення земельної ділянки
17. Після припинення дії договору ОРЕНДАР повертає ОРЕНДОДАВЦЕВІ земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду. ОРЕНДОДАВЕЦЬ у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами, а при відсутності згоди –спір вирішується в судовому порядку.
18. Здійснення ОРЕНДАРЕМ без згоди ОРЕНДОДАВЦЯ витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без завдання шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
19. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені за письмовою згодою з ОРЕНДОДАВЦЯ землі підлягають відшкодуванню у відповідності до окремої угоди сторін.
20. ОРЕНДАР має право на відшкодування збитків заподіяних у наслідок невиконання ОРЕНДОДАВЦЕМ зобов'язань, передбачених цим Договором. Збитками вважаються: фактичні втрати, яких ОРЕНДАР зазнав через невиконання або неналежне виконання умов Договору ОРЕНДОДАВЦЕМ, а також витрати, які ОРЕНДАР здійснив для відновлення свого порушеного права; доходи, які ОРЕНДАР міг би реально отримати в разі належного виконання ОРЕНДОДАВЦЕМ умов договору. Розмір фактичних витрат ОРЕНДАРЯ визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21.Земельні сервітути та обмеження, встановлені щодо земельної ділянки, зазначеної в п.1 Договору, після їх державної реєстрації є обов'язковими для ОРЕНДАРЯ, який повинен забезпечити цілодобовий доступ до існуючих на території ділянки інженерних мереж для їх ремонту, обслуговування, дотримуватись правил використання земель в охоронній зоні мереж, не чинити перешкод при будівництві нових, врахувати право проходу та проїзду транспортних засобів та інші земельні сервітути.
21.1. Дотримуватись сервітутних обмежень, вказаних у висновках організацій, які включені в акт вибору земельної ділянки.
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на земельну ділянку.
Права та обов'язки сторін
23. ОРЕНДОДАВЕЦЬ має право вимагати від ОРЕНДАРЯ:
23.1. використання земельних ділянок за цільовим призначенням згідно з цим Договором; додержання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, державних стандартів, норм і правил, проектних рішень, місцевих правил забудови населених пунктів;
23.2. додержання режиму використання водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони та територій, які особливо охороняються;
23.3 .своєчасного внесення орендної плати та своєчасного подання Розрахунку орендної плати.
24.ОРЕНДОДАВЕЦЬ зобов'язаний:
24.1.передати у користування земельну ділянку у стані, придатному для використання за цільовим призначенням;
24.2.не втручатися у виробничу діяльність ОРЕНДАРЯ і не вчиняти дій, які перешкоджали б ОРЕНДАРЕВІ користуватись орендованою земельною ділянкою.
25.ОРЕНДАР має право:
25.1.самостійно господарювати на землі, визначати напрями своєї господарської діяльності відповідно до призначення земельної ділянки та умов Договору;
25.2.одержувати продукцію і доходи;
25.3.здійснювати у встановленому порядку за згодою ОРЕНДОДАВЦЯ зрошувальні, осушувальні, інші меліоративні роботи;
25.4.використовувати у встановленому порядку для власних потреб наявні на земельній ділянці загальнопоширені корисні копалини, торф, лісові угіддя, водні об'єкти, а також інші корисні властивості землі;
25.5. витребувати орендовану земельну ділянку з будь-якого незаконного володіння та користування;
25.6.вимагати усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою;
25.7. на відшкодування збитків, заподіяних земельній ділянці громадянами та юридичними особами;
25.8. на передачу в суборенду орендованої земельної ділянки (її частини) за згодою ОРЕНДОДАВЦЯ. При передачі в суборенду земельної ділянки, зазначеної в п.1 Договору (її частини), умови договору суборенди земельної ділянки (її частини) мають бути визначені в межах цього Договору і не суперечити йому. Термін суборенди не може перевищувати строку дії Договору оренди. У разі припинення або розірвання цього Договору чинність договору суборенди земельної ділянки припиняється. Договір суборенди земельної ділянки підлягає державній реєстрації.
26.ОРЕНДАР зобов'язаний:
26.1. використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням згідно з Договором оренди;
26.2. додержуватись вимог законодавства про охорону довкілля, екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, державних стандартів, норм і правил, проектних рішень, місцевих правил забудови населених пунктів;
26.3. дотримуватись режиму використання водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони та територій, які особливо охороняються;
26.4.своєчасно вносити орендну плату;
26.5. не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів;
26.6.підвищувати родючість ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі;
26.7.своєчасно надавати ОРЕНДОДАВЦЕВІ дані про стан і використання земель та інших природних ресурсів у порядку, встановленому законом;
26.8. дотримуватись правил добросусідства та обмежень, пов'язаних з встановленням земельних сервітутів та охоронних зон;
26.9.зберігати геодезичні знаки, протиерозійні споруди, мережі зрошувальних і осушувальних систем.
26.10. Приступати до використання земельної ділянки ОРЕНДАР має право після державної реєстрації Договору оренди.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
27.Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе орендар.
Страхування об'єкту оренди
28. Орендар зобов'язаний здійснити страхування об'єкту оренди на письмову вимогу Орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
29. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
30. Дія договору припиняється у разі: закінчення строку, на який його було укладено; придбання орендарем земельної ділянки у власність; викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; ліквідації юридичної особи-орендаря. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
31. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за: взаємною згодою сторін; рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
32. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
33. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
34. Сторони несуть відповідальність за невиконання чи неналежне виконання умов договору відповідно до закону та умов цього договору.
Прикінцеві положення
35. В інших випадках, які не передбачені цим Договором, сторони керуються чинним законодавством України.
36.Спори з питань, неврегульованих цим Договором, вирішуються судом у встановленому законодавством порядку.
37.Невід'ємною частиною цього Договору оренди є: план (схема) земельної ділянки; акт визначення меж земельної ділянки в натурі; проект відведення земельної ділянки та її кадастровий план з відображенням у її використані та встановлених земельних сервітутів у випадках передбачених законом.
38. Зміст ст. 18 Закону України “Про оренду землі” роз'яснено.
39.Цей договір укладено в двох примірниках, з яких один зберігається у в Орендаря, другий –в Органі, який провів державну реєстрацію. При цьому нотаріально засвідчена копія цього договору передається в Івано-Франківський відділ земельних ресурсів.
Реквізити сторін
ОРЕНДОДАВЕЦЬ: 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21; місцевий бюджет код 20568100, р/р 33219812700002, код платежу 13050200, МФО 836014 в УДК в Івано-Франківській області.
ОРЕНДАР: 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Євгена Озаркевича, 9 кв. 2, код ЄДРПОУ 22168102.
орендодавець
орендар
Цей договір підлягає реєстрації у Івано-Франківському міському відділі Івано-Франківської регіональної філії центру ДЗК при Держкомземі України.
Договір зареєстрований у Івано-Франківському міському відділі Івано-Франківської регіональної філії центру ДЗК при Держкомземі України, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від
<< _____>>
Стягнути з відповідача Івано-Франківської міської ради (м.Івано-Франківськ, вул. Грушевського,21, код 20568100) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АВМ"ЛТД" (м.Івано-Франківськ, вул. Євгена Озаркевича, 9 кв. 2, код ЄДРПОУ 22168102 ) - судові витрати по сплаті державного мита в сумі 85,00 грн. та інформаційно-технічних послуг в сумі 118,00 грн.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання.
Суддя Фанда О.М.
рішення виготовлено та підписано 01.02.08р.
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2008 |
Оприлюднено | 11.02.2008 |
Номер документу | 1344410 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Фанда О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні