ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
13.05.2009 р. № 5/602
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого - судді Кочана В.М.,
секретаря судового засідання Стріхи В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов
ОСОБА_1
до
Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м.Києва
про
визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України у Дарницькому районі м. Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав і пояснив, що з 02.09.2002р. йому призначена пенсія у зв'язку з вислугою років відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру".
Як працівнику прокуратури відповідно до ч. 17 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" призначена пенсія перераховується у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2008р. № 34 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" з 01.02.2008р. підвищено на 45 відсотків посадові оклади працівникам органів прокуратури.
На звернення позивача 09.06.2008р. управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва надало відповідь від 09.06.2008р. про відмову у перерахунку пенсії з посиланням на п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008р. "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", згідно з якою максимальний розмір призначеної (перерахованої) відповідно до Закону України "Про прокуратуру" пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не може перевищувати десяти тисяч гривень на місяць.
Позивач вважає, що хоча обов'язок щодо здійснення перерахунку пенсії законом покладено на управління Пенсійного фонду України, однак відповідачем було неправомірно відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії, чим було порушено права позивача.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав та пояснив, що відповідно до закону України "Про державний бюджет на 2008 рік" пенсія не може перевищувати 10 тисяч гривень та проводиться у відповідності до даного закону.
Підстав для перерахунку пенсій позивачам на підставі норм Закону України "Про прокуратуру", на думку представника відповідача, немає, оскільки до закону не внесено змін, а порядок обчислення пенсій та підвищень до них залишився не врегульованим.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позовну заяву слід задовольнити з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 з 02.09.2002р. призначена пенсія у зв'язку з вислугою років відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру". Він перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва та отримує пенсію за вислугу років.
Перерахунок пенсії позивача як колишнього працівника прокуратури проводиться відповідно до ч. 17 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру", а саме у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2008р. № 34 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" з 01.02.2008р. підвищено на 45 відсотків посадові оклади працівникам органів прокуратури.
Управлінням Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва було відмовлено позивачу у перерахунку пенсії з посиланням на п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008р. "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", згідно з якою максимальний розмір призначеної (перерахованої) відповідно до Закону України "Про прокуратуру" пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не може перевищувати десяти тисяч гривень на місяць.
Відповідно до ч. 17 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
За своїм змістом ця норма вказаного підзаконного акту дублює визнане неконституційним положення пункту 38 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України".
Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008р. визнані неконституційними та такими, що втратили чинність положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України". Зокрема, визнано таким, що не відповідає Конституції України пункт 38 розділу II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" вищеназваного Закону, яким обмежено максимальний розмір пенсії працівникам прокуратури до десяти тисяч гривень на місяць.
Управління Пенсійного фонду України у Дарницькому районі м. Києва є державною установою, яка у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, Указами Президента України, Постановами Кабінету Міністрів та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до ст.ст. 44, 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що територіальні управління пенсійного фонду України здійснюють перерахунок пенсії у випадках, передбачених законом.
Таким чином, право на перерахунок раніше призначеної пенсії виникло у позивача з 01.02.2008р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 34 від 06.02.2008р. про підвищення на 45 відсотків посадових окладів працівникам органів прокуратури.
Постанова Кабінету Міністрів України від 28.05.2008р. № 530 від 28.05.2008р. "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" набрала чинності після виникнення права на перерахунок та за своїм змістом суперечить ч. 17 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру".
Враховуючи викладене суд дійшов висновку, що дії відповідача суперечать нормам ч. 17 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру", відмова у перерахунку пенсій є необґрунтованою, а отже позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі ч. 17 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру", постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.2008р. № 34 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва про відмову ОСОБА_1 у перерахунку раніше призначеної пенсії на підставі ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" у зв'язку із підвищенням заробітної плати.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" провести з 22 травня 2008 року перерахунок раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії у зв'язку із підвищенням заробітної плати працівників органів прокуратури та переказати пенсію на особистий рахунок ОСОБА_1.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження
Суддя Кочан В.М.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2009 |
Оприлюднено | 07.02.2011 |
Номер документу | 13635609 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Кочан В.М.
Господарське
Київський міжобласний апеляційний господарський суд
Зеленіна Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні